› bieżące |
ponad rok temu
7.01.2015 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Uprawa roślin w przydomowym ogrodzie lub na działce może być interesującym hobby jak i pracą zawodową. Popularnym sposobem jest uprawa roślin w szklarniach i pod foliowymi tunelami. Niezbędnej jest jednak posiadania profesjonalnych narzędzi.
Foliowe tunele stanowią formę osłony powszechnie stosowanej w ogrodnictwie i rolnictwie. Zaletą tego prostego rozwiązania jest wydłużenie okresu wegetacji roślin i szybsze zebranie plonów. Niezwykle istotne jest z jakich materiałów wykonana jest konstrukcja. Trzeba wziąć pod uwagę, że folia będzie nieustannie narażona na czynniki atmosferyczne. Najczęściej stosowane są metalowe stelaże lub z tworzywa PCV. Metalowa konstrukcja będzie trwalsza, jednak także bardziej narażona na korozję. Warto zwrócić uwagę na jakość materiałów i precyzję wykonania. Materiał ma wytrzymać zarówno wysokie jak i niskie temperatury. Ogrodnicze tunele foliowe mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno w ogrodach działkowych, gdzie dostępna przestrzeń jest ograniczona jak i na plantacjach. Dostępne są tunele o różnych rozmiarach pozwalające na swobodne przemieszczanie się wewnątrz jak i mikro tunele przygruntowe użytkowane okresowo. Montaż tunelu nie wymaga wyspecjalizowanych umiejętności, trzeba jednak zwrócić uwagę, by podczas łączenie elementów nie rozerwać foli. Zazwyczaj dołączona jest także szczegółowa instrukcja ułatwiająca prawidłowy montaż. Dobrej jakości tunel foliowy będzie stabilny, ale zarazem lekki, dzięki czemu można w prosty sposób usytuować konstrukcje w innej lokalizacji. Większość modeli posiada zamontowane drzwi oraz wmontowane okno służące wentylacji zapewniające swobodny przepływ powietrza. W przypadku uszkodzenia foli, możliwa jest wymiana konkretnej części jak płachta główna lub folie boczne, co pozwala uniknąć konieczności zakupu nowego tunelu. Ważną kwestią jest również okresowa konserwacja i odpowiednie przechowywanie, aby folia zachowała właściwości termoizolacyjne i odpowiednią cyrkulacje powietrza. Istotne jest również zachowanie czystości, by promienie słoneczne mogły swobodnie przedostać się przez foliową nawierzchnię tunelu.
Szukając materiałów na solidny foliowy tunel, warto zainwestować w jakość. Zapewnia to możliwość użytkowania przez kilka sezonów i zneutralizuje niespodziewane koszty, pozwalając cieszyć się dłużej udanymi zbiorami owoców i warzyw.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |