› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Uprawnienia elektryczne. Kto może się ubiegać i do czego upoważniają?

19 dni temu    15.05.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Uprawnienia elektryczne. Kto może się ubiegać i do czego upoważniają?

Uprawnienia elektryczne SEP to dobry sposób na rozwój zawodowej kariery. Czemu warto je zdobyć? Jak wygląda proces ich przyznawania?

SEP, czyli Stowarzyszenie Elektryków Polskich, wbrew pozorom wydaje uprawnienia nie tylko dla elektryków. By móc legalnie pracować, wydanych przez nie uprawnień potrzebują również energetycy (ciepłownicy) i gazownicy. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się jednak uprawnienia elektryczne. Ich zdobycie otwiera drogę do zawodu, który oferuje wysokie wynagrodzenia, pewne zatrudnienie i perspektywę ciągłego rozwoju.

Z tych względów na wyrobienie elektrycznych uprawnień SEP co roku decyduje się wiele osób. Warto więc powiedzieć na ich temat więcej. W nowym artykule wyjaśniamy, kto może ubiegać się o ich przyznanie oraz jak wygląda ta droga. Omawiamy również przebieg przygotowujących do egzaminu szkoleń i zakres uprawnień otrzymywanych przez zdające go osoby.

Na czym polega szkolenie elektryczne SEP?

Kurs elektryczny przygotowuje do pracy w zawodzie elektryka. Podczas szkolenia poruszane są tematy związane z budową i eksploatacją sieci oraz instalacji elektrycznych. Po jego ukończeniu uczestnicy mogą przystąpić do egzaminu, po którego zdaniu otrzymują uprawnienia grupy G1. Zgodnie z polskimi przepisami, pozwalają one na legalne wykonywanie prac związanych z eksploatacją, dozorem urządzeń elektrycznych, instalacji i sieci elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną. Uprawnienia dotyczą sieci pracujących pod napięciem do 1 KV.

Kurs SEP Gdańsk może być organizowany przez podmioty posiadające certyfikat wydany przez stowarzyszenie. Czas jego trwania uzależniony jest przede wszystkim od poziomu zaawansowania oraz liczby użytkowników. Zazwyczaj szkolenie trwa od kilku do kilkunastu godzin. Dzieli się na dwie części – wykładową (służy przekazaniu wiedzy teoretycznej) oraz teoretyczną (ma na celu zaprezentowanie praktycznych umiejętności dotyczących obsługi instalacji).

Kto może otrzymać uprawnienia SEP?

By otrzymać uprawnienia SEP, uczestnik musi spełnić określone wymagania. Dotyczą one następujących aspektów:

  • wieku: kandydat do otrzymania uprawnień SEP-owskich powinien mieć przynajmniej 18 lat;
  • wykształcenia: należy posiadać co najmniej wykształcenie podstawowe, chociaż wiele osób ma wykształcenie kierunkowe (np. elektryczne i energetyczne) zawodowe, średnie techniczne lub wyższe.

Jak widać, by otrzymać do egzaminu SEP nie trzeba legitymować się wykształceniem elektrycznym. Wiedza zdobyta w szkole znacznie ułatwi jednak przyswojenie prezentowanych podczas szkolenia informacji.

Kurs elektryczny SEP – stacjonarnie i online

Jeszcze kilka lat temu szkolenia SEP były organizowane przede wszystkim stacjonarnie. W czasie pandemii zauważalnie wzrosło jednak zainteresowanie formułą zdalną. Kurs SEP online, pomimo zniesienia ograniczeń zgromadzeń, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów. To wygodny sposób na zdobycie niezbędnej wiedzy i przygotowanie się do egzaminu Stowarzyszenia Elektryków Polskich bez konieczności wychodzenia z domu. Jego zalety docenią np. osoby mieszkające w małych miejscowościach, które musiałyby dojechać na szkolenie do większego miasta.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.