› poradnik |
ponad rok temu
7.01.2016 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Jeśli właśnie urządzasz łazienkę, z pewnością stoisz przed dylematem, czy wybrać wygodną wannę, czy może raczej kompaktowy prysznic. Zobacz, jakie są wady i zalety wspomnianych urządzeń oraz czym kierować się podczas zakupu.
Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego to właśnie wanna uchodzi za symbol luksusu. Długie kąpiele w aromatyzowanej wodzie z pianką to świetny sposób na odprężenie po ciężkim dniu w pracy. Niestety, nie każdy może cieszyć się na co dzień takim komfortem. Zamontowanie wanny wymaga sporo miejsca. Bardzo często w małych pomieszczeniach stoimy przed dylematem: czy zamontować kabinę prysznicową, czy może jednak skusić się na wannę, jednocześnie znacząco ograniczając przestrzeń w łazience. Jeśli zdecydujemy się na to drugie rozwiązanie, niekiedy konieczne jest nawet przeniesienie pralki do innego pomieszczenia, na przykład kuchni. Oprócz wielkości, wanna ma jeszcze inne wady. Kąpiele w niej powodują dużo większe zużycie wody niż ma to miejsce w przypadku prysznica. Wanna świetnie sprawdzi się jednak w przypadku rodzin z małymi dziećmi - kąpanie w niej malucha będzie znacznie łatwiejsze niż pod prysznicem.
Kabina prysznicowa jest zdecydowanie najczęstszym wyborem. Bez wątpienia duży wpływ na jej popularność mają niewielkie gabaryty tego typu urządzeń. Oprócz standardowych kabin prostokątnych i kwadratowych znajdziemy także modele zaokrąglone, trapezowate, a nawet okrągłe oraz owalne. Przystosowane są zarówno do ustawiania na narożniku pomieszczenia, jak i przy jednej ze ścian. Możliwe jest także zainstalowanie prysznica wolnostojącego, choć ta opcja z pewnością nie jest polecana w przypadku małych łazienek. Zaletą kabiny prysznicowej, oprócz niewielkiego rozmiaru, jest także oszczędność. Podczas jednej kąpieli zużywamy znacznie mniej wody niż w przypadku wanny. Kabiny prysznicowe to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku osób starszych; brak wysokiego progu do przekraczania ułatwia codzienne czynności higieniczne. Nieco trudniejsze natomiast niż w przypadku wanny może okazać się mycie malutkich dzieci.
Oprócz typowych wanien oraz kabin prysznicowych istnieją także rozwiązania pośrednie. Parawan nawannowy pozwala na wykorzystanie wanny zarówno do długich relaksujących kąpieli, jak i w celu skorzystania z szybkiego natrysku. W sklepach dostępne są gotowe zestawy oraz parawany do samodzielnego montażu. Wanno-kabina to kolejny sposób na połączenie zalet obydwu omawianych rozwiązań. Założeniem producentów jest zachowanie maksymalnego komfortu użytkowania z jednoczesnym zminimalizowaniem miejsca zajmowanego przez urządzenie.
Zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa mają swoich zwolenników i przeciwników. Wybór nie jest łatwy, warto jednak uzależnić go od kilku podstawowych czynników. Pierwszym kryterium jest wielkość łazienki i miejsce, które możemy przeznaczyć na urządzenie. Jeśli montaż wanny miałby poskutkować niemożnością przemieszczania się po łazience, lepiej zdecydować się na bardziej kompaktowy prysznic. Po drugie, warto uwzględnić także zużycie wody. Wreszcie, kierujmy się także wygodą użytkowania.
Artykuł sponsorowany.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |