› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Wszystkie moje koleżanki kupują w ciucholandach. Ja też się przekonałam. Mam stamtąd świetne... ~ SisiA co jest w tym złego? Ja chodzę do lumpeksów reguarnie i znajduję tam czasem napeawdę... ~ korneliaK9000Dlaczego ludzie kupuja w lumpeksach?Jakby Nasi chlebodawcy biznesmeni od siedmiu bolesci płacili... ~ Jaś FasolaKażde nowe ubranie czy to z rzeczy używanych czy nówka ze sklepu musi być wyprane. Na jednych... ~ Miszkurka2000Bo jest taniej i można znaleźć odzież wysokiej jakości z bogatych państw Zachodu. Towar w... ~ zakupoholiczka biedaki i tyle ~ hihiNie wszędzie w lumpeksach jest tak bogato jak w Elblągu. Byłam w kilku w Trójmieście i albo... ~ BasiaSZUWAROWO-BAGIENNA BIEDA. ~ ikivMnie polecono fototapety, które powiększają wnętrze i kupiłam taką i co ciekawe... ~ Mała miBieda aż miejsc parkingowych brak i kosze pełne! Mało,jest jeszcze oburzenie,że Ruski im... ~ gośćJest drożyzna. W końcu ktoś napisał prawdę. Propaganda, że niby jest lepiej. Jest lepiej, bo... ~ ZbyszekNa Youtube jest fajny filmik oni muszą być na prawdę głodni:https://youtu.be/H8pgR4OlH0U ~ Akcjat4 Trochę mnie to dziwi, bo komunikację oblegają same emeryty z wózkiem. Co wy dzień w dzień... ~ gośćTylko milicyjna guma nauczy hołotę kultury! ~ gośćNiech Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych zadeklaruje się że bez względu na... ~ Misia KasiaBędziesz siedział za ten wał. 3700 podpisów za, na 100 tysięcy mieszkańców. Dla 4 tys. ludzi... ~ kkk(...) Infrastrukturę narciarską należy przejąć od upadającego podmiotu za symboliczną... ~ Robert KolińskiŻebyśmy dobrze się zrozumieli - miasto Elbląg chce odkupić od prywatnej firmy (nieudolnie... ~ Robert Koliński

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej – co warto wiedzieć?

› poradnik 5 miesięcy temu    27.11.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Kupno mieszkania nierozerwalnie łączy się z koniecznością przeprowadzki. Możesz zająć się transportem swojego dobytku na własną rękę lub skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Podpowiadamy, co zrobić, aby wybrać profesjonalną i uczciwą załogę.

Licencja i ubezpieczenie
 

Decydując się na skorzystanie z usług konkretnej firmy przeprowadzkowej, sprawdź, czy przewoźnik ma licencję na wykonywanie usług i czy posiada odpowiednie ubezpieczenie.

Firma powinna mieć wykupione ubezpieczenie OC, które obejmuje między innymi odpowiedzialność za ewentualne straty i uszkodzenia przedmiotów powstałe podczas transportu (od chwili przyjęcia do momentu oddania mienia). Poza tym warto dowiedzieć się, czy w zakres ubezpieczenia wchodzi także kradzież przedmiotów. Przed zawarciem umowy z firmą poproś o wgląd do polisy ubezpieczeniowej przewoźnika.

Zakres usług firmy przeprowadzkowej
 

Firma przeprowadzkowa nie jest tożsama z firmą transportową. Firmy transportowe, jak sama nazwa wskazuje, zajmują się zwykle wyłącznie przewiezieniem rzeczy z punktu A do punktu B. W zakres oferty firm przeprowadzkowych mogą wchodzić następujące usługi:

 • demontaż i montaż mebli,
 • wyniesienie przedmiotów z mieszkania, przewiezienie i rozładunek,
 • dostarczenie materiałów do pakowania (różnego rodzaju pudeł, folii i taśm),
 • pakowanie i zabezpieczenie mebli, sprzętów i rzeczy osobistych.

Podczas przeglądania ofert, zwróć uwagę na zakres usług i dokładnie określ swoje wymagania.

Dokonanie wyceny i sporządzenie protokołu
 

Aby firma przeprowadzkowa dokonała wyceny usługi, konieczne jest spisanie ilości przedmiotów oraz ich gabarytów. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest spotkanie z przedstawicielem firmy, który osobiście dokona niezbędnych pomiarów i obliczeń. Wycenie podlegają zwykle następujące elementy:

 • początek i koniec trasy;
 • piętro lokalu, z którego będziesz przewozić rzeczy oraz piętro nowego, zakupionego mieszkania;
 • obecność i wielkość windy;
 • liczba przedmiotów, które trzeba wnieść po schodach;
 • przedmioty i meble o niestandardowych rozmiarach (np. sejf, szafa pancerna, fortepian);
 • sprzęty AGD i inne sprzęty elektroniczne, a także przedmioty, które wymagają ostrożnego traktowania;
 • utrudnienia w transporcie, np. wąskie lub strome schody, brak podjazdu, brak drogi dojazdowej;
 • pakowanie samodzielne czy przez firmę przeprowadzkową;
 • konieczność dostarczenia materiałów do pakowania.

Po ocenie wszystkich czynników przedstawiciel firmy przeprowadzkowej dokona wyceny usługi. Jeśli zdecydujesz się nawiązać współpracę, konieczne będzie sporządzenie protokołu lub umowy. Taki dokument powinien szczegółowo opisywać warunki usługi, a także zawierać spis przedmiotów (razem z opisem stanu technicznego) i materiałów niezbędnych do przeprowadzki oraz przedstawiać zakres odpowiedzialności firmy.

Jak szukać firmy przeprowadzkowej
 

Najlepszym sposobem na znalezienie profesjonalnej firmy zajmującej się przeprowadzkami, są oczywiście rekomendacje osób, które wcześniej skorzystały z jej usług. Możesz zasięgnąć porady wśród rodziny, przyjaciół i znajomych, jednak gdy to nie pomoże, skorzystaj z poniższych propozycji:

 • fora i portale tematyczne – poszukaj informacji zamieszczonych na forach ogólnotematycznych lub nieruchomościowych, albo załóż własny wątek;
 • platformy zrzeszające firmy transportowe i przeprowadzkowe – często takie portale przeprowadzają weryfikację firm, z którymi współpracują, dlatego ryzyko skorzystania z usług nieprofesjonalnej i nieuczciwej firmy maleje;
 • platformy pośredniczące – takie strony zajmują się wyszukiwaniem produktów i sług, również w zakresie przeprowadzek.

Aby przeprowadzka do nowego mieszkania zakończyła się sukcesem, a Twój dobytek został bezpiecznie dostarczony pod wskazany adres, zastanów się nad skorzystaniem z usług firmy przeprowadzkowej. Jeśli natomiast dopiero rozważasz zakup mieszkania, z tego artykułu możesz dowiedzieć się, co wpływa na cenę nieruchomości: http://www.administrator24.info/artykul/id10019,chcesz-kupic-mieszkanie-sprawdz-co-wplywa-na-jego-wartosc.

Chcesz bez ryzyka dobrze wybrać mieszkanie, zmieścić się w budżecie i mieć wszystko w jednym miejscu? Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Skorzystaj z narzędzia NAVIDOM!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.