› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23Miasto duchów iemerytow. ~ Emeryt

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej – co warto wiedzieć?

› poradnik 16 dni temu    27.11.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Kupno mieszkania nierozerwalnie łączy się z koniecznością przeprowadzki. Możesz zająć się transportem swojego dobytku na własną rękę lub skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Podpowiadamy, co zrobić, aby wybrać profesjonalną i uczciwą załogę.

Licencja i ubezpieczenie
 

Decydując się na skorzystanie z usług konkretnej firmy przeprowadzkowej, sprawdź, czy przewoźnik ma licencję na wykonywanie usług i czy posiada odpowiednie ubezpieczenie.

Firma powinna mieć wykupione ubezpieczenie OC, które obejmuje między innymi odpowiedzialność za ewentualne straty i uszkodzenia przedmiotów powstałe podczas transportu (od chwili przyjęcia do momentu oddania mienia). Poza tym warto dowiedzieć się, czy w zakres ubezpieczenia wchodzi także kradzież przedmiotów. Przed zawarciem umowy z firmą poproś o wgląd do polisy ubezpieczeniowej przewoźnika.

Zakres usług firmy przeprowadzkowej
 

Firma przeprowadzkowa nie jest tożsama z firmą transportową. Firmy transportowe, jak sama nazwa wskazuje, zajmują się zwykle wyłącznie przewiezieniem rzeczy z punktu A do punktu B. W zakres oferty firm przeprowadzkowych mogą wchodzić następujące usługi:

 • demontaż i montaż mebli,
 • wyniesienie przedmiotów z mieszkania, przewiezienie i rozładunek,
 • dostarczenie materiałów do pakowania (różnego rodzaju pudeł, folii i taśm),
 • pakowanie i zabezpieczenie mebli, sprzętów i rzeczy osobistych.

Podczas przeglądania ofert, zwróć uwagę na zakres usług i dokładnie określ swoje wymagania.

Dokonanie wyceny i sporządzenie protokołu
 

Aby firma przeprowadzkowa dokonała wyceny usługi, konieczne jest spisanie ilości przedmiotów oraz ich gabarytów. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest spotkanie z przedstawicielem firmy, który osobiście dokona niezbędnych pomiarów i obliczeń. Wycenie podlegają zwykle następujące elementy:

 • początek i koniec trasy;
 • piętro lokalu, z którego będziesz przewozić rzeczy oraz piętro nowego, zakupionego mieszkania;
 • obecność i wielkość windy;
 • liczba przedmiotów, które trzeba wnieść po schodach;
 • przedmioty i meble o niestandardowych rozmiarach (np. sejf, szafa pancerna, fortepian);
 • sprzęty AGD i inne sprzęty elektroniczne, a także przedmioty, które wymagają ostrożnego traktowania;
 • utrudnienia w transporcie, np. wąskie lub strome schody, brak podjazdu, brak drogi dojazdowej;
 • pakowanie samodzielne czy przez firmę przeprowadzkową;
 • konieczność dostarczenia materiałów do pakowania.

Po ocenie wszystkich czynników przedstawiciel firmy przeprowadzkowej dokona wyceny usługi. Jeśli zdecydujesz się nawiązać współpracę, konieczne będzie sporządzenie protokołu lub umowy. Taki dokument powinien szczegółowo opisywać warunki usługi, a także zawierać spis przedmiotów (razem z opisem stanu technicznego) i materiałów niezbędnych do przeprowadzki oraz przedstawiać zakres odpowiedzialności firmy.

Jak szukać firmy przeprowadzkowej
 

Najlepszym sposobem na znalezienie profesjonalnej firmy zajmującej się przeprowadzkami, są oczywiście rekomendacje osób, które wcześniej skorzystały z jej usług. Możesz zasięgnąć porady wśród rodziny, przyjaciół i znajomych, jednak gdy to nie pomoże, skorzystaj z poniższych propozycji:

 • fora i portale tematyczne – poszukaj informacji zamieszczonych na forach ogólnotematycznych lub nieruchomościowych, albo załóż własny wątek;
 • platformy zrzeszające firmy transportowe i przeprowadzkowe – często takie portale przeprowadzają weryfikację firm, z którymi współpracują, dlatego ryzyko skorzystania z usług nieprofesjonalnej i nieuczciwej firmy maleje;
 • platformy pośredniczące – takie strony zajmują się wyszukiwaniem produktów i sług, również w zakresie przeprowadzek.

Aby przeprowadzka do nowego mieszkania zakończyła się sukcesem, a Twój dobytek został bezpiecznie dostarczony pod wskazany adres, zastanów się nad skorzystaniem z usług firmy przeprowadzkowej. Jeśli natomiast dopiero rozważasz zakup mieszkania, z tego artykułu możesz dowiedzieć się, co wpływa na cenę nieruchomości: http://www.administrator24.info/artykul/id10019,chcesz-kupic-mieszkanie-sprawdz-co-wplywa-na-jego-wartosc.

Chcesz bez ryzyka dobrze wybrać mieszkanie, zmieścić się w budżecie i mieć wszystko w jednym miejscu? Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Skorzystaj z narzędzia NAVIDOM!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.