› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Tor wrotkarski i boiska będą, ale zabraknie przejścia podziemnego?

› inwestycje miejskie ponad rok temu    1.03.2016
Ines Kuraś
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Tor wrotkarski i boiska będą, ale zabraknie przejścia podziemnego? fot. Mateusz Milanowski

Elbląski magistrat dwukrotnie usiłował już znaleźć wykonawcę przebudowy toru wrotkarskiego przy ul. Agrykola. Za każdym razem złożone oferty przekraczały kwotę, którą Miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję. Wydawałoby się, że i modernizacja tego obiektu nie dojdzie do skutku, jednak władze ponownie szukają wykonawcy.

Pierwszy przetarg magistrat ogłosił pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Wówczas zamawiający zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję 4,5 mln zł. Wszystkie trzy oferty przewyższały jednak kwotę, jaką miasto posiadało. W grudniu przed otwarciem ofert zamawiający poinformował, że na wykonanie zadania zamierza przeznaczyć 4,9 mln zł. Tym razem wpłynęły cztery oferty na realizację tego zadania. Niestety po raz kolejny wszystkie przekroczyły kwotę, jaką Miasto dysponuje na przebudowę toru wrotkarskiego.

Przypomnijmy, że w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015, z zadań ogólnomiejskich mieszkańcy wybrali m.in. wykonanie nowej nawierzchni na torze wrotkarskim. Miasto postanowiło rozszerzyć ten projekt i pozyskać na jego realizację dodatkowe środki zewnętrzne. Z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Warmińsko-Mazurskiego uzyskało 500 tys. zł dofinansowania na przebudowę boiska wewnątrz toru wrotkarskiego. Natomiast z rezerw Ministerstwa Sportu i Turystki udało się zdobyć milion złotych na przebudowę toru wrotkarskiego. Dzięki przebudowie będą mogli z toru korzystać również łyżwiarze.

Pierwotnie, w ramach zamówienia miała być wykonana przebudowa toru wrotkarsko-lodowego o długości 333,33 m, zrealizowanie wewnątrz toru boisk do piłki ręcznej, do koszyków oraz tenisa, wyposażenia ich, wykonania oświetlenia, chodników i przejścia podziemnego na płytę boiska.

W przetargu ogłoszonym kilka dni temu, miasto zrezygnowało z budowy przejścia podziemnego na płytę boiska. Jak podkreślają pracownicy Urzędu Miasta w ten sposób być może szybciej znajdzie się wykonawcę zadania, bowiem brak przejścia podziemnego zmniejszy koszta inwestycji o kilkaset tysięcy złotych.

Swoje oferty wykonawcy mogą składać do 9 marca. Czy tym razem inwestycja dotycząca przebudowy toru wrotkarskiego dojdzie do skutku? Czas pokaże.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ TT
ponad rok temu 1
Wstyd!!!. W Elblągu kolebce najlepszych talentów łyżwiarstwa szybkiego nie było sztucznego toru łyżwiarskiego 400-metrowergo.Pan Kazimierz Kowalczyk były łyżwiarz pochodzący z Elbląga,obecnie prezes PZŁ. Nie robi nic w tym kierunku żeby Elbląg miał taki tor..szkoda P prezesie bo jak P. był elblążaninem więcej P. walczył o taki obiekt.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.