› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

W dawnej bursie powstanie ponad 70 mieszkań komunalnych

› inwestycje miejskie ponad rok temu    9.07.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
7 zdjęćW dawnej bursie powstanie ponad 70 mieszkań komunalnych fot. Konrad Kosacz

Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa dawnej bursy szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju 40, na budynek mieszkalny wielorodzinny. Łącznie powstanie w nim  71 mieszkań komunalnych. To o 11 lokali więcej niż  pierwotnie zakładano. Różnica wynika z dużego zapotrzebowania na mieszkania komunalne, ze względu na prowadzone w mieście rozbiórki przestarzałych budynków wielorodzinnych.

Przy ul. Obrońców Pokoju, na terenie nieistniejącej od lat bursy szkolnej, miasto planuje utworzyć kompleks mieszkalnych budynków komunalnych. W pierwszym etapie dojdzie do przebudowy i nadbudowy budynku po byłej bursie. W kolejnych etapach planowana jest budowa nowych budynków komunalnych w rejonie ulic Obrońców Pokoju i Wiejskiej. Po wyburzeniu części starej zabudowy mieszkalnej, w sąsiedztwie przebudowanego budynku, powstać mają kolejne wielokondygnacyjne obiekty mieszkalne z pełnostandardowymi mieszkaniami komunalnymi.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa i adaptacja dawnego budynku bursy na mieszkania komunalne. Obiekt składa się z czterech zróżnicowanych wysokościowo części. Zakres prac obejmować będzie przebudowę z nadbudową części dwukondygnacyjnej istniejącego obiektu, do wysokości części czterokondygnacyjnej, przebudowę części czterokondygnacyjnej obiektu, rozbiórki dwóch części jednokondygnacyjnych obiektu, budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych, zagospodarowanie terenu, obejmującego m.in. oświetlenie terenu, dojazd, parking, małą architekturę użytkową (plac zabaw, trzepak, śmietniki, kosze na śmieci), zieleń.

Gotowy jest już dokumentacja projektowo-kosztorysowa tej inwestycji, którą przygotowała firma IKA Projekt z Olsztyna. Projekt zakładał pierwotnie pozyskanie około 60 pełnostandardowych mieszkań komunalnych. Jednak w związku z aktualnie prowadzonymi robotami rozbiórkowymi budynków na terenie Elbląga, dokonano dodatkowej oceny rzeczywistego zapotrzebowania na lokale mieszkalne, z uwzględnieniem struktury mieszkań. Stwierdzono zwiększone zapotrzebowanie na mieszkania komunalne, które zostaną zaoferowane lokatorom budynków wyburzanych.

Projektant dokonał więc zmian w opracowanym projekcie koncepcyjnym, w wyniku czego powstanie większa liczba lokali mieszkalnych, niż pierwotnie zakładano. W budynku powstanie łącznie 71 mieszkań: 27 mieszkań jednopokojowych, 43 mieszkania dwupokojowe i jedno mieszkanie trzypokojowe w tym dwa mieszkania przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku inwalidzkim.

Po zrealizowaniu inwestycji w budynku zamieszkają rodziny z budynków przeznaczonych do rozbiórki oraz osoby zajmujące lokale komunalne o obniżonym standardzie, które są zainteresowane poprawą warunków mieszkaniowych. Odzyskiwane w ten sposób lokale, o niższych kosztach utrzymania, będą następnie wskazywane osobom, wobec których orzeczono eksmisję z prawem do otrzymania lokalu socjalnego oraz rodzinom umieszczonym na liście przydziału mieszkań.

W tegorocznym budżecie miasta, na inwestycję przy ul. Obrońców Pokoju 40 zarezerwowano 6,1 mln zł.

 • W dawnej bursie powstanie ponad 70 mieszkań komunalnych
 • W dawnej bursie powstanie ponad 70 mieszkań komunalnych
 • W dawnej bursie powstanie ponad 70 mieszkań komunalnych
 • W dawnej bursie powstanie ponad 70 mieszkań komunalnych
 • W dawnej bursie powstanie ponad 70 mieszkań komunalnych
 • W dawnej bursie powstanie ponad 70 mieszkań komunalnych
 • W dawnej bursie powstanie ponad 70 mieszkań komunalnych
ilość zdjęć 7 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zyciekureskie
ponad rok temu 1
SLU
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.