› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
lumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrhRegal Park flat & business????? a nie Królewski park mieszkalno-biznesowy!!!!! "A niechaj... ~ Polski ChińczykTrochę to wszystko naciagane. Budynek sądu ma 46m. Regal park ma być wyższy, więc policzmy. 13... ~ Realistachyba wieże samobójców, Elbląg miasto emerytów i rencistów, młodzi bez żadnych perspektyw... ~ faridTo jest jak ostatnia deska ratunku. Pan poseł nie związany z władzami Miasta, ani tymi przed... ~ elblążankaCzy Pan Poseł weźmie udział w sesji RM w piątek, bo idealna sytuacja do przedstawienia... ~ Ukropdobrze że ma pomysł, fajnie jakby to nie było tylko obietnicą przedwyborczą, bo zbliżamy się... ~ arcziTo mi wygląda bardziej na pasaż handlowy, niźli na galerię handlową... przykłady: Latchorzew,... ~ BuziaczekOstatnim Dowódcą tej jednostki był płk Jarosław HALICKI. mjr ŚCIBISZ był tylko pełniącym... ~ jaSą dwie grupy, których interesy są przeciwstawne - decydenci i odbiorcy ciepła. Dla... ~ EmerytNie tylko Toruń korzysta z turbiny gazowej i taniego ciepła. W Zielonej Górze pracuje turbina... ~ ZamechowiecŻadnych negocjacji z Energą - niech ten przeżytek techniki sprzedadzą na złom ~ ECZawsze musi być jakiś katalizator - dobrze że robi to poseł niezależny co widać po diagnozie... ~ romanKuoując tani węgiel sprowadzany przez Pana Posła Andrzeja Kobylarza z Rosji ~ kobyła z PardubicPanie Pośle - może dlatego że jest Pan z poza Elbląga to jest też Pan z poza układu który... ~ AnnaNareszcie ktoś mówi to wprost - trzeba przerwać niemoc zrobić to co dawno powinno być... ~ Mieszkaniec zawady

Z wózkiem do USC się nie dostaniesz? Problemy młodych matek

› bieżące ponad rok temu    7.06.2014
Ines Kuraś
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Z wózkiem do USC się nie dostaniesz? Problemy młodych matek fot. elblag.net

Krzywe chodniki, dziurawe ulice, brak podjazdów dla wózków - to codzienność elblążan. Nie tylko skarżą się kierowy, ale również piesi. Krzywe chodniki są na porządku dziennym. O ile pieszy czasami da radę przejść po złych deptakach to już rodzic z dzieckiem w wózku ma problemy.

Coraz więcej mieszkanek Elbląga, zwłaszcza młodych mam skarży się: - Człowiek to czasami nie wie co ma robić, bo ani wózkiem nie da się przejechać, ani przejść, ani przefrunąć. Stan chodników jest tragiczny. Dzieckiem w wózku to aż wytrzęsie. Nie mówiąc już o podjazdach. Jeżeli już są to są w takim stanie albo pod takim kątem, że lepiej nie wspominać. Czy w mieście nie da się chociaż trochę dostosować podjazdów dla matek z dziećmi? - pytają nasze czytelniczki.

Problemy zjazdów czy złych nawierzchni to kropla w morzu tak naprawdę. Podobnych sytuacji jest więcej. Do wielu miejsc po prostu z wózkiem nie da się dostać. Zaczynając od sklepów po instytucje. Związane one są w dużej mierze ze strukturą architektoniczną miasta. Teraz, gdy wykonuje się remont nawierzchni, konieczne jest obniżanie krawężników przy przejściach dla pieszych.

Problem jest także widoczny w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdy rejestruje się dziecko po porodzie. Jak informuje nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta „Rzeczywiście do USC nie da się dotrzeć wózkiem. Jednak nasi urzędnicy zawsze służą pomocą. Rodzice, którzy przychodzą zarejestrować dziecko mogą poprosić o pomoc z wniesieniem wózka czy poprosić o przypilnowanie. Nikt nigdy nie odmawia pomocy.”

Innym problemem jest brak zjazdów, albo ich tragiczny stan w elbląskich parkach. W tej kwestii skontaktowaliśmy się z Zarządem Zieleni Miejskiej w Elblągu. W tej chwili czekamy na odpowiedź.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ JAN MARIAN RAKIETA
ponad rok temu 1
można poprosić urzędników tylko w jaki sposób chyba telepatycznie albo krzyczeć DZWONEK ZAINSTALOWAĆ albo lepiej nie bo wybijecie wtedy z rytmu pracy URZĘDNIKÓW
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.