› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Wieszak do poddaszy i inne akcesoria do zabudowy poddasza

› bieżące ponad rok temu    6.01.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Zabudowa poddasza płytami gipsowo-kartonowymi na dobre zagościła w polskich domach. To ekonomiczna metoda gwarantująca wysoką estetykę wnętrza. Ocieplenie, które umieszczane jest pomiędzy dachówką a płytą g-k (oczywiście należy pamiętać, także o warstwie paraizolacji), powoduje że poddasze jest nie „skarbonką” energetyczną.

Wielu inwestorów decyduje się na samodzielny montaż zabudowy poddasza. O ile wybór płyt g-k i masy szpachlowej nie stanowi problemu, o tyle wiele pytań pojawia się przy wyborze profili i wieszaków, na których zawiśnie konstrukcja z profili.

Tu jednak technologia przychodzi z pomocą. Przy budowie rusztów (konstrukcji) do ułożenia płyt g-k na powierzchniach skośnych, należy stosować te same zasady, co w wypadku sufitów pojedynczych jednopoziomowych.

Użyj więc profilu UD, który będzie stanowił „ramę” Twojej zabudowy. Mocuje się go na linii zabudowy poddasza. Profil typu CD będzie stanowił zaś poziome „ożebrowanie” rusztu.

Jednak cała konstrukcja nie zda egzaminu, jeśli nie zastosujesz zawiesi do poddaszy. Stosowane są dwa rodzaje zawiesi: wieszaki typu „grzybki” zwane przez producentów wieszakami WP lub elementy mocujące ES. Są to dwa alternatywne produkty. Decydując się na jeden z nich, należy dokładnie sprawdzić w jakich odstępach należy je zamocować do belek poddasza i iloma wkrętami mocować każdy z nich. 

 Wybierając wieszak do poddaszy, ale też inne akcesoria należy pamiętać o kilku zasadach.

Jakość – wysoka jakość akcesoriów to bezpieczeństwo Twoje i mieszkańców domu. Dlatego nie kupuj akcesoriów z cienkiej blachy. Sprawdź, czy są one z blachy o grubości minimum 1 mm. Innym aspektem jakości jest grubość tak zwanego ocynku i czy w ogóle taka warstwa została naniesiona. To zagwarantuje długookresowe zabezpieczenie stali. 

Sprawdź, czy na akcesoriach jest nabity znak CE. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy produkt spełnia wymagania przepisów prawa.

System – kupuj akcesoria w komplecie. Jak wiesz, do budowy poddasza konieczne jest kilka akcesoriów. Jeśli każde będzie od innego producenta, może się zdarzyć, że nie będą do siebie pasowały.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.