› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

W Elblągu będzie monitoring wykrywający zagrożenie powodziowe

› bieżące ponad rok temu    24.07.2014
Ines Kuraś
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
W Elblągu będzie monitoring wykrywający zagrożenie powodziowe fot. Konrad Kosacz

W ubiegły piątek (18.07) Urząd Miejski ogłosił przetarg dotyczący budowy lokalnego systemu monitorowania i wspomagania reagowania na zagrożenie powodziowe w ramach projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław-Etap I – miasto Elbląg”.

Przedmiotem zamówienia jest budowa Lokalnego Systemu Monitorowania i Wspomagania Reagowania na Zagrożenia Powodziowe (LSMZP). Zamówienie obejmuje budowę automatycznych telemetrycznych stacji pomiarowych hydrologicznych i hydrologiczno-meteorologicznych na terenie miasta Elbląg (prace wdrożeniowe i montażowe, uruchomienie, testowanie i kalibracja). Ponadto utworzenie Centrum Bazowego- utworzenie stanowiska dyspozytorskiego Lokalnego Systemu Monitorowania i Wspomagania Reagowania na Zagrożenie Powodziowe czyli instalacja sprzętu komputerowego oraz opracowanie i instalacja oprogramowania aplikacyjnego, a także budowę modułu Prognozowania Powodzi – system prezentacji zagrożenia powodziowego.

Zakres zamówienia podzielony jest na cztery etapy. Szacunkowa wartość to 2 mln 100 tys. zł (bez podatku VAT). Oferty będą przyjmowane do 28.08.2014 roku. Wówczas poznamy wykonawcę tej inwestycji. Wykonawca od momentu udzielenia zamówienia będzie miał osiem miesięcy na zrealizowanie zadania.

Zamówienie dotyczy projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław-Etap I- miasto Elbląg” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet: III Zarządzanie zasobami i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska, Działanie: 3.1 Retencjonowanie wody i zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.