› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noristo może beczki z wodą każdy bedzie wchodził do niej za opłatą i się chłodził ustawić... ~ tatus505to najgłupszy pomysł plaża nad rzeką jaki może być rzeka ma 2 przy brzegu i pływają łodzie... ~ tatus505nie wydawajcie pieniędzy na pierdoły zróbcie basen na Spacerowej ~ wkurzonyJak to jest, że wbrew temu, jak nam wmawiają od 1999 r., że w tym zapyziałym województwie nam... ~ Do_pomorskiegoTo Symbol - POMNIK rządów PO tak robili z całą Polską ! ~ ErykPrzetrwał wojnę a został zlikwidowany za tzw. wolnej Polski. Wolnej? Chyba od rozsądku. ~ emigrantWładza wszystko zniszczy. Tu mamy jeden z nielicznych przykładów. ~ Bartoszz I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motyl

Wywóz śmieci ponadgabarytowych – co zrobić z odpadami?

› bieżące 10 miesięcy temu    12.09.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wywóz śmieci ponadgabarytowych – co zrobić z odpadami?

Odpady wielkogabarytowe stanowią duży problem – zarówno ich składowanie, jak i wywóz może sprawić wiele problemów. Wrzucenie ich do zwykłych pojemników na śmieci mieszane nie wchodzi w grę – konieczne będzie zamówienie specjalnych usług, polegających na wywozie śmieci gabarytowych.

Kto zajmuje się wywozem odpadów w Łodzi?

Wywóz śmieci w Łodzi (http://eko-gruz-lodz.pl/wywoz-odpadow/), jak w każdym dużym mieście, jest podzielony na dwa typy ze względu na realizację:

 • odbiór odpadów wielkogabarytowych w sposób regularny, zgodnie z ustalonym dla danego rejonu harmonogramem,
 • odbiór odpadów wielkogabarytowych i budowlanych na zlecenie.

Zazwyczaj regularny wywóz śmieci ponadgabarytowych odbywa się na osiedlach składających się z budynków wielorodzinnych – w tym przypadku w ustalone dni miesiąca w wybranym rejonie zostają podstawione odpowiednie kontenery na odpady wielkogabarytowe, z których mieszkańcy mogą swobodnie korzystać. Kontenery zazwyczaj są dostępne przez kilka dni – po upływie tego czasu zostają zabrane przez zajmującą się wywozem odpadów w Łodzi firmę i są transportowane do specjalnych, zabezpieczonych miejsc składowania, segregacji i utylizacji.

W przypadku odbioru odpadów wielkogabarytowych na zlecenie, zazwyczaj dotyczy to domów jednorodzinnych, ogródków działkowych oraz terenów niezamieszkanych. W tym przypadku usługa opiera się na zamówieniu kontenera w umówione miejsce na określony czas i wywozie śmieci gabarytowych w ustalonym terminie.

Wywóz odpadów ponadgabarytowych jest realizowany przez specjalnie do tego przygotowane firmy, dysponujące profesjonalnym sprzętem, takim jak wytrzymałe kontenery o różnych pojemnościach, torby typu big bag, przystosowane do ciężkich ładunków o nietypowych rozmiarach ciężarówki oraz inne maszyny, przeznaczone do załadunku i transportu śmieci gabarytowych.

Co zalicza się do odpadów wielkogabarytowych?

Odpady wielkogabarytowe to określenie wszystkich przedmiotów, które nie mieszczą się w zwykłych pojemnikach na odpadki. Nie zalicza się jednak do nich sprzętu elektronicznego i elektrycznego ani odpadów budowlanych, takich jak gruz.

Najczęściej wywóz śmieci ponadgabarytowych obejmuje takie odpady, jak:

 • meble, dywany i wykładziny,
 • duże elementy armatury, np. wanny,
 • opony,
 • duże zabawki, wózki dziecięce,
 • opakowania, skrzynie.

Warto uważać, by zawsze wrzucać wyłącznie śmieci zaliczające się do gabarytowych do przeznaczonych dla nich kontenerów – znacznie ułatwia to późniejszą segregację i pozwala dbać o środowisko naturalne.

Wywóz odpadów budowlanych na zlecenie

Dodatkową usługą jest wywóz odpadów budowlanych, takich jak gruz, duże elementy stolarki oraz inne pozostałości po pracach remontowych. Usługi tego typu są wykonywane na zlecenie – wystarczy zgłosić konieczność skorzystania z odpowiedniego kontenera i zamówić go w dogodnym terminie. Kontener zostanie podstawiony w umówione miejsce na ustaloną ilość dni, podczas których klienci mogą wrzucać do niego wszystkie odpady budowlane. Po tym czasie kontener zostanie zabrany w przeznaczone do tego, odpowiednio zabezpieczone miejsce segregacji, recyklingu i utylizacji odpadów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.