› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
REMONT ROBIĆ ŚMIECH NA SALI NIECH PODATKI ZACZNĄ PŁACIĆ A NIE NARKOTYKI SPRZEDAJĄ ~ JADO ROBOTY ŚMIECI A NIE CHLEJECIE I ĆPACIE A NA DODATEK SAMI PROCHY SPRZEDAJĄ ~ EDZIANa zdjęciach prezentuję się pięknie :) ~ hanulkaAle mi sensacja , przecież to normalna procedura. Przedsprzedaż jest stosowana wszędzie i na... ~ JaaagAutor artykułu nie ma pojęcia o rynku deweloperskim a szkoda. ~ BeckBudowlancy co to jest cytat z artykułu "pozwolenia na budowę na razie nie brak" budowlaniec z... ~ inspektor budowlanyByłby to najpiękniejszy pomnik w Elblągu i z ciekawą historią. Popieram całym sercem... ~ Jacoby"...ogrodzenie jest, ale pozwolenia na budowę na razie nie brak." Jak to rozumieć? ~ elka77Piękna! Elbląg miałby drugi po piekarczyku symbol, tym razem kobiecy. Jestem za. ~ Dominika[Po sprzedaży huczne bankructwo. ~ $$$$Regal park flat and byznes for janushe byznesu from elbląg ~ great nameJestem pewien że to ten wspaniały Człowiek i Pilot latał nad Elblagiem i nad Zalewem Wiślanym... ~ ObserwatorWiadomości ogórkowe ! ~ RomeoFajna inicjatywa brawo dla tego pana ~ autoszlifpopieram budowe, niezaleznosc to podstawa! Wszyscy jestesmy za Normalnoscia itd i Wszyscy mam... ~ trzezwylumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrh

Wkład powietrzny czy z wkład z płaszczem wodnym ?

› poradnik 6 miesięcy temu    31.01.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Jeśli stoicie przed wyborem rodzaju wkładu i nie możecie się zdecydować, spróbujemy pomóc i wskazać jakie czynniki należy brać pod uwagę decydując się na konkretną metodę rozprowadzania ciepła „wyprodukowanego” przez kominek.

Wizualnie wkłady kominkowe z płaszczem wodnym praktycznie nie różnią się od wkładów tradycyjnych. W kominkach z płaszczem wodnym inaczej zbudowany jest jednak korpus wkładu. Ma on podwójne ścianki, a między nimi przestrzeń, do której dociera podłączona woda. Przepływając między ściankami woda odbiera ciepło jakie powstaje w trakcie palenia we wkładzie kominkowym. Następnie ciepło to przekazywane jest do instalacji do której podłączony jest wkład i finalnie trafia do kaloryferów. Taki wkład, oczywiście przy wyborze jego adekwatnej mocy, pozwala na efektywne ogrzewanie całego domu.

Kominki z płaszczem wodnym mogą być uzupełniającym źródłem ciepła dla funkcjonującej w domu instalacji z gazowym, olejowym lub elektrycznym źródłem ciepła. Opcjonalnie w kominkach z płaszczem wodnym może również być montowana wężownica, która służy zarówno do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak i do zabezpieczenia kominka przed przegrzaniem.

Wkłady powietrzne - kumulują ciepło w nieco inny sposób (żeliwne dzięki naturalnym zdolnościom materiału, stalowe z pomocą specjalnego wyłożenia lub dzięki zastosowanym krążkom czy nasadom kominowym) i oddają je bądź bezpośrednio do otoczenia w którym znajduje się wkład, bądź też za pomocą specjalnie przygotowanych kanałów do pomieszczeń do których robimy rozprowadzenie. Przeszkodą przy wyborze takiego rozwiązania, są duże odległości pomiędzy poszczególnym pomieszczeniami. Pomóc mogą specjalne turbiny tłoczące ciepłe powietrze na dalsze odległości.

Pytanie jakie musicie sobie postawić to cel posiadania wkładu oraz przeanalizowanie rodzaju powierzchni, którą chcemy ogrzać. Jeśli kominek będzie pełnić jedynie funkcję ozdobną i okazjonalne źródło ciepła - już na tym etapie sprawa jest jasna - do tych celów wystarczy tradycyjny wkład powietrzny. Jeśli Twoim celem jest ogrzanie całego domu wkładem kominkowym - wybierz ten z płaszczem wodnym. Takie urządzenie podłączyć możesz do już istniejącej instalacji i za pomocą kaloryferów ciepło dotrze do każdego z pomieszczeń, a Ty precyzyjnie będziesz mógł sterować temperaturą.

 • Wkład powietrzny czy z wkład z płaszczem wodnym ?
 • Wkład powietrzny czy z wkład z płaszczem wodnym ?
 • Wkład powietrzny czy z wkład z płaszczem wodnym ?
 • Wkład powietrzny czy z wkład z płaszczem wodnym ?
 • Wkład powietrzny czy z wkład z płaszczem wodnym ?
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.