› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Tapety i plakaty do pokoików dziecięcych - jak stworzyć bezpieczną i przytulną przestrzeń dla swoich pociech?

› poradnik 3 miesiące temu    1.10.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Tapety i plakaty do pokoików dziecięcych - jak stworzyć bezpieczną i przytulną przestrzeń dla swoich pociech?

Jedno z pomieszczeń w domu, które naprawdę sprawia nam dużo radości przy wystroju i aranżacji to bez wątpienia pokoiki dziecięce. Poniżej przedstawimy Wam kilka pomysłów jak w łatwy sposób zaaranżować tą przestrzeń wykorzystując plakaty i tapety.

 

Obecnie jest na rynku taki ogrom sklepów z dodatkami i dekoracjami dla dzieci, że łatwo jest przesadzić w wystroju pokoju naszych pociech. Dlatego bardzo bezpiecznym i rozsądnym rozwiązaniem są ozdoby na ściany w postaci tapet samoprzylepnych, plakatów na ścianę czy naklejek ściennych. 

 

Tego typu rozwiązanie sprawi, że wnętrza staną się przytulne, nabiorą wesołego dziecięcego charakteru bez niepotrzebnego zagracania. 

 

Na co warto zwrócić uwagę wybierając plakaty czy tapety do pomieszczeń z przeznaczeniem na pokoiki dziecięce? W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę czy materiał na jakim drukowane są tapety i plakaty posiada odpowiednie certyfikaty i atesty dopuszczające go do użytku we pomieszczeniach mieszkalnych. Niektóre metody druku plakatów oraz tapet posiadają bowiem właściwości rakotwórcze i nie mogą być montowane we wnętrzach użytku codziennego a już tymbardziej w pokojach dziecięcych. 
Materiałem który nie powienien być używany do druku ani tapet ani plakatów to ekosolwent, który mimo nazwy nie jest wcale materiałem ekologicznym.

 

Kolejny certyfikat jaki powinny posiadać papiery do druku tapet i plakatów to certyfikaty o niepalności. 
Ponadoto decydując się szczególnie na tapety do pokoików dziecięcych warto wybrać materiał, który można w łatwy sposób przemyć ściereczką w przypadku zabrudzeń.
Nasze tapety są wykonane z samoprzypelnego materiału, który jest bardzo łatwy w aplikacji i nie będzie uszkadzał naszych ścian. Rolki pocięte są na równomierne bryty, które idealn ie będą łączyły się ze sobą na styk, tworząc ładny wzór. 

 

Poza powyższymi wytycznymi technicznymi warto chwilę również zastanowić się nad wzorem jaki wybierzemy. Dla młodszych dzieci i bobasów możemy wybrać wzór tapety, który będzie pasował zarówno do chłopca jak i dziewczynki. Pięknym neturalnym wzorem tapetowym są ptaszki lub zwierzaki - ukochany wzór tapety wśród naszych klientów to zwierzaki leśne, liski, miśki, sowy itp.
Oczywiście, możemy już od początku dla dziewczynek zdecydować się na bardziej różowe, kwieciste wzory dekoracji ściennych, dla chłopców natomiast nadal najbardziej popularne pozostają tapety w dinozaury, autka czy roboty. 

 

Jeśli nie będziemy się decydowali na tapetę jako element wystroju pokoju dziecka to warto tą przestrzeń ozdobić plakatami. Popularne wzory plakatów do pokoików dziecięcych to wesoły alfabet, mapy świata, czy wesołe plakaty ze zwierzakami. 

 

Decydując się na plakaty do pokoju dziecka warto pamiętać, żeby wybierając ramkę zakupić ramkę z szybką pleksi, która w razie upadku nie będzie się tłukła. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.