› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Trampolina - jaką wybrać? Ogrodowa czy domowa?

› poradnik 15 dni temu    16.09.2020
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Trampolina - jaką wybrać? Ogrodowa czy domowa?

Skakanie na trampolinie to rozrywka, która do gustu przypadnie zarówno dzieciom, jak i dorosłym! To nie tylko świetna zabawa, ale również porządny trening i duża dawka hormonu szczęścia. Wybór trampoliny nie jest jednak łatwy, w sklepach znaleźć można bardzo szeroki wybór modeli - na co zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny?

Zakup trampoliny - czy to dobry pomysł?

Skakanie na trampolinie ma w sobie wiele z beztroskiej zabawy i dziecięcej radości, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup trampoliny do użytku własnego. Czy to dobry pomysł? Jeśli tylko mamy odpowiednią ilość miejsca, aby zapewnić dzieciom i sobie bezpieczną rozrywkę, warto rozważyć zakup trampoliny!

Obecnie na rynku znaleźć można szeroki wybór modeli, dostępnych w wielu rozmiarach, wyróżnia się między innymi:

 • trampoliny domowe - niewielkie, łatwe do przenoszenia trampoliny, które mogą być z powodzeniem używane także wewnątrz budynków, jeśli pogoda nie dopisuje lub nie mamy ogrodu;
 • trampolina ogrodowa - najpopularniejszy rodzaj trampolin, ma większe rozmiary (różnią się między sobą w zależności od wybranego modelu), pozwala na zabawę kilku osób na raz;
 • trampoliny do fitnessu - profesjonalne trampoliny przeznaczone do ćwiczeń fitness.

O ile tylko mamy taką możliwość, dobrym pomysłem jest rozważenie zakupu trampoliny ogrodowej. Daje ona wiele możliwości, korzystać może z niej cała rodzina, a używanie trampoliny na zewnątrz jest wygodniejsze i bezpieczniejsze, niż używanie jej w domu. Ranking trampolin ogrodowych - pomoże w wyborze najlepszej trampoliny ogrodwej dla Twojej rodziny.

Na to zwróć uwagę przy zakupie trampoliny ogrodowej?

Kiedy kupujesz trampolinę ogrodową, koniecznie zwróć uwagę na kilka rzeczy. Dzięki temu lepiej dobierzesz model do potrzeb i możliwości.

 • Rozmiar - W sklepach bez problemów znaleźć można zarówno mniejsze, jak i większe trampoliny ogrodowe, zazwyczaj wymiary wahają się od 180 do 420 cm średnicy. Im większy model wybierzemy, tym więcej możliwości - modele powyżej 240 cm mogą być wykorzystywane do zabawy grupy dzieci, jak i skakać mogą na nich wygodnie dorośli
 • Maksymalne obciążenie - To bardzo ważny parametr, większość standardowych modeli wytrzymuje obciążenie do 150 kg, ale na rynku są dostępne także trampoliny o wiele mniejszym lub większym maksymalnym obciążeniu. Warto to sprawdzić, w innym przypadku może czekać nas bardzo bolesna niespodzianka, kiedy stelaż nie wytrzyma obciążenia.
 • Zabezpieczenie - Siatka zabezpieczająca jest elementem, o którym warto pamiętać szczególnie wtedy, kiedy wybieramy trampolinę dla dzieci. Wyróżnia się statki wewnętrzne oraz zewnętrzne - te pierwsze dodatkowo chronią przed dostępem do sprężyn i są polecane w przypadku mniejszych dzieci. Na modele bez siatki powinny decydować się tylko osoby, która mają duże doświadczenie.
 • Sprężyny - Odpowiednie, mocne i elastyczne sprężyny to podstawa każdej trampoliny. Im więcej zwojów mają sprężyny tym lepiej. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany model ma osłony na sprężyny - warto je bowiem posiadać. Chronią one sprężyny przed warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo chronią przed przypadkowym włożeniem stopy w sprężyny.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Adam
15 dni temu 1
Kupiłem trampoline saffire i jestem zadowlony, dzieci skaczą od rana do nocy. Czy macie też inne trampoliny do polecenia?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.