› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
nie wydawajcie pieniędzy na pierdoły zróbcie basen na Spacerowej ~ wkurzonyJak to jest, że wbrew temu, jak nam wmawiają od 1999 r., że w tym zapyziałym województwie nam... ~ Do_pomorskiegoTo Symbol - POMNIK rządów PO tak robili z całą Polską ! ~ ErykPrzetrwał wojnę a został zlikwidowany za tzw. wolnej Polski. Wolnej? Chyba od rozsądku. ~ emigrantWładza wszystko zniszczy. Tu mamy jeden z nielicznych przykładów. ~ Bartoszz I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ Uzi

Wniosek PO. Czy nastąpi weryfikacja opłat za śmieci?

› bieżące ponad rok temu    21.11.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 21 ocen 43 / 91%
A A A
Wniosek PO. Czy nastąpi weryfikacja opłat za śmieci? fot. Konrad Kosacz

- Wnioskuję o przeprowadzenie analizy pobieranych opłat od mieszkańców i faktycznych kosztów ponoszonych przez miasto Elbląg. W miastach, które taką analizę wykonały, nastąpiła weryfikacja opłat z korzyścią dla mieszkańców – apelowała na sesji Rady Miasta radna Maria Kosecka (PO).

Od kilku miesięcy funkcjonują nowe zasady odbioru nieczystości z gospodarstw domowych oraz podmiotów gospodarczych. Wprowadzone ustawą zasady, generalnie sprowadziły się do nałożenia na gminy obowiązku prowadzenia gospodarki odpadami. Jednym z elementów regulujących zasady było ustalenie odpłatności za odbiór śmieci. W przypadku naszego miasta nastąpiło to zanim znane były faktyczne koszty, bowiem wyłonienie w drodze przetargu, i ustalenie ceny za odbiór odpadów, nastąpiło później. Dlatego też wnioskuję o przeprowadzenie analizy pobieranych opłat od mieszkańców i faktycznych kosztów ponoszonych przez miasto Elbląg. W miastach które taką analizę wykonały nastąpiła weryfikacja opłat z korzyścią dla mieszkańców. Wyrażamy nadzieję, że również w Elblągu doprowadzi to do obniżenia wysokości stawek za odbiór odpadów.

Jednocześnie wnioskujemy o przywrócenie nieodpłatnego przekazywania mieszkańcom worków do selektywnej zbiórki odpadów. Przed wprowadzeniem zmian w gospodarce odpadami funkcjonujący w Elblągu Zakład Utylizacji Odpadów przekazywał je mieszkańcom. W opinii elblążan zainicjowało to pożądane zjawisko segregacji odpadów i gromadzenia w oznakowanych workach. Zaniechanie tej procedury w sposób istotny wpłynęło na osłabienie pro ekologicznych zachowań mieszkańców i prowadzi do zwiększonego zapełniania wysypiska śmieci odpadami nadającymi się do ponownego przetworzenia.

