› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Ubezpieczenie domu a wzrost wartości nieruchomości

› poradnik 3 miesiące temu    24.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ubezpieczenie domu a wzrost wartości nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną nieustannie już od kilku lat. Jeśli jesteś właścicielem jednej lub kilku nieruchomości, z pewnością jest to dla Ciebie dobra wiadomość – Twój majątek z roku na rok powiększa się. Powinieneś mieć to na uwadze podczas ubezpieczania domu lub mieszkania.

Pamiętaj, że wartość nieruchomości wzrasta

Według danych GUS za ostatni kwartał 2019 roku, ceny mieszkań wzrosły o 9 % w porównaniu do roku 2018, i to we wszystkich województwach. Najszybciej rosną ceny mieszkań na rynku wtórnym. Jeśli porównasz aktualne ceny ze średnią z 2015 roku, przekonasz się, że ceny wzrosły aż o 23,6 %.

Jak taki dynamiczny wzrost wartości wpływa na ubezpieczenie mieszkania lub domu? Przecież właśnie od wartości nieruchomości zależy suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota, na jaką możesz liczyć przy realizacji polisy. Zatem ryzykujesz, że kwota, na którą ubezpieczony jest Twój majątek, może być niedoszacowana. Nie będzie więc wystarczająca, aby pokryć koszty, gdy przytrafi Ci się poważna szkoda, np. zerwanie dachu podczas wichury lub zalanie w wyniku powodzi. To samo dotyczy również mniejszych remontów.

Ceny nieruchomości nie rosną same z siebie. Jednym z czynników, który na to wpływa, jest wzrost cen materiałów budowlanych i usług fachowców. Zatem jeśli Twój dom lub mieszkanie jest niedoubezpieczone, to może okazać się, że za pieniądze od ubezpieczyciela nie naprawisz nawet małych szkód.

Nie daj się zaskoczyć rosnącym cenom

W czasach, gdy ceny nieruchomości utrzymywały się na stałym poziomie, to właściciel decydował, na jaką sumę ubezpieczy swój dom. Wówczas było to bezpieczne rozwiązanie. Jeśli suma ubezpieczenia odpowiadała rzeczywistej wartości nieruchomości, kiedy zdarzyła się szkoda, pieniądze od ubezpieczyciela pozwalały na jej usunięcie.

Obecnie lepiej będzie, jeśli wybierzesz ubezpieczenie, które uwzględnia wzrost cen nieruchomości. Działa to tak, że wartość Twojego mieszkania lub domu ustalana jest na dzień powstania szkody. W ten sposób pieniądze, które wypłaci Ci ubezpieczyciel, na pewno wystarczą. Suma ubezpieczenia, która wynosi nawet do dwóch milionów złotych, to pewność, że – jeśli Twój dom np. spłonie – otrzymasz od ubezpieczyciela kwotę, która będzie odpowiadać jego aktualnej wartości rynkowej. 9 % w skali roku to dużo – jeśli Twoje mieszkanie w 2018 roku było warte 300 tysięcy złotych, to zaledwie rok później jego wartość może wynosić nawet 27 tysięcy złotych więcej. Dobrze przemyślane ubezpieczenie dba o Twoje interesy – polisa, mimo upływu czasu, zawsze jest aktualna.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.