› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt (+ zdjęcia)

› inwestycje miejskie 10 miesięcy temu    6.11.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
22 zdjęćWielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu będzie większy, nowocześniejszy, lepiej wyposażony. Wszystko za sprawą kilku dużych inwestycji, na które zostały pozyskane środki zewnętrzne. Duża w tym zasługa dyrekcji i pracowników szpitala – dyrektor naczelnej Elżbiety Gelert, kierownik Działu Administracyjnego Agnieszki Grzelak oraz kierownik projektu ze szpitalnej Sekcji Inwestycji i Remontów Anny Maksymowicz, jak również Renaty Bednarczyk i Hanny Oleksy z Sekcji Zarządzania Projektami. Nie jest są to oczywiście wszystkie osoby czynnie zaangażowane w to, aby nasz szpital był jeszcze lepszy i bardziej funkcjonalny. 

Przebudowa i modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu

Przypomnijmy, że na początku lipca bieżącego roku została podpisana umowa na wykonanie prac budowlanych związanych z realizacją projektu „Przebudowa i modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu”. Jeszcze w tym miesiącu na plac budowy wkroczył generalny wykonawca robót: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Przemysłówka 03” z Elbląga. Tym samym rozpoczęła się inwestycja, której celem jest nie tylko dostosowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do nowych standardów i przepisów Ministerstwa Zdrowia, ale przede wszystkim podniesienie jakości i dostępności świadczonych tu usług medycznych.

Jak zakłada projekt, wszelkie konstrukcje żelbetowe, także nowy szyb windy, mają być gotowe do końca bieżącego roku.

Nieco wcześniej, bo w październiku, budowlańcy rozpoczęli prace wewnątrz budynku – w pomieszczeniach SOR przewidzianych do przebudowy, które na ten okres przeniesione zostały do tymczasowych pomieszczeń po starym Bloku Operacyjnym. Wiązało się to z niezbędną reorganizacją pracy SOR, także ze zmianą dróg komunikacyjnych wewnątrz szpitala. 

Przebudowa i modernizacja SOR ma na celu reorganizację powierzchniową i zwiększenie standardu użytkowego SOR-u (w tym polepszenie warunków bytowych pacjentów i personelu), a w konsekwencji podniesienie jakości wyspecjalizowanych usług medycznych na terenie Elbląga i okolic.

Zaprojektowany dodatkowy korytarz od strony dziedzińca ma na celu oddzielenie ruchu pacjentów chodzących od wewnętrznej części SOR-u przeznaczonej dla personelu i pacjentów leżących (w szczególności przywożonych karetkami). Korytarz dla pacjentów chodzących wzbogacony będzie o poczekalnię, toalety, a także windę. 

Dzięki zaprojektowanym zmianom, w szczególności bezkolizyjnemu wydzieleniu drogi chorych chodzących i pacjentów leżących, szpitalny oddział ratunkowy będzie funkcjonował zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Ponadto SOR zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny, np.

 • dodatkowe w pełni oprzyrządowane stanowisko do wstępnej intensywnej terapii do pełnego i całodobowego monitorowania i utrzymania podstawowych funkcji życiowych

 • kolumny anestezjologiczne

 • łóżko szpitalne do intensywnej opieki medycznej

 • lampa operacyjna mobilna

 • kardiomonitor z funkcja pomiaru ciśnienia oraz pulsoksymetry

 • zestaw reanimacyjny

 • ssak operacyjny elektryczny

 • respirator szpitalny

 • pompy infuzyjne strzykawkowe

Projekt pn. „Przebudowa i modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu”, dofinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX. Wzmocnienie strategicznej infrastruktury zdrowia, Działanie 9.1.Infrastruktura ratownictwa medycznego w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii.

Całkowita wartość: 7 954 218,03 zł 
Dofinansowanie ze środków unijnych: 3 400 000,00 zł
Wkład własny szpitala: 4 554 218,00 zł
(600 000,00 zł, tj. 15% wkładu własnego od wydatków kwalifikowanych i kwota wydatków niekwalifikowanych: 3 954 218,03 zł)


SOR II

Doposażenie sprzętowe Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu 

Jest to drugi projekt, na który WSZ w Elblągu otrzymał dofinansowanie (w ramach programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020). Przeznaczenie środków to infrastruktura ratownictwa medycznego w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk intensywnej terapii.

Projekt jest realizowany od października 2017 roku, a planowane zakończenie jest przewidziane na sierpień 2018 roku.

Przedmiot wspomnianego projektu będzie koncentrował się na doposażeniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego funkcjonującego przy WSZ w Elblągu w niezbędną, nowoczesna aparaturę medyczną wspomagającą ratowanie życia i zdrowia pacjentów.

Jest to przedsięwzięcie o charakterze infrastrukturalnym, które zarazem będzie uzupełnieniem dla realizowanej równolegle przebudowy i modernizacji SOR-u WSZZ w Elblągu, co ma na celu doprowadzenie do świadczenia przez szpital kompleksowej i wysokiej jakości i usług z zakresu ratownictwa medycznego.

Zaplanowano zakup 111 sztuk sprzętu medycznego, w tym między innymi:

 • aparat RTG

 • mobilny aparat RTG

 • łózko szpitalne do intensywnej opieki medycznej

 • USG

 • defibrylatory

 • respiratory

 • kardiomonitory

 • resuscytator

 • elektrokardiograf

 • stół zabiegowy

 • zestaw do trudnej intubacji

 • wózki reanimacyjne

 • detektor naczyń na podczerwień

 • urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń na nadtlenek wodoru

Całkowita wartość: 3 000 000,03 zł 
Dofinansowanie ze środków unijnych: 2 550 000,00 zł
Wkład własny szpitala (15%): 450 000,00 zł


To nie wszystkie inwestycje.

Bardzo dużym projektem realizowanym w naszym szpitalu jest "Modernizacja Traktu Porodowego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu wraz z doposażeniem".  Niecałe 3 tygodnie temu pisaliśmy o podpisaniu umowy w tym przedmiocie. Wartość projektu wynosi 11 511 127,18 zł (w tym wkład własny: 1 768 787,47 zł). Jest on realizowany od 20 października bieżącego roku, przy czym zakończenie jest planowane na 30 grudnia 2019 r.

Inną, duża inwestycja, na którą szpital pozyskał środki zewnętrzne jest zakup dwóch mobilnych aparatów Rtg z ramieniem C. Podpisanie dwóch umów w tym przedmiocie odbyło się 30 października bieżącego roku. Szpital uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia (2 x 750 000,00 zł). Wkład własny w tym przypadku wynosi 2 x 187 500,00 zł.

Ponadto Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu otrzymał dofinansowanie na zakup nowej aparatury i sprzętu medycznego przeznaczonego dla Oddziału Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Wartość projektu wynosi w tym przypadku 1 055 204,00 zł, dofinansowanie z ministerstwa  982 179,00 zł, a wkład własny – 73 025,00 zł. 

Wkrótce napiszemy więcej o trzech ostatnich projektach.

 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Hanna Oleksy
 • Anna Maksymowicz
 • Anna Maksymowicz
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
 • Wielkie inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. SOR – nowy projekt
ilość zdjęć 22 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Anna
10 miesięcy temu 2
I bardzo dobrze!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Basenji
10 miesięcy temu ocena: 0%  1
Czyli będzie lepsze niż w Leśnej Górze, nie mówić o krakowskim szpitalu im TVN
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.