› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Taaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjuMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ Sraczkaco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccTa wysoka jakość wody nie dotyczy Zatorza. Czajniki musza być systematycznie odkamieniane a co z... ~ qasaTylko dla ścisłości , na Florydzie, gdzie często występują braki słodkiej wody i jest ona... ~ Wodzianka A ile zawiera FLUORU? ~ LorusZapraszam na Zawadę. Po tygodniu mnóstwo kamienia w czajniku. ~ xyzNo tak najpierw chwalicie że dobra a potem sru w góre cena bo woda leci mineralna dobry bajer ... ~ tatus505Pociągi im nie przeszkadzają i nie powodują drgań ~ ironia-menDo ~LUCY - to wolny kraj - sprzedaj i wyprowadz się i przestań narzekać, nikt tu płakać po... ~ ErykTrochę empatii ludziska. ~ ffWiadukt to pewnie chcieli . Halas A wstrząsy budynku to chyba różnica. Tu ludzie mają piece... ~ OlaCi ludzie też mają swoje prawa. Miasto powinno w jakiś sposób im zadośćuczynić. Oni są... ~ dura lexDO ~ ktosiek SPOKO niech się wyprowadzą ! Kilkanaście tysięcy mieszkańców Zatorza nie będzie... ~ ErykMoze mysleli ze przywioza wiadukt, postawia, a oni zaczeli kopac. ~ RealistaWpierw hasła -WIADUKT , WIADUKT ,.... teraz za głośno , może firma sprowadzi egipcjan -... ~ j23To jak mają zbudować wiadukt bez hałasu ??? Jak ci mieszkańcy tacy mądrzy to niech powiedzą... ~ ErykChcieliście mieć lepiej - to narzekajcie - ośle ŁĄKI ~ KUBA

Wyższy czynsz od nowego roku. Zarządzenie prezydenta Elbląga

› bieżące 3 miesiące temu    17.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Lokatorzy mieszkań komunalnych, lokali socjalnych i tymczasowych muszą się liczyć z podwyżkami czynszu od nowego roku. Tak wynika z zarządzenia prezydenta Elbląga. Stawki czynszu uchwaliła Rada Miejska.

Zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, stawki czynszu ustala prezydent miasta na podstawie zasad polityki czynszowej określonych w Wieloletnim programie gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy. O wielkości stawek czynszu ostatecznie zdecydowała Rada Miejska.

Czynsz za mieszkanie komunalne wzrośnie z 6 zł 62 groszy za metr kwadratowy do 6 zł i 95 groszy.

Natomiast opłata za lokal socjalny zamiast 2 zł i 32 groszy za jeden m kw. wyniesie 2 zł 43 grosze.

O 6 groszy więcej zapłacimy za mieszkanie tymczasowe. Było 1 zł 16 gr za m kw., będzie 1 zł i 22 gr.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jjk
3 miesiące temu ocena: 33%  6
i bardzo dobrze, ci płacący czynsz nie szanują ani swoich mieszkań ani wspólnych części, widzimy to na codzień
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janos
3 miesiące temu ocena: 50%  5
Kwoty są powalające. Toż oni prawie nic płacą.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dex
3 miesiące temu ocena: 0%  4
Jak Słonina podnosił dużo więcej to była cisza... Wróbel jest spaniały względem Słoniny.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dojenie Elblążan.
3 miesiące temu ocena: 40%  3
To nie polityką mieszkaniową a dojenie Elblążan.
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
3 miesiące temu ocena: 17%  2
To są realne podwyżki.Jak by p.Słonina tak robił od początku to Elbląg by tego nie odczuł.Nowaczyk posłuchał się rady miejskiej pod przewodnictwem pana Wilka i dlatego musiał zostać odwołany,radni przegłosowali prawie jednomyślnie,ci sami radni co dzisiaj zasiadają! Nowaczyk był dobrym ''młodym'' prezydentem, to radni zrobili nam bajzel w mieście! Jak jeszcze pan Prezydent Wróblewski odbuduję stadion i wejdzie ostro w program ''mieszkanie+'' to wygraną w najbliższych wyborach ma zapewnioną! Nie jestem za psl a tym bardziej za platformą ale widać dobre pozytywne zmiany i nie ma destabilizacji,uważać tylko na te pseudo''Obywatelskie'' komitety bo to tylko rozbija elektorat większych partii!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sebo
3 miesiące temu ocena: 50%  1
No podnosić czynsz co chwilę to potrafią ale zrobić coś z tymi starymi ruderami to już nie przez 2 lata pidnosili mi czynsz już 4 razy a z dociepleniem zrobić nic nie potrafią cały czas tylko gadają że budynek od 20 lat do rozegrania i że pieniędzy nie ma to po co w ogóle przyznają mieszkania do remontów w takich budownictwach
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.