› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ EdJa bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają ~ Aniado kumaty. Przecież to prywatna działka. Notabene właściciel ten sam na którego działce... ~ qqqZdaje się, że to była działka prywatna więc miasto będzie kiedyś z tego miało podatki od... ~ POinformowanybardzo ladne miejsce na budownictwo i widoki na jezioro Drużno i z tylu jest ładne jeziorko do... ~ Elblążaninkto jak glosował!!!??? ~ ciekawyile miasto dostał za ten teren!!!????? ~ podatnik

Wypłacasz kartą debetową pieniądze z bankomatu? Uważaj na prowizje!

› bieżące miesiąc temu    17.01.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wypłacasz kartą debetową pieniądze z bankomatu? Uważaj na prowizje!

Polacy coraz chętniej korzystają z kart debetowych wydawanych do rachunku osobistego. Za ich pomocą dokonywane są nie tylko transakcje bezgotówkowe czy internetowe, ale również wypłaty gotówki z bankomatów. Aby taka czynność nie wiązała się z dodatkowymi kosztami, warto wziąć pod uwagę kwestię opłat.

Jak wynika z danych zebranych przez banki, na koniec I kwartału 2018 roku Polacy mieli niemal 26 mln kart płatniczych. Tak duża popularność jest oczywista – karty pozwalają na dostęp do środków zgromadzonych na rachunku osobistym. Zwykle odbywa się to za pośrednictwem transakcji bezgotówkowych, jednak niekiedy zachodzi konieczność wypłaty pieniędzy.

Wypłaty gotówki z bankomatów nie zawsze darmowe?

Większość banków nie narzuca miesięcznych opłat za korzystanie z karty debetowej. Czasami może zdarzyć się, że instytucja pobiera prowizję jedynie wtedy, gdy użytkownik w ciągu danego okresu rozliczeniowego nie dokonał płatności bezgotówkowej na określoną kwotę.

W wielu przypadkach trzeba również liczyć się z tym, że bank może pobrać prowizję za wypłatę gotówki z bankomatów. Wiąże się to z dodatkowym wydatkiem, który wpływa na wysokość miesięcznych opłat związanych z prowadzeniem rachunku osobistego.

Częstą praktyką banków są darmowe wypłaty z bankomatów jedynie wtedy, gdy czynność dokonywana jest w określonych bankomatach, np. należących do konkretnego banku lub sieci bankomatów współpracujących z daną instytucją. W praktyce oznacza to zwykle konieczność poszukiwania takiego bankomatu, z którego wypłata gotówki nie będzie wiązać się z żadnymi opłatami.

Prowizja za wypłatę gotówki – ile wynosi?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – wszystko zależy od polityki wewnętrznej konkretnego banku. Często kwota prowizji uzależniona jest od wysokości wypłacanej kwoty – może to być np. 3%, ale nie mniej niż 5 zł.

Warto zatem dokładnie przeanalizować regulamin banku, aby dostęp do bankomatów nie okazał się finansową pułapką. To ważne, szczególnie jeśli użytkownik bardzo często dokonuje takich wypłat.

Jak uniknąć prowizji za wypłatę gotówki z bankomatu?

Opłaty pobierane za wypłatę gotówki kartą debetową wcale nie są koniecznością. Można tego uniknąć, stosując się do kilku poniższych wskazówek.

 • Wybierz konto z bezpłatnym dostępem do bankomatów

Wybór konta osobistego ma duże znaczenie – także w kontekście wypłat gotówki z bankomatów. Niektóre banki nie pobierają opłat za wypłatę pieniędzy  kartą debetową. Przykładem mogą być karty płatnicze dostępne w Getin Banku. W tym przypadku wypłaty są darmowe – dotyczy to wszystkich bankomatów w całej Polsce.

 • Wypłata pieniędzy powyżej ustalonego limitu

Niektóre banki nakładają limity kwotowe, poniżej których pobierają prowizje za wypłaty z bankomatów. Przykładowo, wypłata kwoty poniżej 100 zł będzie oznaczać opłatę w wysokości kilka złotych, zaś wypłata powyżej 100 zł będzie wolna od prowizji.

Wypłata gotówki z bankomatów wcale nie musi wiązać się z jakąkolwiek opłatą. Sprawdź, który bank proponuje karty debetowe z nielimitowanym dostępem do darmowych wszystkich bankomatów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.