› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Tu czas zatrzymał się w miejscu. Problemy na Nowowiejskiej

› bieżące ponad rok temu    9.02.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 5 ocen 9 / 100%
A A A
Tu czas zatrzymał się w miejscu. Problemy na Nowowiejskiej fot. elblag.net

Niewielka uliczka, pofałdowana, pełna dziur jezdnia. Wyboje i brak miejsca do zaparkowania. Do tego nie znajdziemy tu chodnika dla pieszych. Tak wygląda zaplecze pasażu przy ul. Nowowiejskiej. Tu od lat nic się nie zmienia.


Wbrew pozorom ta niewielka uliczka jest bardzo ruchliwa. Dojeżdżają tu cały czas samochody dostawcze do sklepów zlokalizowanych na pasażu przy ul. Nowowiejskiej. Przyjeżdżają też klienci, którzy szukają miejsc do zaparkowania samochodu. Ponadto, co istotne, znajduje się tu również największe w mieście laboratorium medyczne, gdzie elblążanie wykonują zlecone przez lekarzy czy pracodawców badania.

Jednak poruszania się samochodem w tym miejscu jest prawdziwym koszmarem. Wąska uliczka, pełno zaparkowanych samochodów, brak dużego parkingu w tym rejonie powoduje tłok i nerwy – szczególnie mieszkańców, którzy w tym rejonie mają swoje garaże.

Największym problemem tego miejsca jest brak dużego parkingu. Te małe, osiedlowe, są już i tak bardzo zatłoczone. Kierowcy parkują praktycznie gdzie popadnie, często blokując wyjazd innym.

- Wiele razy musiałem czekać, aby wyjechać z garażu, bo ktoś tak zaparkował auto, że zablokował mi wyjazd – mówi jeden z mieszkańców. - Od wielu lat postulujemy o budowę dużego parkingu w tym rejonie. Miał być przy Galerii Handlowej Porto 55. Jednak, jak ta inwestycja upadła, nikt się już tym problemem nie interesuje. Aby stąd wyjechać trzeba być bardzo ostrożnym. Parkują tu przecież samochody dostawcze, auta klientów. Do tego jeszcze przemieszczają się piesi. Proszę też zobaczyć, jak wygląda ta jezdnia – pełna dziur, fałd, garbów, wyboi. Zimą nikt się nie troszczy, aby była odśnieżona czy posypana piachem. To jest jak jazda po lodowisku.

Klienci laboratorium również narzekają. Dojazd jest ciężki i trudno znaleźć miejsce do zaparkowania samochodu.

- Nie rozumiem dlaczego władze miasta nie mogą tu, na zapleczu ul. Nowowiejskiej stworzyć dużego parkingu. Jest sporo miejsca, chociażby tam, gdzie miało powstać Porto 55. Idealny teren na parking. A tu tłok. Proszę zobaczyć, dostawczy samochód zajął pół tej wąskiej uliczki, włączył światła awaryjne i teraz trzeba czekać, aby przejechać – mówi kobieta, która przyjechała do laboratorium.

Ten rejon miasta faktycznie jest zaniedbany. Poprzednie koncepcje rozwiązania problemów komunikacyjnych i miejsc parkingowych opierały się na budowie Porto 55. Inwestor te problemy miał rozwiązać, budując drogi dojazdowe, parkingi i modernizując okolice ul. Nowowiejskiej. Obecnie władze miasta nie mają praktycznie żadnej alternatywnej koncepcji poprawy tej sytuacji.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ realista
ponad rok temu ocena: 0%  5
ichigo: weź rower albo przejdź się pieszo. Pogłówkuj, a nie narzekaj!
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sorry, ale takie mieliśmy władze
ponad rok temu ocena: 0%  4
Budżet miasta nie kondon, nie rozciąga się w nieskończoność. Gdyby poprzedni prezydent lepiej zabezpieczył inwestycję Porto 55, to miasto nie musiałoby wywalać z własnych środków coś ok. 2 mln zł i dzisiaj nie byłoby problemu z tamtym parkingiem.
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sorry ale gadasz głupoty
ponad rok temu ocena: 0% 3
Inwestycja porto 55 zaczęła się za kadencji Słoniny więc to on powinien zabezpieczyć inwestycje
~ realista
ponad rok temu ocena: 13%  2
Koncepcja jest jedna i bardzo prosta - nie jeździć wszędzie samochodami. Korzystać z innych środków lokomocji.
odpowiedz oceń komentarz 1 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 33% 1
Nie wszędzie dojedziesz tramwajem czy autobusem
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.