› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
8 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazaninto jest luksus, Bema 33 klatka szok ~ mama"Nie ma domofonu więc co rusz nocuje na klatce bezdomny. Boimy się czy nie zaprószy ognia" W... ~ DonDenie gadajcie glupot mieszkania w srodku sa extra chyba ze ktos nie dba to ze troche tynku odpada to... ~ masakraco za glupoty po prostu chca zeby im blok wyrementowac mieszkalem tam wiele lat nie dawno sie... ~ aaaaaaaaasZebrać się w kupę,zrobić zebranie,ustalić reguły remontu u gitara. Prezes pomoże,tylko... ~ Skutki kupna mieszkania na własność Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac

Wyższy czynsz od nowego roku. Zarządzenie prezydenta Elbląga

› bieżące 6 miesięcy temu    17.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Lokatorzy mieszkań komunalnych, lokali socjalnych i tymczasowych muszą się liczyć z podwyżkami czynszu od nowego roku. Tak wynika z zarządzenia prezydenta Elbląga. Stawki czynszu uchwaliła Rada Miejska.

Zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, stawki czynszu ustala prezydent miasta na podstawie zasad polityki czynszowej określonych w Wieloletnim programie gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy. O wielkości stawek czynszu ostatecznie zdecydowała Rada Miejska.

Czynsz za mieszkanie komunalne wzrośnie z 6 zł 62 groszy za metr kwadratowy do 6 zł i 95 groszy.

Natomiast opłata za lokal socjalny zamiast 2 zł i 32 groszy za jeden m kw. wyniesie 2 zł 43 grosze.

O 6 groszy więcej zapłacimy za mieszkanie tymczasowe. Było 1 zł 16 gr za m kw., będzie 1 zł i 22 gr.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jjk
6 miesięcy temu ocena: 33%  6
i bardzo dobrze, ci płacący czynsz nie szanują ani swoich mieszkań ani wspólnych części, widzimy to na codzień
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janos
6 miesięcy temu ocena: 50%  5
Kwoty są powalające. Toż oni prawie nic płacą.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dex
6 miesięcy temu ocena: 0%  4
Jak Słonina podnosił dużo więcej to była cisza... Wróbel jest spaniały względem Słoniny.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dojenie Elblążan.
6 miesięcy temu ocena: 40%  3
To nie polityką mieszkaniową a dojenie Elblążan.
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
6 miesięcy temu ocena: 17%  2
To są realne podwyżki.Jak by p.Słonina tak robił od początku to Elbląg by tego nie odczuł.Nowaczyk posłuchał się rady miejskiej pod przewodnictwem pana Wilka i dlatego musiał zostać odwołany,radni przegłosowali prawie jednomyślnie,ci sami radni co dzisiaj zasiadają! Nowaczyk był dobrym ''młodym'' prezydentem, to radni zrobili nam bajzel w mieście! Jak jeszcze pan Prezydent Wróblewski odbuduję stadion i wejdzie ostro w program ''mieszkanie+'' to wygraną w najbliższych wyborach ma zapewnioną! Nie jestem za psl a tym bardziej za platformą ale widać dobre pozytywne zmiany i nie ma destabilizacji,uważać tylko na te pseudo''Obywatelskie'' komitety bo to tylko rozbija elektorat większych partii!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sebo
6 miesięcy temu ocena: 50%  1
No podnosić czynsz co chwilę to potrafią ale zrobić coś z tymi starymi ruderami to już nie przez 2 lata pidnosili mi czynsz już 4 razy a z dociepleniem zrobić nic nie potrafią cały czas tylko gadają że budynek od 20 lat do rozegrania i że pieniędzy nie ma to po co w ogóle przyznają mieszkania do remontów w takich budownictwach
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.