› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Do papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w... ~ UveŚwietny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze... ~ MSMało zdjęć budynku Kompanii Dowodzenia (za moich czasów tak sie to nazywało zwyczajowo), poza... ~ Jesion 02-03Gdyby woda trafiła do basenu to nie znalazła by sie na ulicach - to chyba proste. Może nie... ~ OOPOgdyby przepusty na basen otworzyć wcześniej, zanim tak się ta Kumielka rozdziczyła, nie byłoby... ~ kajkoMiliony strat a na zbiornik nie ma kasy to jest polska gospodarka. ~ emerytJedyny przypadek - wśród elbląskich mediów (Elblag.net), w którym potwierdza się... ~ Edward Pukinniech poda sie do dymisji !!!! ~ Elblagczytając te tłumaczenia prezydenta szlak mnie trafia nie oszukuj ludzi człowieku dlaczego... ~ tatus505Kumiela zaszalała w TVN "coverage" jak huraganu na Florydzie. ~ tgfdsHaha, w drodze są jednostki z Lidzbarka Warmińskiego oddalonego o 1,5 h drogi, a Ochotnicze... ~ ABC Nie ma to jak konkretna fotorelacja ~ gfdspoko, już jadą :D http://sendvid.com/1goa5q72 ~ heheLinia najmniejszego oporu, a nie najmniejsza linia pani Grażyno. ~ MaszkaPani radna cytuję "...Mamy więc, z jednej strony inicjatywę dowartościowania niezaprzeczalnych... ~ Figo FagoByłe zakłądy mechaniczne ZAMECH są blisko. ZAMECH to historia, to tradycja, to duma Elbląga,... ~ patriota nie tylko lokalnyMądrale chowają się za śmiesznymi nickami. Trzeba mieć odwagę, żeby wypowiadać się z... ~ lokalny patriotaPrzeciwnicy PIS - Najlepiej nazwijcie rondo imieniem Tusk lub Komorowski. Oni ,to dopiero mają... ~ Pisówka

Wyższy czynsz od nowego roku. Zarządzenie prezydenta Elbląga

› bieżące miesiąc temu    17.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Lokatorzy mieszkań komunalnych, lokali socjalnych i tymczasowych muszą się liczyć z podwyżkami czynszu od nowego roku. Tak wynika z zarządzenia prezydenta Elbląga. Stawki czynszu uchwaliła Rada Miejska.

Zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, stawki czynszu ustala prezydent miasta na podstawie zasad polityki czynszowej określonych w Wieloletnim programie gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy. O wielkości stawek czynszu ostatecznie zdecydowała Rada Miejska.

Czynsz za mieszkanie komunalne wzrośnie z 6 zł 62 groszy za metr kwadratowy do 6 zł i 95 groszy.

Natomiast opłata za lokal socjalny zamiast 2 zł i 32 groszy za jeden m kw. wyniesie 2 zł 43 grosze.

O 6 groszy więcej zapłacimy za mieszkanie tymczasowe. Było 1 zł 16 gr za m kw., będzie 1 zł i 22 gr.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jjk
miesiąc temu ocena: 33%  6
i bardzo dobrze, ci płacący czynsz nie szanują ani swoich mieszkań ani wspólnych części, widzimy to na codzień
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janos
miesiąc temu ocena: 50%  5
Kwoty są powalające. Toż oni prawie nic płacą.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dex
miesiąc temu ocena: 0%  4
Jak Słonina podnosił dużo więcej to była cisza... Wróbel jest spaniały względem Słoniny.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dojenie Elblążan.
miesiąc temu ocena: 40%  3
To nie polityką mieszkaniową a dojenie Elblążan.
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
miesiąc temu ocena: 17%  2
To są realne podwyżki.Jak by p.Słonina tak robił od początku to Elbląg by tego nie odczuł.Nowaczyk posłuchał się rady miejskiej pod przewodnictwem pana Wilka i dlatego musiał zostać odwołany,radni przegłosowali prawie jednomyślnie,ci sami radni co dzisiaj zasiadają! Nowaczyk był dobrym ''młodym'' prezydentem, to radni zrobili nam bajzel w mieście! Jak jeszcze pan Prezydent Wróblewski odbuduję stadion i wejdzie ostro w program ''mieszkanie+'' to wygraną w najbliższych wyborach ma zapewnioną! Nie jestem za psl a tym bardziej za platformą ale widać dobre pozytywne zmiany i nie ma destabilizacji,uważać tylko na te pseudo''Obywatelskie'' komitety bo to tylko rozbija elektorat większych partii!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sebo
miesiąc temu ocena: 50%  1
No podnosić czynsz co chwilę to potrafią ale zrobić coś z tymi starymi ruderami to już nie przez 2 lata pidnosili mi czynsz już 4 razy a z dociepleniem zrobić nic nie potrafią cały czas tylko gadają że budynek od 20 lat do rozegrania i że pieniędzy nie ma to po co w ogóle przyznają mieszkania do remontów w takich budownictwach
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.