› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wakacje 2020 nad polskim morzem - czy już szukać apartamentu na wynajem?

› bieżące 2 miesiące temu    22.11.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wakacje 2020 nad polskim morzem - czy już szukać apartamentu na wynajem?

Wakacje nad polskim morzem od lat cieszą się niemalejącą popularnością. Mimo ze pogoda często lubi płatać figle, bo zamiast słońca i upału jest deszcz i chmury, a ceny są wysokie, dużo turystów wybiera nadmorskie miejscowości na spędzenie urlopu. Decydują się nad polskie morze, bo kochają szerokie, piaszczyste plaże i zdrowy klimat.

Gdzie szukać apartamentów?

W sezonie wszystkie atrakcyjne miejsca nad Bałtykiem pękają w szwach, ciężko jest znaleźć jakikolwiek nocleg. Noclegi w najbardziej atrakcyjnych miejscowościach tj. Ustka, Mielno, Kołobrzeg, Jurata, Hel, Władysławowo czy Sopot są porezerwowane już dużo miesięcy wcześniej.

Wielu turystów zastanawia się, kiedy należy szukać apartamentu na wynajem, kiedy jest na to najodpowiedniejszy moment. Luksusowe apartamenty nad morzem należy rezerwować dużo wcześniej niż planujemy wyjazd. Najlepszym momentem będzie koniec roku. Miesiące takie jak  listopad, grudzień, ewentualnie jeszcze styczeń i luty oferują atrakcyjne oferty apartamentów. W tym okresie powinniśmy planować swój urlop, ustalić dokładny termin kiedy będziemy chcieli wyjechać. Im później zaczniemy szukać luksusowego apartamentu nad morzem, tym musimy się liczyć, ze interesujące  miejsca będą już zajęte. Najlepsze obiekty mają stałą bazę klientów, którzy przyjeżdżają tam od lat i w grudniu mamy jeszcze szanse znaleźć tam zakwaterowanie. Jest jeszcze jedna zaleta szukania noclegu z dużym wyprzedzeniem. Właściciele obiektów noclegowych potrzebują zaliczek na przygotowanie do sezonu i są wtedy bardziej skłonni do negocjacji cenowych. 

Jak uzyskać korzystną cenę?

Ofert wynajmu luksusowych apartamentów nad morzem najlepiej szukać w internecie, który jest obecnie największą bazą noclegową. Są specjalne portale, obiekty mają również swoje strony internetowe. Internet daje możliwość zobaczenia galerii zdjęć, możemy wysłać zapytanie drogą mailowa, a to nic nie kosztuje i przyśpieszy kontakt z właścicielami. Tym sposobem możemy porównać oferty, zdecydować, która będzie dla nas najlepsza. Dobrym sposobem na znalezienie korzystnej oferty jest też poczta pantoflowa. Dobrze jest popytać  znajomych, gdzie oni jeżdżą nad morze, będzie to najprawdopodobniej najbardziej wiarygodna opinia. 

Miejscowości nad polskim morzem możemy podzielić na  bardziej lub mnie oblegane. Niektóre, ze względu na mniej atrakcji, są mniej zatłoczone, nie przyciągają młodych ludzi, dla których brakuje w nich miejsc typu dyskoteki czy festiwale.  Do tych spokojniejszych należą min. Poddąbie, Sarbinowo, Sztutowo, Smołdziński Las, Rogowo, Białogóra czy Smołdzino. Oczywiście dla każdego turysty co innego może wydać się atrakcyjne. Niektórzy szukają rozrywek, miejsc, gdzie mogą się rozerwać, inni ciszy i spokoju. I własnie dla tej drugiej grupy odpowiednie będą miejsca mniej zatłoczone.

W takich lokalizacjach można łatwiej znaleźć nocleg, nawet w  późniejszym terminie. Możemy szukać apartamentów w marcu czy kwietniu, istnieje wtedy duża szansa, że znajdziemy wtedy apartament, która będzie nas satysfakcjonował. 

Ważny jest też termin naszego wyjazdu. Jeżeli planujemy wakacje w szczycie sezonu, czyli w lipcu i sierpniu, to szukaniem noclegu powinniśmy zająć się dużo wcześniej niż wtedy, gdy planujemy wyjazd w czerwcu lub wrześniu. Dwa miesiące wakacji są bardziej oblegane, głównie przez rodziny z dziećmi. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.