› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Z czego zbudowane są ekologiczne domy

› bieżące 5 miesięcy temu    2.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Z czego zbudowane są ekologiczne domy

“Bycie ekologicznym" stało się czymś więcej niż tylko hasłem. To filtr, przez który niektórzy ludzie, w tym kupujący nieruchomości, dokonują życiowych wyborów.

Oprócz znajdowania nieruchomości, które spełniają oczekiwania klientów, doświadczeni profesjonaliści z branży nieruchomości zwracają uwagę na praktyki budowlane i materiały, które są wykorzystywane w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju zarówno w nowych, jak i starszych budynkach.

Jakie najnowocześniejsze i odporne materiały są obecnie najbardziej popularne? Jaki jest potencjalny zwrot z inwestycji?

Poznaj swój obszar

Niektóre rzeczy, takie jak farby o niskiej zawartości lotnych związków organicznych czy energooszczędne oświetlenie, są ważne bez względu na lokalizację, ale inne aspekty zielonego budownictwa są bardziej specyficzne dla danego miejsca. Inaczej podchodzi się do budowania np. nad Bałtykiem, a innego na Mazurach, a jeszcze innego w górach. Bardzo ekologiczne są działki rekreacyjne
https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/dzialki/ogrodki-dzialkowe/

Aby zapobiec wilgoci i zwiększyć wydajność właściciele powinni uszczelnić przestrzenie po schodach i podłogi, a następnie umieścić piankę wokół fundamentów. Podobnie warto wzmocnić izolację na poddaszach. Potrzebujesz wiedzy na temat zasobów mieszkaniowych, a także ekologicznych praktyk i materiałów, które są powszechne w Twojej okolicy.

Ustalanie priorytetów

Przeprowadzenie analizy kosztów i korzyści może pomóc w określeniu opłacalności. Chociaż podziemne systemy zbierania wody deszczowej, systemy geotermalne i systemy słoneczne to różne opcje, to jednak zwrot z inwestycji może zająć lata. EPA szacuje, że właściciele domów oszczędzają od 30% do 70% na rachunkach za ogrzewanie i od 20% do 50% na kosztach chłodzenia, wybierając system geotermalny zamiast konwencjonalnego.

Najważniejszą kwestią zarówno dla klientów indywidualnych, jak i komercyjnych powinna być jakość powietrza. Dlaczego? Ma ona wpływ na wszystkie aspekty życia, od jakości snu w domu po zdolność pracownika do koncentracji w pracy.

Mass timber - drewno masowe

Wchodzący na rynek materiał budowlany, który może potencjalnie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w branży, znany jest jako drewno masowe. Ta kategoria drewna konstrukcyjnego zyskuje w uwagę ze względu na swoją odporność i wydajność - jak dotąd głównie w przypadku dużych projektów budowlanych. Produkty z drewna masowego składają się z włókien, wiórów i innych cienkich warstw drewna połączonych ze sobą za pomocą żywicy lub klejów przemysłowych w celu stworzenia dużych płyt, które łatwo do siebie pasują. Więcej w serwisie www.ogloszenia24m.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.