› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

W ZUS od rana tłumy ludzi

› informacje systemowe ponad rok temu    3.07.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W ZUS od rana tłumy ludzi fot. archiwum elblag.net

Sala Obsługi Klientów w ZUS pęka w szwach. A to wszystko za sprawą wprowadzonego od dziś nowego rozwiązania jakim jest doradca emerytalny. W województwie warmińsko-mazurskim jest dostępnych 27 doradców emerytalnych. Warto skorzystać z ich pomocy w wyborze najlepszego momentu przejścia na emeryturę.

W celu skorzystania z usług doradców emerytalnych, wystarczy podczas wizyty w placówce ZUS wybrać na biletomacie kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie usługę „Doradca emerytalny”. Osoby, które mają konto na Platformie Usług Elektronicznych mogą umówić się na wizytę u doradcy przez internet.

W naszym województwie jest ich aż 27, z czego 19 w Oddziale ZUS w Olsztynie (Olsztyn-3, Szczytno-2, Lidzbark Warmiński-1, Kętrzyn-2, Ełk-2, Bartoszyce-2, Giżycko-2, Mragowo-1, Pisz-1, Gołdap-1, Nidzica-1, Węgorzewo-1 ) i 8 w Oddziale ZUS w Elblągu (Elbląg-3, Iława-2, Ostróda-2, Braniewo-1).

Pytań i wątpliwości jest zawsze bardzo dużo, natomiast doradca emerytalny wyjaśni potencjalnym emerytom od czego zależy wysokość emerytury, a dodatkowo wyliczy w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta planowanego momentu zakończenia aktywności zawodowej. Tym samym pośrednio doradcy podpowiedzą, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych, tak by cieszyć się z wyższego świadczenia. Decyzję w tej sprawie podejmie już sam klient.

Przypominamy jednocześnie, że wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można już składać 1 września.

Monika Górecka, regionalny rzecznik prasowy ZUS, Województwa warmińsko-mazurskiego

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.