› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Szybkie odświeżenie zaniedbanego ogrodu? Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku

› poradnik miesiąc temu    30.06.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szybkie odświeżenie zaniedbanego ogrodu? Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku

Przydomowy ogród powinien napawać właścicieli dumą i budzić zazdrość u sąsiadów. Niestety, osiągnięcie takiego efektu wymaga sporych nakładów: pieniędzy, czasu i sił. Ogród trudno się zakłada i pielęgnuje, ale bardzo łatwo można go zapuścić. Na szczęście istnieją dość proste i niedrogie sposoby na to, aby szybko odświeżyć zaniedbany ogród i znów cieszyć się atrakcyjnym terenem zielonym wokół domu. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Krok 1: renowacja trawnika

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to trawnik w największym stopniu decyduje o wyglądzie ogrodu. Jeśli jest zaniedbany, zniszczony, rzadki, zachwaszczony, to trzeba się za niego zabrać. Podstawą jest przeprowadzenie zabiegu wertykulacji, aeracji, a także nawożenia murawy.

Wybierając nawóz należy postawić na produkt znanej marki, który jest dedykowany rozwiązywaniu podstawowych problemów trapiących trawnik. Jeśli na przykład mamy murawę z mchem, to najlepszym wyborem będzie nawóz do trawy Florovit Mistrzowski Trawnik, który dzięki zwiększonej zawartości żelaza skutecznie eliminuje mech z trawnika.

Krok 2: porządki na rabatkach

Trawnik po renowacji musi dojść do siebie i za kilka tygodni będzie już niewątpliwą ozdobą ogrodu. W tym czasie możemy się zabrać za dalsze prace. Teraz warto poświęcić więcej uwagi rabatkom, które prawdopodobnie są zachwaszczone. Na tym etapie uzupełniamy korę lub kamienie, a także przesadzamy rośliny, którym ewidentnie nie odpowiada aktualne stanowisko.

Rada

Jeśli masz za dużo roślin na rabatach, to możesz rozdać je sąsiadom czy znajomym.

Krok 3: przycinanie roślin

Przycinanie jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla niedoświadczonego ogrodnika. Jeśli natomiast widzisz, że wiele roślin, szczególnie drzew i krzewów, rośnie „samopas” i nie ma już walorów dekoracyjnych, to czas najwyższy chwycić za sekator lub nożyce.

Wcześniej poszukaj w Internecie wskazówek dotyczących terminów przycinania roślin ogrodowych, a także sposobu cięcia. Poszczególne rośliny mogą mieć zupełnie inne wymagania w tym zakresie.

Krok 4: wielkie porządki

Teraz można już przystąpić do ogólnego sprzątania ogrodu. Jeśli teren wokół domu jest zaniedbany, to z pewnością będzie tutaj co robić. Zaczynamy od uprzątnięcia dziecięcych zabawek porozrzucanych po całym ogrodzie, naprawiamy uszkodzone pergole i kratki, zamiatamy ścieżki z kostki brukowej itd.

Dodatkowo warto posprzątać w domku narzędziowym, przy okazji pozbywając się starych, otwartych nawozów, uszkodzonych narzędzi czy resztek włókniny do ściółkowania roślin.

Krok 5: praktyczne i efektowne gadżety ogrodowe

Na koniec zostawiamy sobie to, co najprzyjemniejsze: ozdoby. W przydomowym ogrodzie można naprawdę zaszaleć i np. zainwestować w elementy małej architektury. Przy ograniczonym budżecie radzimy skupić się na tarasie, który powinien sprzyjać odpoczynkowi i przyjmowaniu gości o każdej porze dnia i nocy.

Na pewno świetnym wyborem będzie pochodnia bambusowa, która uatrakcyjni bezpośrednie otoczenie tarasu, stanowiąc nie tylko źródło światła, ale też ciepła. To super gadżet na imprezy w ogrodzie! 

Jak widzisz czeka Cię trochę pracy, ale efekt końcowy z pewnością będzie wart włożonego wysiłku. Wszystko, czego potrzebujesz do odświeżenia lub założenia ogrodu znajdziesz w sklepie internetowym eGarden.pl.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.