› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Węże ogrodowe. Jak wybrać wąż do podlewania roślin w ogrodzie

› bieżące ponad rok temu    5.06.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Węże ogrodowe. Jak wybrać wąż do podlewania roślin w ogrodzie

Trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek pielęgnację ogrodu bez odpowiedniej jakości węża ogrodowego. Dzięki niemu podlewanie roślin, czy czyszczenie mebli tarasowych staje się szybkie i bezproblemowe. To wręcz obowiązkowy element każdego ogrodu, którego właściciel chce zachować jego doskonały wygląd i odpowiedni wzrost zieleni. Jak wybrać wąż ogrodowy? Czym należy kierować się podczas zakupu?

O czym należy pamiętać, wybierając wąż ogrodowy?

W sklepach dostrzec można wiele rodzajów węży ogrodowych. Ich mnogość nierzadko może wręcz przytłaczać. Zazwyczaj pierwszą rzeczą, na jaką zwracają uwagę potencjalni nabywcy, jest kolor oraz kształt węża. Nie są to jednak główne parametry, które należy mieć na uwadze. Ważna jest za to średnica, wygoda użycia oraz zastosowanie materiałów, które zagwarantują możliwość użytkowania węża przez wiele lat. W celu doboru odpowiedniego węża należy pamiętać o parametrach, takich jak:

 • Długość węża,
 • dobranie odpowiedniej średnicy węża,
 • ciśnienie wody,
 • ilość warstw.

Długość węża ważna jest do tego, aby zapewnić wodę wszystkich roślinom w ogrodzie. Im dłuższy wąż, tym wygodniej się go użytkuje. Dobranie zbyt krótkiego wariantu może sprawić wiele problemów. Zawsze warto pamiętać o tym, aby zakupić wąż kilka centymetrów dłuższy, gdyż powinien on sięgać od miejsca poboru wody to końca ogrodu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę średnica węża, dostrzeżemy, że najczęściej stosowane są te o średnicy 1/2 cala lub 3/4 cala. Oczywiście w sklepach dostępne są również warianty, takie jak 5/4 cala, czy 1 cal. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji ogrodnika. Im większa jest średnica, tym znacznie większe jest ciśnienie wody. Biorąc pod uwagę ilość warstw, z jakich wykonany został wąż, należy mieć na uwadze, aby nie kupować takich, które powstały z jednej lub dwóch warstw materiału. W wielu sklepach dostępne są węże ogrodowe ze sztucznego kauczuku. Dzięki temu zyskamy pewność solidnego wykonania. Ostatnim parametrem jest ciśnienie wody. Wybranie zbyt małego węża do ciśnienia wody może doprowadzić do jego rozerwania. 

Czym charakteryzuje się wąż ogrodowy rozciągliwy?

Ten typ węża ogrodowego spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki specjalnej konstrukcji potrafi on zwiększać swoją długość. W specjalnym, pofałdowanym materiale znajdują się miejsca cieku wody, które po uruchomieniu strumienia wody się rozszerzają. Niekwestionowaną zaletą takich węży ogrodowych jest ich trwałość, uniwersalność oraz wielofunkcyjny pistolet w zestawie, w którym można ustawiać dowolną prędkość oraz rodzaj strumienia wody od delikatnej mgiełki po mocny, wąski strumień. Wielu ogrodników zdecydowało się na takie zastosowanie w swoim ogrodzie. Takie rozwiązanie dostosowane jest do pracy w każdym, nawet najtrudniejszych warunkach. Po wyłączeniu strumienia wody wąż powraca do swojej pierwotnej długości, dzięki czemu jego przechowywanie staje się banalnie proste! Takie rozwiązanie zapobiega uszkodzeniom spowodowanym na przykład kosiarką, czy nadepnięciem. 

Poradę dostarczył serwis Tooles.pl - sklep z profesjonalnymi narzędziami dla domu i ogrodu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.