› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Urząd Miejski otrzyma nowe komputery do obsługi petentów

› raporty ponad rok temu    5.11.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Urząd Miejski otrzyma nowe komputery do obsługi petentów

Listopad jest miesiącem, kiedy do gmin trafi w sumie ponad 1300 komputerów. Doposażenia gmin finansuje Ministerstwo Spraw wewnętrznych w ramach programu „pl.ID”. Obecnie jest to jeden z największych rządowych projektów w Polsce.

Celem MSW jest budowa rozwiązań, które poprawią jakość życia Polaków w sferze usług obywatel - państwo. Program pl.ID ma zapewnić szybką i sprawną obsługę obywatela i przedsiębiorcy podczas jego wizyty w urzędzie. Jak chcą to osiągnąć? W każdym urzędzie w Polsce będą obowiązywać te same procedury, dzięki czemu obywatel nie zgubi się w gąszczu procedur i dokumentów.

Ponadto powstał System Rejestrów Państwowych, o którym pisaliśmy tutaj. Znalazły się w nim najważniejsze dane, m.in.: PESEL, rejestr dowodów osobistych, akty stanu cywilnego. Ma wpłynąć to na likwidację dublowania się informacji i dostarczaniu wielu papierowych dokumentów. Urzędnik ostatecznie sam ma znaleźć potrzebne informacje w systemie.

W ramach projektu gminy zostaną wyposażone w nowe komputery. Do rozdania jest ponad 1300 zestawów komputerowych. Do Urzędu Miejskiego w Elblągu trafi 13 nowych komputerów, które wykorzystywane będą do realizacji założeń programu „pl.ID”. Jak informuje Centralny Ośrodek Informatyki odpowiadający za realizację projektu, wykonawca dostarczy zestawy komputerowe do gmin w terminie od 3 do 27 listopada br.

Program „pl.ID” jest realizowany z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, w ramach 7. Priorytetu – Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji, działanie 7.1 Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji. Całkowity koszt realizacji programu „pl.ID” wynosi 294 026 962 zł brutto. Jego realizacja trwa od 2009 roku i zakończy się w roku bieżącym. Środki niezbędne na zrealizowanie ww. przedsięwzięcia, finansowane są w 85% kosztów kwalifikowanych ze źródeł unijnych, a pozostałe 15% stanowi wkład z budżetu państwa.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Herbatnik
ponad rok temu 1
A co stare już nie dają rady ? :) Niezłe generowanie kosztów.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.