› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawda

Zaniedbana ulica Cicha. Tu lepiej uważać pod nogi

› bieżące ponad rok temu    22.02.2014
Konrad Kacprzak
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
12 zdjęćZaniedbana ulica Cicha. Tu lepiej uważać pod nogi fot. Konrad Kacprzak

Wydawać by się mogło, że temat podziurawionych dróg już nikogo nie zaskakuje, nie interesuje. Rzadkością są jednak takie rejony naszego miasta, jak ul. Cicha. Tu właśnie zaprosili nas nasi Czytelnicy.

Tragiczny stan nawierzchni asfaltowej, zapadnięte studzienki i niebezpieczne chodniki to przykry obraz, jakim witają nas te okolice. Nawet najbardziej doświadczeni elbląscy kierowcy narzekają na slalom, który muszą wykonać celem bezpiecznego przejazdu tym odcinkiem drogi. To nie są już nawet zwykłe dziury, a zaniedbane wyrwy w asfalcie które mogą skutkować uszkodzeniem zawieszenia pojazdu. Informacje o tragicznym stanie jezdni nie są dziś dla nikogo zaskoczeniem.

Sprawa wygląda inaczej, gdy w obrębie jednej ulicy problem dotyczy zarówno kierowców, jak i pieszych. Z relacji mieszkańców dowiadujemy się, że opisywane okolice zamieszkują głównie osoby starsze. Poruszanie się pobliskimi chodnikami potrafi być dla nich nie lada wyzwaniem. Popękane i nierówne płyty chodnikowe to nie jedyny aspekt problemu. Jedna z zapadniętych studzienek uszkodziła chodnik, tworząc niemałą dziurę. Niewiele trzeba, by po zmroku najzwyczajniej jej nie zauważyć, czego efektem może być złamanie nogi i wizyta w szpitalu. Nie zapominajmy również, że parędziesiąt metrów dalej znajduje się Szkoła Podstawowa Nr 19 przy ul. Uroczej. Podążające do niej dzieci, najdelikatniejsi z naszych mieszkańców muszą uważać, by przy chwili nieuwagi nie rozbić sobie głowy. Nie trzeba opisywać wzburzenia mieszkańców ulicy Cichej, których okolica od lat jest pomijana przy okazji remontów dróg i chodników. Ja, przemierzając tę okolicę z aparatem, natrafiłem na zgoła inny, również poważny problem.

Pomiędzy ulicami i chodnikami znajduje się trawnik z hydrantem. Owszem, przy znaku "H" znajduje się studzienka. Jednak również ona ukazuje obraz zaniedbania i zapomnienia. Zarośnięta ziemią i trawą jest bardzo trudno dostępna w przypadku potencjalnej akcji Straży Pożarnej. Czy służby podczas akcji gaśniczej powinny być przygotowane na odkopywanie hydrantu?

Powyższy obraz nasuwa pytanie. Czy miasto dba jedynie o główne drogi w mieście, zapominając o bocznych, mniejszych uliczkach? Jak długo mieszkańcy ul. Cichej muszą oglądać remonty głównych arterii drogowych, z politowaniem patrząc na stan swojej własnej okolicy? Liczymy, że wraz z nadejściem wiosny rozpocznie się na dobre sezon naprawy miejskiej infrastruktury.

ilość zdjęć 12 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ HE
ponad rok temu ocena: 100%  2
a cóż to znaczy 'uważać pod nogi'? :O
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Świadek
ponad rok temu ocena: 0%  1
Zapraszam serdecznie Pana redaktora na ulicę Narciarską. Zobaczy Pan cuda budowlane. Po przebudowie ulic Kilińskiego i Fredry (modernizacja p.powodziowa) wszystkie wody opadowe stoją na trzech sfrezowanych uliczkach Narciarskiej gdzie jest dużo niżej. Nikt nie chce nam pomóc wydobyć się z błota, a miłościwie panujący prezydent oferuje budżet obywatelski.
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.