› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

W mieście jaśniej. Energa montuje nowe latarnie

› bieżące ponad rok temu    23.05.2014
Ines Kuraś
komentarzy 1 ocen 7 / 100%
A A A
W mieście jaśniej. Energa montuje nowe latarnie fot. arch. elblag.net

Dodatkowe instalacje oświetleniowe potrzebne są od dawna, ale inwestycje nie zostały zrealizowane do tej pory. Właśnie otrzymaliśmy informacje, iż Urząd Miejski zawarł umowę z ENERGA Oświetlenie na wykonanie wielu inwestycji w mieście.

W Elblągu konserwacją oświetlenia dróg publicznych i parków zajmuje się Energa Oświetlenie Sp. z o.o. z Sopotu poprzez swój Rejon Usług Oświetleniowych w Młynarach. Miasto zawarło umowę z Energą na 2014 rok. Umowa ta obejmuje 7328 punktów świetlnych. Jak informuje nas Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta:

„Strony umowy uzgodniły, że ze środków, które Miasto Elbląg zapłaci za konserwację każdego punktu świetlnego w tym roku ENERGA Oświetlenie przeznaczy 1 zł na dofinansowanie modernizacji, przebudowy lub rozbudowy oświetlenia w zakresie uzgodnionym z Miastem( jest to kwota ok. 108 tys. zł brutto), a roboty które wykona będą miały wartość minimum 200 tysięcy złotych brutto. Tym samym ENERGA Oświetlenie oprócz środków z Miasta zaangażuje również swoje środki własne na przebudowę i rozbudowę oświetlenia w Elblągu.”
 

Wielu mieszkańców zgłaszało problem potrzeby dodatkowego oświetlenia w mieście. Na 2014 roku uzgodniono zakres do wykonania i przegląd stanu technicznego oświetlenia. 

W ramach zawartego porozumienia zrobiono już oświetlenie ul. Świętego Floriana i Dalekiej, Peryferyjnej w Stagniewie. Inwestycje te mogła wykonać tylko ENERGA Oświetlenie ze względu na posiadaną przez nich zgodę na podwieszenie oświetlenia na sieci energetycznej ENERGI – dodaje Rafał Maliszewski


Ponadto realizowane są obecnie modernizacje oświetleń w Parku Traugutta polegające na wymianie 48 opraw na nowe energooszczędne, a także ulicy Fromborskiej od Królewieckiej do Ogólnej – wymienione zostaną wysięgniki jednoramienne na dwuramienne oraz zainstalowane będzie 28 nowych opraw celem doświetlenia ulicy. Również rozpoczęto realizację projektu pn. „Oświetlenie ul. Kajki i przyległych”, który został wykonany przez Miasto. Polega on na wymianie 20 opraw przy ul. Beniowskiego, a także przebudowa oświetlenia ulicy Świerkowej.

Na dzień dzisiejszy wykonano projekty oświetlenia na ul. Łubinowej w Rubnie i ul. Wyżynnej (od szkoły do Kościoła pw. Św. Floriana. Realizacja projektu to jesień 2014r.


W ramach konserwacji oświetlenia ENERGA Oświetlenie wymienia na wybranych ulicach stare oprawy rtęciowe na oprawy sodowe, o mniejszej mocy ze zdemontowanego w ramach przebudowy dróg oświetlenia - informuje Rafał Maliszewski -Oprawy wymieniono na ul. Kochanowskiego, ul. Sadowej, a do końca czerwca prace mają objąć osiedle Metalowców. Przy braku środków na inwestycje oświetleniowe taka współpraca między Miastem, a ENERGA Oświetlenie pozwala poprawić parametry oświetlenia na wielu ulicach w mieście, a tym samym bezpieczeństwo publiczne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ elektryk
ponad rok temu ocena: 0%  1
Wymieńcie lampy na sodowe na ul. Lubranieckiej !
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.