› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Na zdjęciach prezentuję się pięknie :) ~ hanulkaAle mi sensacja , przecież to normalna procedura. Przedsprzedaż jest stosowana wszędzie i na... ~ JaaagAutor artykułu nie ma pojęcia o rynku deweloperskim a szkoda. ~ BeckBudowlancy co to jest cytat z artykułu "pozwolenia na budowę na razie nie brak" budowlaniec z... ~ inspektor budowlanyByłby to najpiękniejszy pomnik w Elblągu i z ciekawą historią. Popieram całym sercem... ~ Jacoby"...ogrodzenie jest, ale pozwolenia na budowę na razie nie brak." Jak to rozumieć? ~ elka77Piękna! Elbląg miałby drugi po piekarczyku symbol, tym razem kobiecy. Jestem za. ~ Dominika[Po sprzedaży huczne bankructwo. ~ $$$$Regal park flat and byznes for janushe byznesu from elbląg ~ great nameJestem pewien że to ten wspaniały Człowiek i Pilot latał nad Elblagiem i nad Zalewem Wiślanym... ~ ObserwatorWiadomości ogórkowe ! ~ RomeoFajna inicjatywa brawo dla tego pana ~ autoszlifpopieram budowe, niezaleznosc to podstawa! Wszyscy jestesmy za Normalnoscia itd i Wszyscy mam... ~ trzezwylumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrhRegal Park flat & business????? a nie Królewski park mieszkalno-biznesowy!!!!! "A niechaj... ~ Polski ChińczykTrochę to wszystko naciagane. Budynek sądu ma 46m. Regal park ma być wyższy, więc policzmy. 13... ~ Realista

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej – co warto wiedzieć?

› poradnik 8 miesięcy temu    27.11.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wynajęcie firmy przeprowadzkowej – co warto wiedzieć?

Kupno mieszkania nierozerwalnie łączy się z koniecznością przeprowadzki. Możesz zająć się transportem swojego dobytku na własną rękę lub skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Podpowiadamy, co zrobić, aby wybrać profesjonalną i uczciwą załogę.

Licencja i ubezpieczenie
 

Decydując się na skorzystanie z usług konkretnej firmy przeprowadzkowej, sprawdź, czy przewoźnik ma licencję na wykonywanie usług i czy posiada odpowiednie ubezpieczenie.

Firma powinna mieć wykupione ubezpieczenie OC, które obejmuje między innymi odpowiedzialność za ewentualne straty i uszkodzenia przedmiotów powstałe podczas transportu (od chwili przyjęcia do momentu oddania mienia). Poza tym warto dowiedzieć się, czy w zakres ubezpieczenia wchodzi także kradzież przedmiotów. Przed zawarciem umowy z firmą poproś o wgląd do polisy ubezpieczeniowej przewoźnika.

Zakres usług firmy przeprowadzkowej
 

Firma przeprowadzkowa nie jest tożsama z firmą transportową. Firmy transportowe, jak sama nazwa wskazuje, zajmują się zwykle wyłącznie przewiezieniem rzeczy z punktu A do punktu B. W zakres oferty firm przeprowadzkowych mogą wchodzić następujące usługi:

 • demontaż i montaż mebli,
 • wyniesienie przedmiotów z mieszkania, przewiezienie i rozładunek,
 • dostarczenie materiałów do pakowania (różnego rodzaju pudeł, folii i taśm),
 • pakowanie i zabezpieczenie mebli, sprzętów i rzeczy osobistych.

Podczas przeglądania ofert, zwróć uwagę na zakres usług i dokładnie określ swoje wymagania.

Dokonanie wyceny i sporządzenie protokołu
 

Aby firma przeprowadzkowa dokonała wyceny usługi, konieczne jest spisanie ilości przedmiotów oraz ich gabarytów. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest spotkanie z przedstawicielem firmy, który osobiście dokona niezbędnych pomiarów i obliczeń. Wycenie podlegają zwykle następujące elementy:

 • początek i koniec trasy;
 • piętro lokalu, z którego będziesz przewozić rzeczy oraz piętro nowego, zakupionego mieszkania;
 • obecność i wielkość windy;
 • liczba przedmiotów, które trzeba wnieść po schodach;
 • przedmioty i meble o niestandardowych rozmiarach (np. sejf, szafa pancerna, fortepian);
 • sprzęty AGD i inne sprzęty elektroniczne, a także przedmioty, które wymagają ostrożnego traktowania;
 • utrudnienia w transporcie, np. wąskie lub strome schody, brak podjazdu, brak drogi dojazdowej;
 • pakowanie samodzielne czy przez firmę przeprowadzkową;
 • konieczność dostarczenia materiałów do pakowania.

Po ocenie wszystkich czynników przedstawiciel firmy przeprowadzkowej dokona wyceny usługi. Jeśli zdecydujesz się nawiązać współpracę, konieczne będzie sporządzenie protokołu lub umowy. Taki dokument powinien szczegółowo opisywać warunki usługi, a także zawierać spis przedmiotów (razem z opisem stanu technicznego) i materiałów niezbędnych do przeprowadzki oraz przedstawiać zakres odpowiedzialności firmy.

Jak szukać firmy przeprowadzkowej
 

Najlepszym sposobem na znalezienie profesjonalnej firmy zajmującej się przeprowadzkami, są oczywiście rekomendacje osób, które wcześniej skorzystały z jej usług. Możesz zasięgnąć porady wśród rodziny, przyjaciół i znajomych, jednak gdy to nie pomoże, skorzystaj z poniższych propozycji:

 • fora i portale tematyczne – poszukaj informacji zamieszczonych na forach ogólnotematycznych lub nieruchomościowych, albo załóż własny wątek;
 • platformy zrzeszające firmy transportowe i przeprowadzkowe – często takie portale przeprowadzają weryfikację firm, z którymi współpracują, dlatego ryzyko skorzystania z usług nieprofesjonalnej i nieuczciwej firmy maleje;
 • platformy pośredniczące – takie strony zajmują się wyszukiwaniem produktów i sług, również w zakresie przeprowadzek.

Aby przeprowadzka do nowego mieszkania zakończyła się sukcesem, a Twój dobytek został bezpiecznie dostarczony pod wskazany adres, zastanów się nad skorzystaniem z usług firmy przeprowadzkowej. Jeśli natomiast dopiero rozważasz zakup mieszkania, z tego artykułu możesz dowiedzieć się, co wpływa na cenę nieruchomości: http://www.administrator24.info/artykul/id10019,chcesz-kupic-mieszkanie-sprawdz-co-wplywa-na-jego-wartosc.

Chcesz bez ryzyka dobrze wybrać mieszkanie, zmieścić się w budżecie i mieć wszystko w jednym miejscu? Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Skorzystaj z narzędzia NAVIDOM!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.