› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Byłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...

Wycena mieszkania: samodzielnie, online czy rzeczoznawca? Sprawdź, co warto wybrać!

› bieżące 10 miesięcy temu    4.11.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wycena mieszkania: samodzielnie, online czy rzeczoznawca? Sprawdź, co warto wybrać!

Planujesz zakup lub sprzedaż mieszkania? Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka jest jego realna wartość, pomocna z pewnością okaże się wycena. Odpowiednio przygotowana pozwoli Ci zmaksymalizować zyski i uniknąć ewentualnych strat. Jak ją przygotować? Najczęściej stosowane jest jedno z trzech popularnych rozwiązań – samodzielne określenie wartości, wycena mieszkania online lub pomoc rzeczoznawcy. Podpowiadamy, na co warto się zdecydować!

Samodzielna wycena mieszkania – warto czy nie warto?

Osoby, które decydują się na samodzielną wycenę mieszkania, zazwyczaj koncentrują się na analizie ofert dostępnych w sieci. Niestety warto zaznaczyć, że kwoty zawarte w tego typu ogłoszeniach często nie mają wiele wspólnego z realną wartością lokali. Związane jest to między innymi z praktykami sztucznego zawyżania cen przez branżę nieruchomości. Samodzielnie często trudno ocenić również to, jakie czynniki wpływają na wartość lokalu.

Jak wygląda wycena mieszkania online?

Wycena mieszkania online to usługa względnie nowa, oferowana między innymi przez U1, czyli urban.one. W przypadku tego portalu wycena wykonywana jest na podstawie analizy danych, przeprowadzanej przez algorytmy bazujące na sztucznej inteligencji. W procesie uwzględniane są dane z oficjalnego, prowadzonego przez starostwa Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości. Obejmuje on także dodatkowe, unikalne wskaźniki opracowane przez ekspertów. Co ciekawe, tego typu wycena mieszkania zajmuje zaledwie minutę, a jej rezultaty przedstawione są w formie przejrzystego i wyczerpującego raportu.

Wycena mieszkania od rzeczoznawcy – co musisz wiedzieć?

Pomoc rzeczoznawcy ma jedną, podstawową wadę – niestety nie należy do najtańszych. Usługa może okazać się jednak konieczna w przypadku wyceny, która musi zostać udokumentowana w operacie szacunkowym. Dokument potrzebny jest np. w przypadku załatwiania formalności związanych ze spadkiem, darowizną czy kredytem. Analiza rzeczoznawcy jest dokładna i obiektywna, nie musi jednak ujmować aspektów związanych z trendami, np. popularności danej dzielnicy.

Wycena mieszkania – jaką wybrać i ile to kosztuje?

Wybór metody wyceny mieszkania zależy między innymi od tego, jaką ilością czasu dysponujesz, czy chcesz samodzielnie podejmować się wnikliwych analiz i czy potrzebujesz operatu szacunkowego. W przypadku wyceny samodzielnej głównym kosztem jest Twój czas. Cenne chwile pozwoli Ci zaoszczędzić wspomniana usługa online od urban.one, której koszt wynosi 39 złotych. Cena operatu od rzeczoznawcy zwykle zaczyna się od kilkuset złotych i uzależniona jest np. od rejonu i wielkości mieszkania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.