› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Uniwersalne kominy systemowe – optymalne do każdego pieca

› poradnik 11 miesięcy temu    12.09.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Uniwersalne kominy systemowe – optymalne do każdego pieca

Budowa komina wydaje się czymś nieskomplikowanym, a dzięki zastosowaniu kominów systemowych – właściwie tak jest. Dobierając optymalny komin, warto znać technologię, w jakiej będzie pracował piec centralnego ogrzewania. Dostępne są również rozwiązania uniwersalne.

Komin uniwersalny – co to właściwie znaczy?

Szukając właściwego komina do instalacji grzewczej, można spotkać się z określeniami, takimi jak system standardowy lub uniwersalny. Różnice pomiędzy nimi decydują o zastosowaniu danego komina systemowego do konkretnej technologii spalania i paliwa. Budowa kominów systemowych, zarówno uniwersalnych i standardowych jest bardzo zbliżona. W obu przypadkach szacht wykonany jest prefabrykowanych pustaków. Mogą być podzielone na szacht przewodu kominowego i wentylacyjny. O zastosowaniu komina systemowego w dużej mierze decyduje budowa przewodu odprowadzania spalin. W tzw. uniwersalnych kominach systemowych stosowany jest specjalny odskraplacz, który ułatwia odprowadzanie wilgoci osadzającej się w kominie. Dzięki temu elementowi kominy uniwersalne sprawdzają się praktycznie przy każdej technologii spalania.

Zastosowanie uniwersalnych kominów systemowych

Uniwersalne kominy można stosować do kominków z płaszczem wodnym i bez, do pieców CO z otwartą i zamkniętą komorą spalania, w tym do nowoczesnych pieców kondensacyjnych na gaz i olej opałowy. Budowa rozbudowanych instalacji centralnego ogrzewania, z wykorzystaniem więcej niż jednej komory spalania, np. pieca CO i kominka z płaszczem wodnym, także wymaga zastosowania jednego lub większej liczby uniwersalnych kominów systemowych. W zależności od technologii spalania, w kominach uniwersalnych stosuje się przewody odprowadzania spalin o różnej średnicy. W przypadku pieców kondensacyjnych na gaz i olej opałowy coraz częściej rekomendowane jest zastosowanie przewodów kominowych z rury kwasoodpornej.

Jak dobrać komin systemowy do pieca?

Aby wybrać właściwy komin systemowy do odprowadzania spalin z opalania domowej instalacji centralnego ogrzewania lub kominka, warto znać technologię spalania i rodzaj paliwa. Duże znaczenie mogą odgrywać też warunki, w jakich budowany będzie komin. Podczas modernizacji istniejących budynków często komin dobudowywany jest na zewnątrz. W takiej sytuacji jedynym właściwym rozwiązaniem są uniwersalne kominy systemowe. W przypadku kominków z płaszczem wodnym lub pieców CO z otwartą komorą spalania można zastosować ceramiczny przewód kominowy o właściwej średnicy. Z uwagi na produkty spalania, w piecach kondensacyjnych na gaz lub olej opałowy, lepszym rozwiązaniem może okazać się przewód kominowy z rury kwasoodpornej.

Więcej interesujących wskazówek na temat budowy kominów systemowych oraz dobrych praktyk w tym zakresie, można znaleźć na stronie https://www.systemykominowe.pl/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.