› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Nie dbali o mieszkania nie placili czynszow a teraz do nowych chca. Hehe nie dawac im.niech ida na... ~ wiktoria1Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę i kopnijcie dyrektora ZBK w dupę. Wykupcie mieszkania,... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ janPrzecież dyrektorzy PKO zarabiają za mało milionów więc trzeba szukać oszczędności... ~ ermeble w pomieszczeniu to ważna rzecz, ale najważniejsze to ze sobą wszystko zgrać i zadbać... ~ Malina1122Na Mickiewicza tez zlikwidowali ~ elblążanka "Przecież od wielu lat tam była, pełno ludzi zawsze, starsi płacą różne opłaty" a z... ~ banksterMogą sobie pójść do żabki i tam płacić różne opłaty ~ RexAle w czym jest problem skoro na Teatralnej znajduje sie Oddział Banku? ~ asdZaraz pojawią się spadkobiercy! ~ STOP UST 447Zaraz pojawią się spadkobiercy! ~ STOP UST 447

Willa Piękny Widok otworzyła swoje podwoje (+ zdjęcia)

› biznes ponad rok temu    8.10.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 8 ocen 5 / 100%
A A A
5 zdjęćWilla Piękny Widok otworzyła swoje podwoje (+ zdjęcia) fot. Willa Piękny Widok (profil na FB)

Sobota 6 października przejdzie do historii Elbląga. W tym dniu w naszym mieście miały miejsce dwa wielkie otwarcia. O godz. 11.00 odbyło się oficjalne oddanie do użytku wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej, łączącego Zatorze z pozostałą częścią miasta, natomiast wieczorem zainaugurowała działalność Willa Piękny Widok, położona przy ul. Gen. Józefa Bema (przed wojną znana jako Villa Bellevue).

W otwarciu wzięło udział wielu znamienitych gości, m.in. wicepremier Jarosław Gowin, prezydent Elbląga Witold Wróblewski, poseł Jerzy Wilk, starosta elbląski Maciej Romanowski, starosta nowodworski Zbigniew Ptak. Głównymi punktami uroczystości były koncert muzyczny w dawnym stylu oraz pokaz sztucznych ogni.

Rewitalizacja tej willi przeszła najdalsze oczekiwania. Także moje, a już wydawało mi się, że widziałem sporo. [...] Tu jest wszystko – przepiękne apartamenty, w tym apartament prezydencki "Bellevue" – z pięknym widokiem na Elbląg, Żuławy i okolice Malborka oraz Gdańska. Są dwie kuchnie z windami, dwa duże barki, jacuzzi, sauna... Wszystko zrobione ze szlachetnych materiałów i według zaleceń znanych projektantów wnętrz. Jest kominek w salonie tarasowym, wykonany ze słynnego białego marmuru z Carrary – marmuru, który był ulubionym tworzywem Michała Anioła i Lorenzo Berniniego. Z marmuru, z którego Michał Anioł wyrzeźbił m.in. pietę watykańską, Madonnę z Brugii oraz nagrobek papieża Juliusza II. Próbkę tego marmuru mamy w Katedrze św. Mikołaja (kazalnica, mensa ołtarzowa etc.).  To prezent sprzed kilkunastu laty Leszka i śp. Ani Wójcik...

–  nie krył swojego podziwu obecny na uroczystości Lech Słodownik – pasjonat i znawca lokalnej historii oraz przewodnik turystyczny.

Willa została wybudowana ok. 1860 r. Znana była wówczas jako „Etabilissement Bellevue”, czyli założenie (przedsiębiorstwo) Piękny Widok. Nazwa ma ścisły związek z rzeczywistością, gdyż z tego miejsca rozciąga się wspaniały widok na okolicę.

Przed wojną przez wiele lat funkcjonowała w tym miejscu restauracja, tak też będzie obecnie. Luksusowy dom (731 m2 plus 256,5 m2 piwnic) na wzgórzu jest położony na działce o powierzchni około 1,3 ha, na której rosną okazałe drzewa. Willa w bardzo dobrym stanie przetrwała okres II wojny światowej. W latach powojennych budynek pełnił różne funkcje – był siedzibą elbląskich harcerzy, władz Ludowych Zespołów Sportowych, a w ostatnim okresie funkcjonował w nim „Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży. Pogotowie Opiekuńcze”.

