› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ERCE A dlaczego nie Jarosława przepraszam Lecha Kaczyńskiego.? ~ er ceOby Pisiory nie wyskoczyły z nazwą im. wielkiego, małego prezydenta! ~ Jaaneka może Lecha Kaczyńskiego???? jakiego stulecia przecież szkopy zajebały elbląg po I rozbiorze... ~ elblążaninBardzo dobra nazwa. Szacun dla prezydenta! ~ człowiek od pizzyNie głosowałem na Wróblewskiego, ale ten jego pomysł z nazwą wiaduktu popieram. ~ Tomek888 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazaninto jest luksus, Bema 33 klatka szok ~ mama"Nie ma domofonu więc co rusz nocuje na klatce bezdomny. Boimy się czy nie zaprószy ognia" W... ~ DonDenie gadajcie glupot mieszkania w srodku sa extra chyba ze ktos nie dba to ze troche tynku odpada to... ~ masakraco za glupoty po prostu chca zeby im blok wyrementowac mieszkalem tam wiele lat nie dawno sie... ~ aaaaaaaaasZebrać się w kupę,zrobić zebranie,ustalić reguły remontu u gitara. Prezes pomoże,tylko... ~ Skutki kupna mieszkania na własność Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodo

Za "szczekający" spór Miasto zapłaci więcej niż 150 tys. zł

› sąd ponad rok temu    9.01.2016
Ines Kuraś
komentarzy 11 ocen 1 / 100%
A A A

Po ponad dwóch latach procesu dotyczącego schroniska dla bezdomnych zwierząt wreszcie ma dojść do ugody. Miasto chcąc doprowadzić do ugody postanowiło zamontować ekrany akustyczne. Pierwszy z nich już został wykonany.

Przypomnijmy, w pierwszym pozwie poszkodowany mieszkaniec Elbląga domagał się od Gminy Elbląg comiesięcznego odszkodowania w wysokości 3 tys. zł bądź zamontowania ekranu akustycznego. Powodem jego pozwu było zakłócanie ciszy nocnej i spokoju przez szczekające psy. Wówczas sąd chciał dopuścić dowód opinii biegłego aby ustalić, jaki jest poziom natężenia hałasu emitowanego ze schroniska, oddziałującego na nieruchomość powoda.

Jednak na sporządzenie opinii, powód miał wpłacić kwotę rzędu 7-8 tys. zł. Czego nie uczynił i zdecydował się na zmianę swoich roszczeń. Zażądał zakazania naruszania jego prawa do nieruchomości przez immisje ponadnormatywnego hałasu, a także likwidację klatek z psami znajdujących się wzdłuż granic działek, odtworzenia nasadzeń na skarpie, przywrócenia zadrzewienia wzdłuż granicy działek, a także ograniczenia liczby zwierząt do 125.

Kilkakrotne próby doprowadzenia do ugody pomiędzy stronami okazały się bezskuteczne. W grudniu 2014 roku postępowanie zostało czasowo zawieszone. W celu doprowadzenia do ugody magistrat zdecydował się na budowę ekranów dźwiękoszczelnych na granicy schroniska z osiedlem mieszkaniowym. Skorzystać ma na tym również schronisko, ponieważ od początku procesu nie może stawiać nowych boksów dla zwierząt.

W kwietniu ubiegłego roku Joanna Urbaniak informowała nasza redakcję, że projekt który zakłada montaż na terenie schroniska trzech ekranów akustycznych jest gotowy. Wykonane miały być w systemie pustaków trzcinowo-betonowych, a cała konstrukcja miała mieć wysokość 4,8 metra.

Pierwszy przetarg na wyłonienie wykonawcy został ogłoszony na początku lipca. Skarżący miasto oraz jego pełnomocnik zapoznali się z dokumentacją i nie wnieśli do niej żadnych uwag. Na to zadanie wpłynęła jedna oferta: firmy Via Polonia S.A na kwotę 248 tys. 633 zł. Dla Elbląga była ona za droga, więc przetarg unieważniono.

Magistrat podjął decyzję o ogłoszeniu kolejnego przetargu, w którym udało się już wyłonić wykonawcę zadania. Jednak oprócz zamontowania ekranów akustycznych, zawarto w nim również zamówienie dotyczące przebudowy ogrodzenia w schronisku.

Drugi przetarg Miasto postanowiło podzielić na dwie części. Pierwsza dotyczyła budowy ekranów akustycznych, natomiast druga przebudowy bramy wjazdowej do schroniska wraz z częścią ogrodzenia

Ostatecznie w przetargu dwie firmy złożyły swoje oferty. Lepsza okazała się firma DROZD z Elbląga. To ona wykona oba zadania. Pierwotnie na inwestycje planowano przeznaczyć 140 tys. 700 zł.

