› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Wykończ swój kominek płytami gipsowo-kartonowymi

› poradnik ponad rok temu    18.04.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Kominek coraz częściej staje się podstawowym elementem wyposażenia domków jednorodzinnych. Jest wiele korzyści wynikających z jego posiadania, przede wszystkim stanowi dodatkowe źródło ciepła i tworzy niezapomnianą atmosferę. Dlatego inwestorzy chętnie decydują się na jego montaż.

Montaż kominka najlepiej jest zaplanować na etapie wykańczania domu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować go, kiedy prace są już zakończone, a dom użytkowany. Konieczny jest wtedy montaż odpowiednich przewodów kominowych, dlatego planując kominek zawsze należy zasięgnąć porady eksperta, np. kominiarza.

Warto wiedzieć, że płyty gipsowo-kartonowe, które dla większości wykonawców kojarzą się przede wszystkim z systemami suchej zabudowy wykorzystać można również do obudowy kominka! W tym artykule przyjrzymy się temu bliżej.

Jakie płyty gipsowo-kartonowe zastosować?

Do obudowy kominków należy stosować wyłącznie płyty ognioodporne lub impregnowane płyty ognioodporne. Dlaczego? Ich rdzeń jest wzmocniony włóknem szklanym, który podczas pożaru utrzymuje gips w nienaruszonym stanie przez dłuższy czas - stawiając opór płomieniom. Dlatego płyty te zalecane są wszędzie tam, gdzie stawiane są wymagania ochrony przeciwpożarowej lub gdzie płyty narażone są na nagrzewanie. Ale płyty g-k NIE mogą być narażone na bezpośredni kontakt z ogniem. Konieczne przeczytaj o tym w dalszej części tekstu!

Obudowa kominka płytami gipsowo-kartonowymi

Wykonując obudowę kominka płytami gipsowo-kartonowymi należy pamiętać, że płyty nie mogą mieć kontaktu z otwartym ogniem oraz ze ścianami paleniska lub komina. Wykorzystując dostępne na rynku obudowy kominków należy obłożyć kominek lub komin płytą g-k tak, aby temperatura płyty g-k na stronie skierowanej w stronę kominka nie przekroczyła 50°C. Niezbędne jest zatem odizolowanie jej od obudowy. Izolację wykonuje się z wełny mineralnej pokrytej z jednej strony warstwą folii aluminiowej. Wełnę mocuje się także do ściany, przy której ustawiony jest kominek, oraz od strony ścianek obudowy paleniska.

Trzeba również pamiętać o zachowaniu bezpiecznych odległości między zaizolowanymi ściankami wkładu kominkowego a elementami obudowy kominkowej oraz ścianą pomieszczenia, przy której jest on montowany - minimum 5 cm po bokach i około 10 cm z tyłu.

Obudowa kominka z płyt g-k może mieć kształt prostokątny, trapezowy, a nawet owalny. Niekiedy wykonuje się ją z dwóch warstw – pierwszą stanowi płyta ognioodporna, na powierzchni której nacina się równoległe linie umożliwiające otrzymanie odpowiedniego promienia skrętu, a drugą płyta gięta umożliwiająca wykonanie konstrukcji krzywoliniowych. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.