W lipcu 2011 roku nowym właścicielem willi oraz przylegającego doń założenia parkowego, zostało przedsiębiorstwo Wójcik Fabryka Mebli, które nabyło nieruchomość za 2,2 mln zł w drodze przetargu organizowanego przez miasto. Budynek willi wymagał gruntowanego remontu z uwagi na zalanie stropu nad piętrem (stan techniczny budynków – willi, parterowego łącznika oraz jednokondygnacyjnego budynku administracyjno-mieszkalnego z poddaszem mieszkalnym – był określony w przetargu jako dostateczny). Prace były prowadzone przez okres kolejnych 7 lat.

6 października 2018 odbyło się oficjalne otwarcie Willi Piękny Widok, której nazwa nawiązuje w bezpośredni sposób do nazwy przedwojennej (Villa Bellevue; franc. vue – widok).

W fotogalerii zdjęcia prezentujące wybrane apartamenty (Willa Piękny Widok – profil na FB).

 • Willa Piękny Widok – apartamenty
 • Willa Piękny Widok – apartament
 • Willa Piękny Widok – apartament
 • Willa Piękny Widok – apartament
 • Willa Piękny Widok – apartament
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 0%  8
Straszne rzeczy, odnowiono niemiecka will? Przy tym był pan Wilk, przedstawiciel PiSu? Pytanie, czy od reparacji wojennych zostanie uznana jako zapłata przez Niemców? Do komentarza Obywatela. Miastu ta willa potrzebna, jak panu(i) wrzód na tyłku!
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pogotowie historyczne
ponad rok temu ocena: 86%  7
Wszystko fajnie, tyle że cały branding i key visual psu na budę, bo to nie ten obiekt. Prawdziwa "Bellevue" stoi 150 metrów dalej, na rogu Bema i Kiedrzyńskiego. Choćby nie wiem jak głośno zaklinać historię, to prawdy się nie zmieni.
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ koniuszy
ponad rok temu ocena: 75%  6
jak były takie fajne rauty na otwarcie to może przyznać tytuł szlachecki tejże zacnej Osobie przez Jaśnie panujących władców tej krainy. BARON,KOMES ZIEMSKI,HRABIA.....- i znowóż będzie klepanko po pleckach,i zaiste strawa przednia i napitki też się znajdą
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jako komisja panu zabraniam
ponad rok temu ocena: 71%  5
Niech jeszcze herr wojcik pochwali sie listą płac swoich pracowników. A przy okazji - odpalanie fajerwerkow jest zabronione poza nowym rokiem, czy herr wojcik dostal mandat?
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
ponad rok temu ocena: 47%  4
budynek wraz z gruntem w centrum sprzedany za 2,2miliona? to chyba kpiny, takie rzeczy to tylko w Elblągu! ktoś powinien za to beknąć, dla wojcika to jak za darmo,co tam będzie miał biuro i mieszkanko za darmo, pytanie do p. prezydenta dlaczego miasto nie podjęło się remontu budynku?, wyzbywanie się majątku gminnego to dzika„ prywatyzacja „
odpowiedz oceń komentarz 9 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NE
ponad rok temu ocena: 71% 3
1. Zadaj to pytanie byłemu prezydentowi Nowaczykowi. 2. Czy lepiej było, żeby ten budynek popadł w ruinę? 3. Łatwo powiedzieć, że 2,2 mln to kpina, ale masz na głowie konserwatora na budynku i parku obok, który też jest terenem zabytkowym.
~ %$%$%$
ponad rok temu ocena: 48%  2
Potrzeba nam mądrych mecenasów. W Elblągu jest jeszcze wiele do uratowania.
odpowiedz oceń komentarz 11 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chleba i Róż
ponad rok temu ocena: 55%  1
No to milioner pochwalił się majątkiem politykom, elity bawią się w najlepsze. A jak tam pensje w zakładzie, panie fabrykant?
odpowiedz oceń komentarz 16 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.