› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
lumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrhRegal Park flat & business????? a nie Królewski park mieszkalno-biznesowy!!!!! "A niechaj... ~ Polski ChińczykTrochę to wszystko naciagane. Budynek sądu ma 46m. Regal park ma być wyższy, więc policzmy. 13... ~ Realistachyba wieże samobójców, Elbląg miasto emerytów i rencistów, młodzi bez żadnych perspektyw... ~ faridTo jest jak ostatnia deska ratunku. Pan poseł nie związany z władzami Miasta, ani tymi przed... ~ elblążankaCzy Pan Poseł weźmie udział w sesji RM w piątek, bo idealna sytuacja do przedstawienia... ~ Ukropdobrze że ma pomysł, fajnie jakby to nie było tylko obietnicą przedwyborczą, bo zbliżamy się... ~ arcziTo mi wygląda bardziej na pasaż handlowy, niźli na galerię handlową... przykłady: Latchorzew,... ~ BuziaczekOstatnim Dowódcą tej jednostki był płk Jarosław HALICKI. mjr ŚCIBISZ był tylko pełniącym... ~ jaSą dwie grupy, których interesy są przeciwstawne - decydenci i odbiorcy ciepła. Dla... ~ EmerytNie tylko Toruń korzysta z turbiny gazowej i taniego ciepła. W Zielonej Górze pracuje turbina... ~ ZamechowiecŻadnych negocjacji z Energą - niech ten przeżytek techniki sprzedadzą na złom ~ ECZawsze musi być jakiś katalizator - dobrze że robi to poseł niezależny co widać po diagnozie... ~ romanKuoując tani węgiel sprowadzany przez Pana Posła Andrzeja Kobylarza z Rosji ~ kobyła z PardubicPanie Pośle - może dlatego że jest Pan z poza Elbląga to jest też Pan z poza układu który... ~ AnnaNareszcie ktoś mówi to wprost - trzeba przerwać niemoc zrobić to co dawno powinno być... ~ Mieszkaniec zawady

To nie boli i nie kosztuje. Na Pl. Jagiellończyka, mogliśmy zmierzyć swoje ciśnienie

› bieżące ponad rok temu    5.07.2013
Nel Cybulska
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
12 zdjęćTo nie boli i nie kosztuje. Na Pl. Jagiellończyka, mogliśmy zmierzyć swoje ciśnienie fot. Konrad Kosacz /elblag.net

O tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna, mówiono już wiele. W Elblągu skupialiśmy się na pomiarze ciśnienia. Przez cały dzień, na Placu Jagiellończyka, elblążanie mogli bezpłatnie zmierzyć swoje ciśnienie, w specjalnie przygotowanym do tego tirze.

Jedni spoglądali z zaciekawieniem, inni podejmowali wyzwanie i wchodzili do środka. Elblążanie wciąż zdystansowani do otwartych akcji, wahali się, czy wejść po kilku schodkach, i oddać się w ręce miłych pań, gotowych do wyjaśnienia wszelkich kwestii związanych z ciśnieniem.

- Przez pierwsze trzy godziny, przy naszych stanowiskach nie zjawiło się jeszcze zbyt wiele osób, jednak patrząc na dotychczasowe pomiary, odnoszę wrażenie, że elblążanie mają dobre ciśnienie. Świadomość mieszkańców pozostawia wiele do życzenia, ale między innymi po to dziś tu jesteśmy – tłumaczyła jedna z pań wykonujących pomiary.

Według organizatorów akcji, ludzie boją się poznać prawdę o swoim stanie zdrowia. To zła postawa, bo im później dowiemy się o nieprawidłowościach, tym większe szkody mogą one wyrządzić w naszym organizmie.

Okazuje się, że bywają przypadki, kiedy chorzy zażywają lekarstwa, nie mając pojęcia co tak naprawdę przyjmują, i jaki to ma wpływ na ich zdrowie. Nie można lekceważyć sygnałów, jakie wysyła nasz organizm, ponieważ zaniedbanie nadciśnienia, może prowadzić nawet do śmierci.

Jeżeli nie dla siebie, warto było poświęcić 5 minut dla pacjentów Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu, ponieważ każdy pomiar wykonany podczas wczorajszej akcji, to złotówka przekazana właśnie na rzecz tego ośrodka.

ilość zdjęć 12 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Lolo
ponad rok temu 1
Kurczę, szkoda. Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, że to dopiero w sobotę. A chciałam się wybrać!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.