› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Wszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobby

Żaluzje drewniane – dlaczego warto po nie sięgnąć i jak je dzielimy?

› bieżące 4 miesiące temu    19.01.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Żaluzje drewniane – dlaczego warto po nie sięgnąć i jak je dzielimy?

Żaluzje to jeden z najpopularniejszych typów osłon okiennych, dostępnych na rynku. Ich „drewnianą” podkategorię charakteryzuje elegancja i swoista ponadczasowość. Pomieszczenie, w którym zostaną zamontowane, zyskują dodatkowy, silny element dekoracyjny. Jak jednak dzielimy ten typ żaluzji?

Niezaprzeczalną zaletą drewnianych żaluzji jest ich funkcjonalność. Osłony okienne, nie tylko redukują poziom nasłonecznienia pomieszczenia, w którym się znajdują, ale są w stanie, także, pełnić rolę termoizolacyjną. Ich elegancki wygląd sprawia, że idealnie nadadzą się do aranżacji gabinetu i powierzchni biurowych, lecz również sypialni czy salonu. Powierzchni, w których szczególnie zależy nam na prywatności i komforcie. Przez niektórych mylnie są nazywane roletami drewnianymi, choć nie da się ukryć, że jest to drobna pomyłka, gdyż zarówno rolety, jak i żaluzje, pełnia taką samą funkcję w domu.

Kluczową różnicą między klasycznymi roletami materiałowym a żaluzjami drewnianymi jest poziom ochrony przez słońcem, jaki oferują. Żaluzje zapewniają zdecydowanie wyższy poziom osłony. Drugą rzeczą, konieczność konserwacji żaluzji. O ile zarówno rolety, jak i żaluzje należy regularnie czyścić z kurzu i wszelkich zabrudzeń, tak drewno, ze względu na swoją strukturę, wymaga dodatkowej uwagi, szczególnie przy okazji zmian pór roku. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze rolet drewnianych.

Jak dzielimy żaluzje drewniane?

Oczywiście pierwszym sposobem podziału żaluzji, mógłby być kolor drewna – od różnych odcieni naturalnie występujących w przyrodzie, po takie kolory, jak czarny czy biały. Gama dostępnych na rynku kolorów, nie jest tak imponująca, jak w przypadku rolet, ale nie oznacza to wcale, że potencjalni zainteresowani, nie mają w czym wybierać.

Drugim sposobem podziału żaluzji drewnianych, jest ze względu na sposób montażu. W ten sposób żaluzje drewniane dzielimy na:

  • Żaluzje pionowe – montowane są na specjalnej szynie, zbliżonej wyglądem do karnisza. Podobnie jak w przypadku żaluzji aluminiowych, użytkownik ma możliwość ich obracania o 180 stopni, co zapewnia znaczną kontrolę nad poziomem słońca, wpadającego do pomieszczenia. Niektórym ten typ żaluzji może kojarzyć się z drewnianymi drzwiami składającymi się w harmonijkę, które wiele lat temu, cieszyły się znaczna popularnością w polskich domach.
  • Żaluzje poziome – montowane są na suficie bądź ramie okiennej. Stanowią najpopularniejszy typ żaluzji drewnianych. Kluczowym, dodatkowym podziałem, w przypadku żaluzji poziomych, jest szerokość lameli, tworzących całą konstrukcję Standardowa szerokość to 25 mm i 50 mm. Oczywiście w przypadku indywidualnego zamówienia, szerokość lameli może być inna, jednak rynkowo, te rozmiary przyjęło uznawać się za swego rodzaju standard.

Żaluzje drewniane – warte uwagi, ale nie dla każdego

Jakie są zalety żaluzji drewnianych? Jest ich naprawdę wiele, zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i aspektów dekoracyjnych. Warto jednak pamiętać, że nie jest to typ osłon okiennych, który nada się dla każdego. Pod kątem pielęgnacji, jest to najbardziej wymagający typ osłon słonecznych, mocno podatny na warunki atmosferyczne. Nie będzie to też dobry wybór do aranżacji wnętrza pokoju dziecka bądź nastolatka. Analogicznie, wysoka podatność na wilgoć, nie zachęta do montażu żaluzji w łazience. Nadal jest to jednak rozwiązanie atrakcyjne dla osób ceniących produkty z naturalnego drewna, które pragnę wzbogacić swój dom o kolejny element aranżacyjny.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.