› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
REMONT ROBIĆ ŚMIECH NA SALI NIECH PODATKI ZACZNĄ PŁACIĆ A NIE NARKOTYKI SPRZEDAJĄ ~ JADO ROBOTY ŚMIECI A NIE CHLEJECIE I ĆPACIE A NA DODATEK SAMI PROCHY SPRZEDAJĄ ~ EDZIANa zdjęciach prezentuję się pięknie :) ~ hanulkaAle mi sensacja , przecież to normalna procedura. Przedsprzedaż jest stosowana wszędzie i na... ~ JaaagAutor artykułu nie ma pojęcia o rynku deweloperskim a szkoda. ~ BeckBudowlancy co to jest cytat z artykułu "pozwolenia na budowę na razie nie brak" budowlaniec z... ~ inspektor budowlanyByłby to najpiękniejszy pomnik w Elblągu i z ciekawą historią. Popieram całym sercem... ~ Jacoby"...ogrodzenie jest, ale pozwolenia na budowę na razie nie brak." Jak to rozumieć? ~ elka77Piękna! Elbląg miałby drugi po piekarczyku symbol, tym razem kobiecy. Jestem za. ~ Dominika[Po sprzedaży huczne bankructwo. ~ $$$$Regal park flat and byznes for janushe byznesu from elbląg ~ great nameJestem pewien że to ten wspaniały Człowiek i Pilot latał nad Elblagiem i nad Zalewem Wiślanym... ~ ObserwatorWiadomości ogórkowe ! ~ RomeoFajna inicjatywa brawo dla tego pana ~ autoszlifpopieram budowe, niezaleznosc to podstawa! Wszyscy jestesmy za Normalnoscia itd i Wszyscy mam... ~ trzezwylumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrh

Wykładzina w pokoju – przeżytek czy nowa moda?

› poradnik 6 miesięcy temu    26.01.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Wykładzina w pokoju – przeżytek czy nowa moda?

Kiedyś wykładziny dywanowe były standardem w wielu firmach i domach, by z czasem ustąpić miejsca panelom i płytkom. Od pewnego czasu można jednak zaobserwować ich triumfalny powrót. Wynika to w dużej mierze z zastosowania innowacyjnych materiałów do produkcji, a także ich wyjątkowej miękkości i różnorodności wzorów.

Wykładziny dywanowe a kwestia plam
 

Nikt nie lubi mieć brudnej podłogi w mieszkaniu. Dawniej wykładziny dywanowe były trudne w czyszczeniu, co zniechęcało do ich zakupu. Jeżeli ktoś już decydował się na ich położenie, zazwyczaj sięgał po ciemny kolor, na którym nie widać zabrudzeń. Na szczęście, od tego czasu wiele się zmieniło. Teraz można bez trudu znaleźć wykładziny wykonane z włókien polipropylenowych, które zabezpieczają przed powstawaniem plam. Warto też samodzielnie spryskać powierzchnię ochronnym impregnatem. Dzięki temu wykładzina nie będzie wchłaniać brudu i pozostanie czysta.

Trwałość przede wszystkim
 

Wcześniej problem stanowiła również intensywność koloru. Pod wpływem słońca, tkaniny blakły, a ich wygląd nie był estetyczny. Obecnie producenci często wykorzystują materiały odporne na działanie promieni UV. W rezultacie, kolor przez lata pozostaje taki sam. Zastosowanie innowacyjnych materiałów przy produkcji, zaowocowało również trwałymi wykładzinami, które nie są podatne na ścieranie się i udeptywanie.

wykladzina.jpg

Zalety wykładzin
 

Powrót wykładzin do nowoczesnych mieszkań wiąże się też z ich miękkością. Chodzenie po podłodze wyłożonej tkaniną jest bardzo przyjemne – dotyczy to zwłaszcza wykładzin o dłuższym runie. Na dodatek zapewniają one izolację cieplną.  Wykładziny dywanowe mają też właściwości, pozwalające na tłumienie dźwięków. Nie bez znaczenia jest również fakt, że ich układanie jest dosyć proste i nie wymaga zatrudniania specjalistów, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami.

Gdzie można układać wykładziny?
 

Wykładzina może się znaleźć niemal w każdym pomieszczeniu, ale najlepiej sprawdza się w salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych oraz na schodach. Przed zakupem trzeba jednak się upewnić, czy konkretny produkt jest dostosowany do danego typu pomieszczenia. Przykładowo, nie wszystkie wykładziny będą odpowiednie do podłoża, z którego często się korzysta. Dlatego właśnie należy zobaczyć, jaką klasę użytkowości ma konkretna tkanina.

Modne wzory i kolory
 

Jakie wykładziny dywanowe są obecnie najbardziej pożądane? Przede wszystkim różne odcienie szarości, ponieważ są uniwersalne i pasują do wielu rodzajów wnętrz. Szeroką gamę odcieni można znaleźć m.in. na stronie http://www.komfort.pl/pl/Produkty/Wykładziny-Dywanowe/c/wd.  W pokojach dziecięcych warto natomiast zastosować produkty we wzory, np. gwiazdy, zwierzęta albo nawet miasteczka z drogami, po których można jeździć zabawkowym samochodem. Kolor wykładziny powinien być uzależniony od stylu, w którym utrzymany jest pokój i wykorzystywanych w nim barw. Ich wybór w wielu sklepach jest obecnie dość szeroki, dlatego znalezienie odpowiedniego koloru nie powinno być trudne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mirka
6 miesięcy temu 1
Co to za bzdury w salonach dobrze się sprawdza wykładzina ????? moze do sypialni ,ale osobiscie przy tak duzym wyborze podłog NIGDY nie połozę wykładziny nawet w sypialni.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.