› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ EdJa bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają ~ Aniado kumaty. Przecież to prywatna działka. Notabene właściciel ten sam na którego działce... ~ qqqZdaje się, że to była działka prywatna więc miasto będzie kiedyś z tego miało podatki od... ~ POinformowanybardzo ladne miejsce na budownictwo i widoki na jezioro Drużno i z tylu jest ładne jeziorko do... ~ Elblążaninkto jak glosował!!!??? ~ ciekawyile miasto dostał za ten teren!!!????? ~ podatnik

Z wózkiem do USC się nie dostaniesz? Problemy młodych matek

› bieżące ponad rok temu    7.06.2014
Ines Kuraś
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Z wózkiem do USC się nie dostaniesz? Problemy młodych matek fot. elblag.net

Krzywe chodniki, dziurawe ulice, brak podjazdów dla wózków - to codzienność elblążan. Nie tylko skarżą się kierowy, ale również piesi. Krzywe chodniki są na porządku dziennym. O ile pieszy czasami da radę przejść po złych deptakach to już rodzic z dzieckiem w wózku ma problemy.

Coraz więcej mieszkanek Elbląga, zwłaszcza młodych mam skarży się: - Człowiek to czasami nie wie co ma robić, bo ani wózkiem nie da się przejechać, ani przejść, ani przefrunąć. Stan chodników jest tragiczny. Dzieckiem w wózku to aż wytrzęsie. Nie mówiąc już o podjazdach. Jeżeli już są to są w takim stanie albo pod takim kątem, że lepiej nie wspominać. Czy w mieście nie da się chociaż trochę dostosować podjazdów dla matek z dziećmi? - pytają nasze czytelniczki.

Problemy zjazdów czy złych nawierzchni to kropla w morzu tak naprawdę. Podobnych sytuacji jest więcej. Do wielu miejsc po prostu z wózkiem nie da się dostać. Zaczynając od sklepów po instytucje. Związane one są w dużej mierze ze strukturą architektoniczną miasta. Teraz, gdy wykonuje się remont nawierzchni, konieczne jest obniżanie krawężników przy przejściach dla pieszych.

Problem jest także widoczny w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdy rejestruje się dziecko po porodzie. Jak informuje nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta „Rzeczywiście do USC nie da się dotrzeć wózkiem. Jednak nasi urzędnicy zawsze służą pomocą. Rodzice, którzy przychodzą zarejestrować dziecko mogą poprosić o pomoc z wniesieniem wózka czy poprosić o przypilnowanie. Nikt nigdy nie odmawia pomocy.”

Innym problemem jest brak zjazdów, albo ich tragiczny stan w elbląskich parkach. W tej kwestii skontaktowaliśmy się z Zarządem Zieleni Miejskiej w Elblągu. W tej chwili czekamy na odpowiedź.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ JAN MARIAN RAKIETA
ponad rok temu 1
można poprosić urzędników tylko w jaki sposób chyba telepatycznie albo krzyczeć DZWONEK ZAINSTALOWAĆ albo lepiej nie bo wybijecie wtedy z rytmu pracy URZĘDNIKÓW
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.