› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

W Elblągu będzie monitoring wykrywający zagrożenie powodziowe

› bieżące ponad rok temu    24.07.2014
Ines Kuraś
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
W Elblągu będzie monitoring wykrywający zagrożenie powodziowe fot. Konrad Kosacz

W ubiegły piątek (18.07) Urząd Miejski ogłosił przetarg dotyczący budowy lokalnego systemu monitorowania i wspomagania reagowania na zagrożenie powodziowe w ramach projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław-Etap I – miasto Elbląg”.

Przedmiotem zamówienia jest budowa Lokalnego Systemu Monitorowania i Wspomagania Reagowania na Zagrożenia Powodziowe (LSMZP). Zamówienie obejmuje budowę automatycznych telemetrycznych stacji pomiarowych hydrologicznych i hydrologiczno-meteorologicznych na terenie miasta Elbląg (prace wdrożeniowe i montażowe, uruchomienie, testowanie i kalibracja). Ponadto utworzenie Centrum Bazowego- utworzenie stanowiska dyspozytorskiego Lokalnego Systemu Monitorowania i Wspomagania Reagowania na Zagrożenie Powodziowe czyli instalacja sprzętu komputerowego oraz opracowanie i instalacja oprogramowania aplikacyjnego, a także budowę modułu Prognozowania Powodzi – system prezentacji zagrożenia powodziowego.

Zakres zamówienia podzielony jest na cztery etapy. Szacunkowa wartość to 2 mln 100 tys. zł (bez podatku VAT). Oferty będą przyjmowane do 28.08.2014 roku. Wówczas poznamy wykonawcę tej inwestycji. Wykonawca od momentu udzielenia zamówienia będzie miał osiem miesięcy na zrealizowanie zadania.

Zamówienie dotyczy projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław-Etap I- miasto Elbląg” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet: III Zarządzanie zasobami i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska, Działanie: 3.1 Retencjonowanie wody i zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.