› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zapomniał powiedzieć o swoim wyroku z UOKIK fotyczącym zmowy cenowej i nieuczciwej konkurencji.... ~ SfobodnyyNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraUlica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekHazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowmonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekJa wolałam zabezpieczyć się poprzez system alarmowy i  instalację kamer. Wydaje mi się... ~ MarcelaCześć,  Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a temat dość podobny. Czy ktoś z was... ~ DominikWitkowskiCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewKantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankJa bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają ~ AniaOczywiście, że proste. Sama naklejałam i wyszło pięknie. Fakt, że to był sklep z polecenia... ~ KaśkaJaka prasa taki tytul artykulu ~ HWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk

W mieście ciągle rosną góry śmieci. Kto za nie odpowiada?

› bieżące ponad rok temu    27.11.2013
Karolina Król
komentarzy 1 ocen 19 / 100%
A A A
W mieście ciągle rosną góry śmieci. Kto za nie odpowiada? fot. Bartłomiej Ryś

Niestety, na pytanie zamieszczone w tytule nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Firmy i instytucje, które powinny zająć się tym problemem zrzucają odpowiedzialność jedna na drugą, aż w końcu dochodzą do wniosków, że winni są mieszkańcy. A śmieci jak leżały tak leżą.

15 lipca zgłosiliśmy Straży Miejskiej problem, jaki powstał przy ulicy Pocztowej. Koło drzewa, ktoś zrobił sobie składowisko śmieci. Jak ustaliliśmy, strażnicy znaleźli sprawcę całego zamieszania.

- Jeden z mieszkańców pobliskiego bloku składuje materiał po remoncie – wyjaśnia strażnik. - Dostał on upomnienie i zobowiązał się sprzątnąć te śmieci do końca listopada.

Niepokoi nas także problem, jaki powstał przy śmietniku mieszczącym się na podwórku przy ul. Kosynierów Gdyńskich 51-52. Wywózką śmieci z sektora 4 zajmuje się Zakład Sprzątania Cleaner.

Z odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy od dyrektor administracyjno-finansowej, Agnieszki Szepety wynika, że sytuacja, jaka ma miejsce przy tej zabudowie powstała w wyniku działania samych mieszkańców.

„Odpady wywożone są regularnie zgodnie z harmonogramem pozostawiając puste pojemniki. Należy jednak pamiętać, że, regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg Załącznik do Uchwały nr XX/537/2012 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 grudnia 2012 Rozdział 1. § 1 pkt 2 mówi:

„Właściciele nieruchomości zobowiązani są do: …. 2) wyposażenia nieruchomości w dostateczną ilość pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych w tym zbieranych selektywnie oraz przygotowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami miejsc lub pomieszczeń do umieszczenia pojemników na odpady.”

Zmiany jakie zaszły po 1 lipca nie zmieniły zasad gromadzenia odpadów.

Jak widać odpady walają się poza obudową w dość znacznych ilościach. Właściciele nieruchomości sami tworzą wysypisko śmieci.

Odpady te oczywiście zabierzemy jeśli będą znajdowały się w pojemnikach lub workach.

Ponadto, jak można zauważyć, znajdują się tam również odpady wielkogabarytowe, które wywożone były w ramach umowy z Gminą Miasto Elbląg do września. Obecnie wywóz odpadów wielkogabarytowych zgodnie z regulaminem należy do właścicieli nieruchomości.”

Można zauważyć niepokojący wzrost miejsc, gdzie rosną składowiska śmieci. Nie wiadomo kto jest za to odpowiedzialny, ponieważ nikt nie chce się do tego przyznać. Jak będzie wyglądał Elbląg, jeśli coś w tej sprawie się nie zmieni?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lokator
ponad rok temu ocena: 0%  1
to słoneczna ok zapraszam na ulicę dalej kosynierów gdyńskich od podwórka ,dzisiaj nawet bezdomny leżał ale go policja poskładała i zabrała, śmieci nie zabrali niestety?A to zalega już miesiąc a tu mieszka pani radna i co i a niechce mi się pisać
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.