› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Wyspa kuchenna czy kuchnia otwarta na salon?

› poradnik 9 miesięcy temu    5.11.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wyspa kuchenna czy kuchnia otwarta na salon?

Połączenie kuchni z salonem to ostatnio dość popularne rozwiązanie, któremu nie można odmówić wielu istotnych zalet. Tylko czy taka aranżacja sprawdzi się w każdym domu? Może lepiej byłby odgrodzić oba pomieszczenia za pomocą stylowej wyspy kuchennej? Sprawdzamy, które rozwiązania mają więcej plusów.

Kuchnia otwarta na salon – wady i zalety

Połączenie kuchni z salonem to ciekawe rozwiązanie, często spotykane w nowoczesnych mieszkaniach. Istotną zaletą takiej aranżacji jest zyskanie dodatkowej przestrzeni i optyczne powiększenie obu pomieszczeń. Kuchnia otwarta na salon to najlepsze wyjście w mieszkaniach o niewielkim metrażu, gdzie kuchnia zwykle jest ciasna i wąska. Połączona z salonem staje się widna i bardziej przestronna, zwłaszcza jeśli utrzymamy spójną aranżację w jasnych barwach. Takie rozwiązanie sprawia, że dostępna przestrzeń staje się bardziej elastyczna i funkcjonalna. Możemy dopasowywać ją do naszych potrzeb, na przykład dowolnie przesuwać stół, wykorzystywać go do pracy czy zabawy z dziećmi. Otwarta przestrzeń pozwala też na połączenie codziennych czynności, takich jak gotowanie, ze spędzaniem czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Niestety rozwiązanie to może mieć też kilka wad. Niektórym mogą przeszkadzać na przykład zapachy z kuchni szybko roznoszące się po całym mieszkaniu. W takiej sytuacji dobra wentylacja i wydajny okap to podstawa. Kolejna sprawa to nieporządek pozostawiony po gotowaniu, który zawsze będzie widoczny z salonu oraz rzucające się w oczy sprzęty AGD. Ostatni problem rozwiążą jednak odpowiednie meble kuchenne, których praktyczna zabudowa ukryje lodówkę i zmywarkę.

Kuchnia otwarta, ale z wyspą

Pewnym kompromisem pomiędzy kuchnią całkowicie otwartą na salon a zamkniętą jest wyspa kuchenna. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni i nowoczesnej aranżacji, ale chcemy też zachować widoczny podział pomiędzy pomieszczeniami, to właśnie wyspa może być właściwym rozwiązaniem. Takie częściowe przesłonięcie kuchni daje też wiele nowych możliwości aranżacyjnych. Wyspa kuchenna może posłużyć za dodatkową przestrzeń roboczą, stół jadalny czy po prostu ciekawy element dekoracyjny. Oczywiście nie odgrodzi salonu od hałasów i aromatów dobiegających z kuchni, ale tę kwestię powinna rozwiązać wentylacja i dobra organizacja pracy.

Zalety posiadania wyspy kuchennej

Jak już wspomniano, wyspa kuchenna to najlepszy pomysł na powiększenie niewielkiej przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu wyraźnego podziału na strefę kulinarną i wypoczynkową. Wyspa kuchenna to także dodatkowa przestrzeń robocza, przy której wspólnie pracować może nawet kilka osób. Dzięki niej przygotowywanie posiłków razem z rodziną i przyjaciółmi nie będzie już problemem. Wyspa na granicy kuchni i salonu to także spełnienie marzeń dla tych, którzy podczas gotowania lubią oglądać ulubione filmy i seriale. Dzięki takiemu rozwiązaniu wciąż możemy spędzać czas z bliskimi przebywającymi w salonie, rozmawiać z nimi lub mieć oko na bawiące się tam dzieci.

Warto dodać, że dobrze zorganizowana wyspa kuchenna może usprawniać także sam proces gotowania. Dzięki niej wykonamy szybciej wiele czynności, bo mamy pod ręką wszystkie potrzebne rzeczy, a do blatu, piekarnika czy zlewozmywaka wystarczy się tylko obrócić. Wyspa może służyć także jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania niezbędnych akcesoriów kuchennych, łatwo wyposażyć ją w pojemne szuflady czy funkcjonalne szafki cargo. Ciekawym rozwiązaniem będzie też umiejscowienie na niej płyty grzewczej, zlewu lub piekarnika. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza jeśli dysponujemy naprawdę niewielkim metrażem.

Wyspa kuchenna jako element dekoracyjny

Wyspa kuchenna to nie tylko funkcjonalne, ale i bardzo stylowe rozwiązanie. Pomysłowa aranżacja sprawi, że stanie się ona prawdziwą ozdobą i główną dekoracją naszej kuchni i salonu zarazem. Do jej stworzenia można wykorzystać drewno, szkło lub ozdobny kamień, w zależności od tego, jak zaplanowaliśmy wystrój całej przestrzeni. Ścianka wyspy po stronie salonu może składać się z kilku podświetlanych półek, na których wyeksponujemy kolekcję książek kulinarnych lub doniczki z pachnącymi ziołami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.