› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Wybieramy pakiet internetowy – na co zwrócić uwagę?

› bieżące 6 miesięcy temu    7.07.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wybieramy pakiet internetowy – na co zwrócić uwagę?

Na rynku pojawia się coraz więcej dostawców Internetu, a możliwości mnożą się z dnia na dzień. Nic dziwnego, że tak trudno wybrać opcję, która do naszego domu będzie najlepsza i odpowie na nasze potrzeby na co dzień. Na co zwrócić uwagę, wybierając pakiet Internetu?

Internet światłowodowy czy inne rozwiązania?

W domu możemy mieć Internet z kilku źródeł. Najczęściej jest to sieć kablowa, jednakże popularnością cieszyła się także sieć radiowa. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Najczęściej jednak nie są tak szybkie, jakbyśmy tego chcieli, na dodatek Wi-Fi przez radiolinię może po prostu być niestabilne – jest podatne na zmiany pogody i niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Z tego względu Internet światłowodowy jawi się jako najlepsze możliwe rozwiązanie. Zaletą przede wszystkim jest to, że światłowód opiera się na stabilnym łączu internetowym: asymetrycznym, gdzie prędkość przesyłania danych jest inna niż pobierania, lub na symetrycznym – prędkości te są takie same. Ani deszcz, ani śnieg, ani wichura nie mają wpływu na jego działanie. Na dodatek światłowód jest po prostu bardzo szybki. Internet światłowodowy może być kilka razy szybszy niż na przykład kablowy, co docenią nie tylko gracze, ale w zasadzie wszyscy, którzy na co dzień używają sieci do pracy czy nauki i liczą na komfort oraz wygodę. Do tego taka opcja jest coraz szerzej dostępna w Polsce.

Internet do domu – najważniejsze dane

Wybierając opcję Internetu do domu, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. Najważniejszym jest właśnie szybkość łącza. Prędkość bezpośrednio przekłada się na płynność działania sieci. Nie ma ograniczeń, nie czeka się kilku godzin na pobranie plików. Im parametr jest wyższy, tym lepiej, jednak ważne jest również to, aby łącze było symetryczne.

Kolejnym ważnym aspektem jest limit przesyłu. To wartość, która określa, jak dużo możesz robić w sieci. Limity dotyczą z reguły sieci LTE i 4G udostępnianych przez operatorów telefonii komórkowej. I o ile w przypadku smartfona nie ma to większego znaczenia, o tyle jeśli chodzi o sieć dostępną w domu, nie warto się ograniczać.

Czas umowy i dodatkowe opcje

Zawiązując umowę na usługę udostępniania Internetu, należy zwrócić uwagę na czas jej trwania. Operatorzy oferują różne umowy, warto więc przy wyborze Internetu zastanowić się np. ile czasu będziemy wynajmować mieszkanie i czy można przenieść usługę na inny adres. Warto także sprawdzić, jak wygląda proces rezygnacji z Internetu i ile trwa okres wypowiedzenia.

Dodatkowe opcje to atrakcyjne dodatki, które mogą sprawić, że pakiet będzie lepszym rozwiązaniem. To najczęściej dostęp do różnych usług, na przykład do portali filmowych lub połączenie Internetu i telewizji czy sieci i telefonii komórkowej. Takie łączenie usług to najlepszy sposób na wygodę.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.