› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Z wózkiem do USC się nie dostaniesz? Problemy młodych matek

› bieżące ponad rok temu    7.06.2014
Ines Kuraś
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Z wózkiem do USC się nie dostaniesz? Problemy młodych matek fot. elblag.net

Krzywe chodniki, dziurawe ulice, brak podjazdów dla wózków - to codzienność elblążan. Nie tylko skarżą się kierowy, ale również piesi. Krzywe chodniki są na porządku dziennym. O ile pieszy czasami da radę przejść po złych deptakach to już rodzic z dzieckiem w wózku ma problemy.

Coraz więcej mieszkanek Elbląga, zwłaszcza młodych mam skarży się: - Człowiek to czasami nie wie co ma robić, bo ani wózkiem nie da się przejechać, ani przejść, ani przefrunąć. Stan chodników jest tragiczny. Dzieckiem w wózku to aż wytrzęsie. Nie mówiąc już o podjazdach. Jeżeli już są to są w takim stanie albo pod takim kątem, że lepiej nie wspominać. Czy w mieście nie da się chociaż trochę dostosować podjazdów dla matek z dziećmi? - pytają nasze czytelniczki.

Problemy zjazdów czy złych nawierzchni to kropla w morzu tak naprawdę. Podobnych sytuacji jest więcej. Do wielu miejsc po prostu z wózkiem nie da się dostać. Zaczynając od sklepów po instytucje. Związane one są w dużej mierze ze strukturą architektoniczną miasta. Teraz, gdy wykonuje się remont nawierzchni, konieczne jest obniżanie krawężników przy przejściach dla pieszych.

Problem jest także widoczny w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdy rejestruje się dziecko po porodzie. Jak informuje nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta „Rzeczywiście do USC nie da się dotrzeć wózkiem. Jednak nasi urzędnicy zawsze służą pomocą. Rodzice, którzy przychodzą zarejestrować dziecko mogą poprosić o pomoc z wniesieniem wózka czy poprosić o przypilnowanie. Nikt nigdy nie odmawia pomocy.”

Innym problemem jest brak zjazdów, albo ich tragiczny stan w elbląskich parkach. W tej kwestii skontaktowaliśmy się z Zarządem Zieleni Miejskiej w Elblągu. W tej chwili czekamy na odpowiedź.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ JAN MARIAN RAKIETA
ponad rok temu 1
można poprosić urzędników tylko w jaki sposób chyba telepatycznie albo krzyczeć DZWONEK ZAINSTALOWAĆ albo lepiej nie bo wybijecie wtedy z rytmu pracy URZĘDNIKÓW
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.