› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Tu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba WangaOczywiście, że proste. Sama naklejałam i wyszło pięknie. Fakt, że to był sklep z polecenia... ~ KaśkaJestem zdecydowanie na tak! ~ ELStraszne rzeczy, odnowiono niemiecka will? Przy tym był pan Wilk, przedstawiciel PiSu? Pytanie,... ~ EuPiCzłowieku o marnej wiedzy nawet nie wiesz ile leży tam na dnie żelastwa!!!!!!!!!!!!!!!! O... ~ WOLNY ELBLAGNa zachodzie w Holandii to normalne, że takie kąpieliska są w takich miejscach, no ale cóż ,... ~ wyborcaGłupi i Głupota ... Tam basen ul.Spacercka ... Polityk jest wariat rzeki na basenie. Głupi... ~ Huberta Super... Po 5 piwek w Specjal-Pubie i na plażę!!! ~ ksamol

Z wózkiem do USC się nie dostaniesz? Problemy młodych matek

› bieżące ponad rok temu    7.06.2014
Ines Kuraś
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Z wózkiem do USC się nie dostaniesz? Problemy młodych matek fot. elblag.net

Krzywe chodniki, dziurawe ulice, brak podjazdów dla wózków - to codzienność elblążan. Nie tylko skarżą się kierowy, ale również piesi. Krzywe chodniki są na porządku dziennym. O ile pieszy czasami da radę przejść po złych deptakach to już rodzic z dzieckiem w wózku ma problemy.

Coraz więcej mieszkanek Elbląga, zwłaszcza młodych mam skarży się: - Człowiek to czasami nie wie co ma robić, bo ani wózkiem nie da się przejechać, ani przejść, ani przefrunąć. Stan chodników jest tragiczny. Dzieckiem w wózku to aż wytrzęsie. Nie mówiąc już o podjazdach. Jeżeli już są to są w takim stanie albo pod takim kątem, że lepiej nie wspominać. Czy w mieście nie da się chociaż trochę dostosować podjazdów dla matek z dziećmi? - pytają nasze czytelniczki.

Problemy zjazdów czy złych nawierzchni to kropla w morzu tak naprawdę. Podobnych sytuacji jest więcej. Do wielu miejsc po prostu z wózkiem nie da się dostać. Zaczynając od sklepów po instytucje. Związane one są w dużej mierze ze strukturą architektoniczną miasta. Teraz, gdy wykonuje się remont nawierzchni, konieczne jest obniżanie krawężników przy przejściach dla pieszych.

Problem jest także widoczny w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdy rejestruje się dziecko po porodzie. Jak informuje nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta „Rzeczywiście do USC nie da się dotrzeć wózkiem. Jednak nasi urzędnicy zawsze służą pomocą. Rodzice, którzy przychodzą zarejestrować dziecko mogą poprosić o pomoc z wniesieniem wózka czy poprosić o przypilnowanie. Nikt nigdy nie odmawia pomocy.”

Innym problemem jest brak zjazdów, albo ich tragiczny stan w elbląskich parkach. W tej kwestii skontaktowaliśmy się z Zarządem Zieleni Miejskiej w Elblągu. W tej chwili czekamy na odpowiedź.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ JAN MARIAN RAKIETA
ponad rok temu 1
można poprosić urzędników tylko w jaki sposób chyba telepatycznie albo krzyczeć DZWONEK ZAINSTALOWAĆ albo lepiej nie bo wybijecie wtedy z rytmu pracy URZĘDNIKÓW
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.