› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Wypłacasz kartą debetową pieniądze z bankomatu? Uważaj na prowizje!

› bieżące 7 miesięcy temu    17.01.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wypłacasz kartą debetową pieniądze z bankomatu? Uważaj na prowizje!

Polacy coraz chętniej korzystają z kart debetowych wydawanych do rachunku osobistego. Za ich pomocą dokonywane są nie tylko transakcje bezgotówkowe czy internetowe, ale również wypłaty gotówki z bankomatów. Aby taka czynność nie wiązała się z dodatkowymi kosztami, warto wziąć pod uwagę kwestię opłat.

Jak wynika z danych zebranych przez banki, na koniec I kwartału 2018 roku Polacy mieli niemal 26 mln kart płatniczych. Tak duża popularność jest oczywista – karty pozwalają na dostęp do środków zgromadzonych na rachunku osobistym. Zwykle odbywa się to za pośrednictwem transakcji bezgotówkowych, jednak niekiedy zachodzi konieczność wypłaty pieniędzy.

Wypłaty gotówki z bankomatów nie zawsze darmowe?

Większość banków nie narzuca miesięcznych opłat za korzystanie z karty debetowej. Czasami może zdarzyć się, że instytucja pobiera prowizję jedynie wtedy, gdy użytkownik w ciągu danego okresu rozliczeniowego nie dokonał płatności bezgotówkowej na określoną kwotę.

W wielu przypadkach trzeba również liczyć się z tym, że bank może pobrać prowizję za wypłatę gotówki z bankomatów. Wiąże się to z dodatkowym wydatkiem, który wpływa na wysokość miesięcznych opłat związanych z prowadzeniem rachunku osobistego.

Częstą praktyką banków są darmowe wypłaty z bankomatów jedynie wtedy, gdy czynność dokonywana jest w określonych bankomatach, np. należących do konkretnego banku lub sieci bankomatów współpracujących z daną instytucją. W praktyce oznacza to zwykle konieczność poszukiwania takiego bankomatu, z którego wypłata gotówki nie będzie wiązać się z żadnymi opłatami.

Prowizja za wypłatę gotówki – ile wynosi?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – wszystko zależy od polityki wewnętrznej konkretnego banku. Często kwota prowizji uzależniona jest od wysokości wypłacanej kwoty – może to być np. 3%, ale nie mniej niż 5 zł.

Warto zatem dokładnie przeanalizować regulamin banku, aby dostęp do bankomatów nie okazał się finansową pułapką. To ważne, szczególnie jeśli użytkownik bardzo często dokonuje takich wypłat.

Jak uniknąć prowizji za wypłatę gotówki z bankomatu?

Opłaty pobierane za wypłatę gotówki kartą debetową wcale nie są koniecznością. Można tego uniknąć, stosując się do kilku poniższych wskazówek.

 • Wybierz konto z bezpłatnym dostępem do bankomatów

Wybór konta osobistego ma duże znaczenie – także w kontekście wypłat gotówki z bankomatów. Niektóre banki nie pobierają opłat za wypłatę pieniędzy  kartą debetową. Przykładem mogą być karty płatnicze dostępne w Getin Banku. W tym przypadku wypłaty są darmowe – dotyczy to wszystkich bankomatów w całej Polsce.

 • Wypłata pieniędzy powyżej ustalonego limitu

Niektóre banki nakładają limity kwotowe, poniżej których pobierają prowizje za wypłaty z bankomatów. Przykładowo, wypłata kwoty poniżej 100 zł będzie oznaczać opłatę w wysokości kilka złotych, zaś wypłata powyżej 100 zł będzie wolna od prowizji.

Wypłata gotówki z bankomatów wcale nie musi wiązać się z jakąkolwiek opłatą. Sprawdź, który bank proponuje karty debetowe z nielimitowanym dostępem do darmowych wszystkich bankomatów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.