› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Wkład powietrzny czy z wkład z płaszczem wodnym ?

› poradnik 11 miesięcy temu    31.01.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Jeśli stoicie przed wyborem rodzaju wkładu i nie możecie się zdecydować, spróbujemy pomóc i wskazać jakie czynniki należy brać pod uwagę decydując się na konkretną metodę rozprowadzania ciepła „wyprodukowanego” przez kominek.

Wizualnie wkłady kominkowe z płaszczem wodnym praktycznie nie różnią się od wkładów tradycyjnych. W kominkach z płaszczem wodnym inaczej zbudowany jest jednak korpus wkładu. Ma on podwójne ścianki, a między nimi przestrzeń, do której dociera podłączona woda. Przepływając między ściankami woda odbiera ciepło jakie powstaje w trakcie palenia we wkładzie kominkowym. Następnie ciepło to przekazywane jest do instalacji do której podłączony jest wkład i finalnie trafia do kaloryferów. Taki wkład, oczywiście przy wyborze jego adekwatnej mocy, pozwala na efektywne ogrzewanie całego domu.

Kominki z płaszczem wodnym mogą być uzupełniającym źródłem ciepła dla funkcjonującej w domu instalacji z gazowym, olejowym lub elektrycznym źródłem ciepła. Opcjonalnie w kominkach z płaszczem wodnym może również być montowana wężownica, która służy zarówno do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak i do zabezpieczenia kominka przed przegrzaniem.

Wkłady powietrzne - kumulują ciepło w nieco inny sposób (żeliwne dzięki naturalnym zdolnościom materiału, stalowe z pomocą specjalnego wyłożenia lub dzięki zastosowanym krążkom czy nasadom kominowym) i oddają je bądź bezpośrednio do otoczenia w którym znajduje się wkład, bądź też za pomocą specjalnie przygotowanych kanałów do pomieszczeń do których robimy rozprowadzenie. Przeszkodą przy wyborze takiego rozwiązania, są duże odległości pomiędzy poszczególnym pomieszczeniami. Pomóc mogą specjalne turbiny tłoczące ciepłe powietrze na dalsze odległości.

Pytanie jakie musicie sobie postawić to cel posiadania wkładu oraz przeanalizowanie rodzaju powierzchni, którą chcemy ogrzać. Jeśli kominek będzie pełnić jedynie funkcję ozdobną i okazjonalne źródło ciepła - już na tym etapie sprawa jest jasna - do tych celów wystarczy tradycyjny wkład powietrzny. Jeśli Twoim celem jest ogrzanie całego domu wkładem kominkowym - wybierz ten z płaszczem wodnym. Takie urządzenie podłączyć możesz do już istniejącej instalacji i za pomocą kaloryferów ciepło dotrze do każdego z pomieszczeń, a Ty precyzyjnie będziesz mógł sterować temperaturą.

 • Wkład powietrzny czy z wkład z płaszczem wodnym ?
 • Wkład powietrzny czy z wkład z płaszczem wodnym ?
 • Wkład powietrzny czy z wkład z płaszczem wodnym ?
 • Wkład powietrzny czy z wkład z płaszczem wodnym ?
 • Wkład powietrzny czy z wkład z płaszczem wodnym ?
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.