› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Wywóz śmieci ponadgabarytowych – co zrobić z odpadami?

› bieżące 3 miesiące temu    12.09.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wywóz śmieci ponadgabarytowych – co zrobić z odpadami?

Odpady wielkogabarytowe stanowią duży problem – zarówno ich składowanie, jak i wywóz może sprawić wiele problemów. Wrzucenie ich do zwykłych pojemników na śmieci mieszane nie wchodzi w grę – konieczne będzie zamówienie specjalnych usług, polegających na wywozie śmieci gabarytowych.

Kto zajmuje się wywozem odpadów w Łodzi?

Wywóz śmieci w Łodzi (http://eko-gruz-lodz.pl/wywoz-odpadow/), jak w każdym dużym mieście, jest podzielony na dwa typy ze względu na realizację:

 • odbiór odpadów wielkogabarytowych w sposób regularny, zgodnie z ustalonym dla danego rejonu harmonogramem,
 • odbiór odpadów wielkogabarytowych i budowlanych na zlecenie.

Zazwyczaj regularny wywóz śmieci ponadgabarytowych odbywa się na osiedlach składających się z budynków wielorodzinnych – w tym przypadku w ustalone dni miesiąca w wybranym rejonie zostają podstawione odpowiednie kontenery na odpady wielkogabarytowe, z których mieszkańcy mogą swobodnie korzystać. Kontenery zazwyczaj są dostępne przez kilka dni – po upływie tego czasu zostają zabrane przez zajmującą się wywozem odpadów w Łodzi firmę i są transportowane do specjalnych, zabezpieczonych miejsc składowania, segregacji i utylizacji.

W przypadku odbioru odpadów wielkogabarytowych na zlecenie, zazwyczaj dotyczy to domów jednorodzinnych, ogródków działkowych oraz terenów niezamieszkanych. W tym przypadku usługa opiera się na zamówieniu kontenera w umówione miejsce na określony czas i wywozie śmieci gabarytowych w ustalonym terminie.

Wywóz odpadów ponadgabarytowych jest realizowany przez specjalnie do tego przygotowane firmy, dysponujące profesjonalnym sprzętem, takim jak wytrzymałe kontenery o różnych pojemnościach, torby typu big bag, przystosowane do ciężkich ładunków o nietypowych rozmiarach ciężarówki oraz inne maszyny, przeznaczone do załadunku i transportu śmieci gabarytowych.

Co zalicza się do odpadów wielkogabarytowych?

Odpady wielkogabarytowe to określenie wszystkich przedmiotów, które nie mieszczą się w zwykłych pojemnikach na odpadki. Nie zalicza się jednak do nich sprzętu elektronicznego i elektrycznego ani odpadów budowlanych, takich jak gruz.

Najczęściej wywóz śmieci ponadgabarytowych obejmuje takie odpady, jak:

 • meble, dywany i wykładziny,
 • duże elementy armatury, np. wanny,
 • opony,
 • duże zabawki, wózki dziecięce,
 • opakowania, skrzynie.

Warto uważać, by zawsze wrzucać wyłącznie śmieci zaliczające się do gabarytowych do przeznaczonych dla nich kontenerów – znacznie ułatwia to późniejszą segregację i pozwala dbać o środowisko naturalne.

Wywóz odpadów budowlanych na zlecenie

Dodatkową usługą jest wywóz odpadów budowlanych, takich jak gruz, duże elementy stolarki oraz inne pozostałości po pracach remontowych. Usługi tego typu są wykonywane na zlecenie – wystarczy zgłosić konieczność skorzystania z odpowiedniego kontenera i zamówić go w dogodnym terminie. Kontener zostanie podstawiony w umówione miejsce na ustaloną ilość dni, podczas których klienci mogą wrzucać do niego wszystkie odpady budowlane. Po tym czasie kontener zostanie zabrany w przeznaczone do tego, odpowiednio zabezpieczone miejsce segregacji, recyklingu i utylizacji odpadów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.