Maria Kosecka

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (21)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ na tak
ponad rok temu ocena: 100%  21
Popieram wniosek radnych PO,czas najwyzszy na przeprowadzenie analizy i obniżki cec za wywóz śmieci
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ edja
ponad rok temu ocena: 100%  20
na 26 lokali, oraz 4 sklepy mamy 3 śmietniki, a jaki piękny widok na stertę śmieci i mebli
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 79%  19
I to jest racjonalne podejście, do nowo wprowadzanych opłat.
odpowiedz oceń komentarz 11 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszanka
ponad rok temu ocena: 47%  18
Sami wprowadzili i teraz Sami chcą "cofki" PO tak ma.
odpowiedz oceń komentarz 8 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rob
ponad rok temu ocena: 100%  17
Oby się to udało. Tylko dziwne, że to PO takie opłaty wprowadziło a teraz naprawia. Warto wrócić do opłat w domkach jednorodzinnych w zależności od pojemnika oraz częstotliwości odbioru (np. raz na dwa tygodnie), gdyż odbiór raz na tydzień to często odbiór ledwie zapełnionych pojemników, czyli płacimy za puste przejazdy.
odpowiedz oceń komentarz 16 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nona
ponad rok temu ocena: 67%  16
Jak była obniżka cen biletów i czynszów to " źle" , bo budżet Miasta traci,a teraz ma być obniżka za wywóż śmieci- to dobrze? Takie pranie mózgów nam elblażanom przez PO to juz wystarczy, może by tak cos konkretnego, co?
odpowiedz oceń komentarz 10 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ racja
ponad rok temu ocena: 58%  15
bardzo dobra inicjatywa pani Koseckiej. Czas wprowadzić obniżki opłat za śmieci. Miała być weryfikacja a tu nic. Oby tylko pan prezydent posłuchał radnych i zrobił analizę i obniżkę kosztów
odpowiedz oceń komentarz 19 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wspierający
ponad rok temu 14
tak trzymać P. Mario ! Teraz wystarczy dobrać się budowlańcom dróg do d.... i zobaczyć jak pracują i za jakie pieniądze .W Polsce buduje się najdrożej w Europie bo trzeba dawać pod stołem . Jakie i kto zawarł umowy na elbląskie inwestycje ?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 58%  13
Myślę, że propozycja jest jak najbardziej zasadna. Tak nam to tłumaczono, że ustala się stawki orientacyjnie a po rozstrzygnięciu przetargów nastąpi weryfikacja. Czekamy na działanie władz miasta. Pora działać i sprawiedliwie (o ile można?) rozliczać mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz 18 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ różnica
ponad rok temu ocena: 59%  12
Nie wymądrza tylko proponuje - to jest różnica
odpowiedz oceń komentarz 19 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ odpad
ponad rok temu ocena: 41%  11
Wersalki, stare meble itp są odpadami komunalnymi i powinni je zabierać firmy wywożące odpady, tak samo wyposażać posesje w pojemniki i worki powinno być robione przez przewożników odpadów. Tak powinno być i w miastach gdzie mają odpowiednie władze i radnych tak jest realizowane. Pani radna miała okazję o to zawalczyć jak były tworzone zasady funkcjonowania gospodarki odpadami na terenie miasta Elbląga, ale wtedy miała to w nosie a teraz się wymądrza.
odpowiedz oceń komentarz 17 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 58%  10
Puknąć się w czoło to Pan może-delikatnie mówiąc,chciałby Pan zeby radna robiła za wszystkich,może jeszcze w domu powinna u pana posprzątać.Proszę się zgłosić do tych na których pan głosował,bo widać cokolwiek by nie zrobiła i tak pluwaczka od mieszkaniec by się uruchomiła
odpowiedz oceń komentarz 21 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 46%  9
Szanowna radna Kosecka - a może pani się zajmie wreszcie tym co robić z wyrzucanymi masowo starymi rupieciami, meblami, telewizorami koło śmietników - wszak mądra pani Kulik podsunęła Wam w radzie że takie śmieci zabierane będą raz w miesiącu - ALE TYLKO OD MAJA DO WRZEŚNIA!!!!!!!!!!!!!! A co w pozostałych miesiącach - przecież elblążanie mają to w doopie i walą to wszystko koło śmietników bez opamiętania - kto to ma sprzątać - przecież to są śmieci i rupiecie miasta. A pani tu śpiewa o obniżkach. Puknijcie się w te czerepy w tej radzie - coście wysmażyli mieszkańcom - to poprawcie i to natychmiast bo idzie zima i te rupiecie będą leżały i będą rozwlekane.
odpowiedz oceń komentarz 16 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ filozof
ponad rok temu ocena: 97%  8
Jest wiele gospodarstw domowych które nie złożyły deklaracji a śmieci wyrzucają(podrzucają)Moze by tak nimi się zainteresować.Jest to bardzo łatwe do sprawdzenia tylko chęci.Cliner wie doskonale od kogo odbiera śmieci a od kogo nie.
odpowiedz oceń komentarz 30 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ popieram
ponad rok temu ocena: 67%  7
Bardzo dobra inicjatywa,popieram
odpowiedz oceń komentarz 20 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ekologiczna
ponad rok temu ocena: 88%  6
Tak, weryfikacja powinna nastąpić. Segregowałam wcześniej, bez nakazu i płaciłam mniej, teraz nadal robię to samo i płacę więcej :(
odpowiedz oceń komentarz 22 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ popieram
ponad rok temu ocena: 71%  5
Bardzo dobry pomysł! Czas wreszcie dokonać weryfikacji i ile odpady faktycznie kosztują. Czas na obniżki cen!
odpowiedz oceń komentarz 20 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciekawska
ponad rok temu ocena: 53%  4
Nasza Spółdzielnia rozdawała takie małe wiaderka- na odpady żywnosciowe,musiałam to pokwitować, ale teraz dowiaduje się,że te wiaderka były drogie, czy takie wiaderka Spółdzielnia miała obowiązek kupić i nam rozdawać?
odpowiedz oceń komentarz 8 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lokalny patriota
ponad rok temu ocena: 73%  3
Miasto musi jak najszybciej dokonać weryfikacji pobieranych opłat i skorygować z korzyścią dla mieszkańców. Wilk weź się do pracy.. Jesteś tam dla mieszkańców a nie tylko żeby brać kasę i wozić się Mondeo.
odpowiedz oceń komentarz 24 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ orcio7
ponad rok temu ocena: 43%  2
Pani Kosecka, a jak Pani partia wprowadzałaa po oobrady tę uchwałę, to po jaki Pani głosowała? Coś z pamięcią nie tak?
odpowiedz oceń komentarz 17 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 100%  1
Worki do selektywnej zbiórki śmieci powinny być dostarczane bezpłatnie,już teraz widać,że mieszkańcy wrzucają śmieci jak popadnie.Brak działań pro ekologicznych wpłynie negatywnie na nasze środowisko
odpowiedz oceń komentarz 32 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.