› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Tor wrotkarski i boiska będą, ale zabraknie przejścia podziemnego?

› inwestycje miejskie ponad rok temu    1.03.2016
Ines Kuraś
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Tor wrotkarski i boiska będą, ale zabraknie przejścia podziemnego? fot. Mateusz Milanowski

Elbląski magistrat dwukrotnie usiłował już znaleźć wykonawcę przebudowy toru wrotkarskiego przy ul. Agrykola. Za każdym razem złożone oferty przekraczały kwotę, którą Miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję. Wydawałoby się, że i modernizacja tego obiektu nie dojdzie do skutku, jednak władze ponownie szukają wykonawcy.

Pierwszy przetarg magistrat ogłosił pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Wówczas zamawiający zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję 4,5 mln zł. Wszystkie trzy oferty przewyższały jednak kwotę, jaką miasto posiadało. W grudniu przed otwarciem ofert zamawiający poinformował, że na wykonanie zadania zamierza przeznaczyć 4,9 mln zł. Tym razem wpłynęły cztery oferty na realizację tego zadania. Niestety po raz kolejny wszystkie przekroczyły kwotę, jaką Miasto dysponuje na przebudowę toru wrotkarskiego.

Przypomnijmy, że w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015, z zadań ogólnomiejskich mieszkańcy wybrali m.in. wykonanie nowej nawierzchni na torze wrotkarskim. Miasto postanowiło rozszerzyć ten projekt i pozyskać na jego realizację dodatkowe środki zewnętrzne. Z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Warmińsko-Mazurskiego uzyskało 500 tys. zł dofinansowania na przebudowę boiska wewnątrz toru wrotkarskiego. Natomiast z rezerw Ministerstwa Sportu i Turystki udało się zdobyć milion złotych na przebudowę toru wrotkarskiego. Dzięki przebudowie będą mogli z toru korzystać również łyżwiarze.

Pierwotnie, w ramach zamówienia miała być wykonana przebudowa toru wrotkarsko-lodowego o długości 333,33 m, zrealizowanie wewnątrz toru boisk do piłki ręcznej, do koszyków oraz tenisa, wyposażenia ich, wykonania oświetlenia, chodników i przejścia podziemnego na płytę boiska.

W przetargu ogłoszonym kilka dni temu, miasto zrezygnowało z budowy przejścia podziemnego na płytę boiska. Jak podkreślają pracownicy Urzędu Miasta w ten sposób być może szybciej znajdzie się wykonawcę zadania, bowiem brak przejścia podziemnego zmniejszy koszta inwestycji o kilkaset tysięcy złotych.

Swoje oferty wykonawcy mogą składać do 9 marca. Czy tym razem inwestycja dotycząca przebudowy toru wrotkarskiego dojdzie do skutku? Czas pokaże.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ TT
ponad rok temu 1
Wstyd!!!. W Elblągu kolebce najlepszych talentów łyżwiarstwa szybkiego nie było sztucznego toru łyżwiarskiego 400-metrowergo.Pan Kazimierz Kowalczyk były łyżwiarz pochodzący z Elbląga,obecnie prezes PZŁ. Nie robi nic w tym kierunku żeby Elbląg miał taki tor..szkoda P prezesie bo jak P. był elblążaninem więcej P. walczył o taki obiekt.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.