Za budowę ekranów akustycznych Miasto zapłaci niewiele ponad 123 tys. zł, natomiast przebudowa ogrodzenia będzie kosztowała 26,5 tys. zł

– mówił w październiku Mierzejewski.

Od momentu udzielenia zamówienia wykonawca miał mieć 60 dni na wykonanie zadania. Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie jest inwestycja.

Docelowo miały powstać trzy ekrany: jeden główny i dwa boczne. Zgodnie z planem w 2015 roku wykonano pierwszy, główny ekran. Dwa mniejsze mają zostać zbudowane w tym roku. Miasto zabezpieczyło środki na ten cel. W głównym ekranie do wykonania są drobne korekty, które mają być zrealizowane wczesną wiosną

– zauważa Łukasz Mierzejewski.

Miasto w celu zawarcia ugody postanowiło zamontować ekrany akustyczne. Pełnomocnik osoby skarżącej elbląski magistrat został powiadomiony o wykonaniu głównego ekranu, ale ugoda nie została jeszcze podpisana w sądzie.

Brama została wykonana również w ubiegłym roku. Cofnięta została lekko w głąb schroniska by samochodom łatwiej było wjeżdżać. Dodatkowo otwierana jest na pilota

– dodaje pracownik biura prasowego UM.

Miasto w tym roku będzie ogłaszało przetarg na wyłonienie wykonawcy dwóch mniejszych ekranów akustycznych. Oznacza to, że za ugodę ze skarżącym mieszkańcem, magistrat zapłaci więcej niż 150 tys. zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 8
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (11)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kolo
ponad rok temu ocena: 85%  11
Po co się tam budowal?Teraz robi problem.on teraz krzyczy że psy szczekaja niech jemu postawia te ekrany bo dla psów przeszkadza!bo się skarżą.
odpowiedz oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to oburzające
ponad rok temu ocena: 95%  10
Kupił ziemię za bezcen- właśnie ze względu ma obecność schroniska a teraz jeszcze z roszczeniami występuje.A urzedasy jak nie mają dobrego prawnika to niech płacą z własnej kieszeni a nie ze wspólnego. Jaki Elbląg bogaty- nie ma ulice, chodniki, szkoły itp ale na jakiegoś nowobogackiego patafiana jest?!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 18 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ opus
ponad rok temu ocena: 83%  9
napiszcie imie i nazwisko tego imbecyla ktory stwarza ten problem. chetnie rozwiarze jego klopot.
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ambroży
ponad rok temu ocena: 100% 8
A wystarczy, że napiszę, że ten imbecyl mieszka koło schroniska? Chyba trafisz pod odpowiedni adres? Wielu domów z ekranem akustycznym tam nie ma.
~ elblążanie
ponad rok temu ocena: 100%  7
Durne miasto
odpowiedz oceń komentarz 11 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ x men
ponad rok temu ocena: 91%  6
Powód jest chyba chory na całą głowę skoro postanowił tam zamieszkać. O co mu teraz chodzi?
odpowiedz oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SNAKE
ponad rok temu ocena: 89%  5
"W celu doprowadzenia do ugody magistrat zdecydował się na budowę ekranów dźwiękoszczelnych", i takim sposobem wyrzucili tyle kasy w błoto...
odpowiedz oceń komentarz 8 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ działkowicz
ponad rok temu ocena: 21%  4
wypieprzyc to schronisko na bezludzie ja ma działke 2 km dalej od schroniska a kurwicy idzie dostac od tego szczekania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 6 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dr House
ponad rok temu ocena: 86% 3
No chłopie, to ty masz kurwicę mózgu. Objawia się to ponadprzeciętnym słuchem , zidioceniem, nieświeżym oddechem oraz stylem pisania na poziomie uchodźcy z Bora Bora po dwutygodniowym kursie języka polskiego.
oceń komentarz 19 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pytek
ponad rok temu ocena: 89%  2
Co było wcześniej schronisko czy dom tego pana urzędasy łatwo się wydaje nie swoje pieniądze tym bardziej jak nie ponosi się przy tym żadnej odpowiedzialności.Ciekawe czy z taką łatwością wydajecie swoje pieniądze?
odpowiedz oceń komentarz 16 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ `tot
ponad rok temu ocena: 91%  1
Kiedy budowały się domki jednorodzinne to schronisko już dawno funkcjonowało. Ktoś, kto decydował się na zamieszkanie w takim miejscu powinien brać pod uwagę wszystkie niedogodności z tym związane a nie teraz miasto z naszych pieniędzy musi realizować nieuzasadnioną, moim zdaniem, inwestycję.
odpowiedz oceń komentarz 20 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.