› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Tu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba WangaOczywiście, że proste. Sama naklejałam i wyszło pięknie. Fakt, że to był sklep z polecenia... ~ KaśkaJestem zdecydowanie na tak! ~ ELStraszne rzeczy, odnowiono niemiecka will? Przy tym był pan Wilk, przedstawiciel PiSu? Pytanie,... ~ EuPiCzłowieku o marnej wiedzy nawet nie wiesz ile leży tam na dnie żelastwa!!!!!!!!!!!!!!!! O... ~ WOLNY ELBLAGNa zachodzie w Holandii to normalne, że takie kąpieliska są w takich miejscach, no ale cóż ,... ~ wyborcaGłupi i Głupota ... Tam basen ul.Spacercka ... Polityk jest wariat rzeki na basenie. Głupi... ~ Huberta Super... Po 5 piwek w Specjal-Pubie i na plażę!!! ~ ksamol

To nie boli i nie kosztuje. Na Pl. Jagiellończyka, mogliśmy zmierzyć swoje ciśnienie

› bieżące ponad rok temu    5.07.2013
Nel Cybulska
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
12 zdjęćTo nie boli i nie kosztuje. Na Pl. Jagiellończyka, mogliśmy zmierzyć swoje ciśnienie fot. Konrad Kosacz /elblag.net

O tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna, mówiono już wiele. W Elblągu skupialiśmy się na pomiarze ciśnienia. Przez cały dzień, na Placu Jagiellończyka, elblążanie mogli bezpłatnie zmierzyć swoje ciśnienie, w specjalnie przygotowanym do tego tirze.

Jedni spoglądali z zaciekawieniem, inni podejmowali wyzwanie i wchodzili do środka. Elblążanie wciąż zdystansowani do otwartych akcji, wahali się, czy wejść po kilku schodkach, i oddać się w ręce miłych pań, gotowych do wyjaśnienia wszelkich kwestii związanych z ciśnieniem.

- Przez pierwsze trzy godziny, przy naszych stanowiskach nie zjawiło się jeszcze zbyt wiele osób, jednak patrząc na dotychczasowe pomiary, odnoszę wrażenie, że elblążanie mają dobre ciśnienie. Świadomość mieszkańców pozostawia wiele do życzenia, ale między innymi po to dziś tu jesteśmy – tłumaczyła jedna z pań wykonujących pomiary.

Według organizatorów akcji, ludzie boją się poznać prawdę o swoim stanie zdrowia. To zła postawa, bo im później dowiemy się o nieprawidłowościach, tym większe szkody mogą one wyrządzić w naszym organizmie.

Okazuje się, że bywają przypadki, kiedy chorzy zażywają lekarstwa, nie mając pojęcia co tak naprawdę przyjmują, i jaki to ma wpływ na ich zdrowie. Nie można lekceważyć sygnałów, jakie wysyła nasz organizm, ponieważ zaniedbanie nadciśnienia, może prowadzić nawet do śmierci.

Jeżeli nie dla siebie, warto było poświęcić 5 minut dla pacjentów Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu, ponieważ każdy pomiar wykonany podczas wczorajszej akcji, to złotówka przekazana właśnie na rzecz tego ośrodka.

ilość zdjęć 12 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Lolo
ponad rok temu 1
Kurczę, szkoda. Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, że to dopiero w sobotę. A chciałam się wybrać!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.