› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Zapomniana dzielnica miasta. Czy problemy zostaną rozwiązane?

› bieżące ponad rok temu    17.11.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 12 ocen 48 / 96%
A A A
Przy ul. Częstochowskiej doszło ostatnio do rozbiórki starej kaplicyPrzy ul. Częstochowskiej doszło ostatnio do rozbiórki starej kaplicy fot. Konrad Kosacz

Nie tylko Zatorze czy Zawodzie są takimi miejscami w Elblągu, których mieszkańcy czują się opuszczeni i zapomniani przez władze miasta. Również mieszkańcy ul. Częstochowskiej wskazują na wiele swoich problemów. W ich sprawie interpelację na sesji zgłosiła radna Maria Kosecka.

W ostatnim czasie ul. Częstochowska doczekała się pierwszoplanowej roli w doniesieniach medialnych. Wszystko to za sprawą rozbiórki czasowej kaplicy św. Alberta i dokonywanych aktów wandalizmu i chuligaństwa. Sprawę tą, skutecznie jak widać, nagłośniła Radna Jolanta Janowska w swojej interpelacji. Cieszę się, z zainteresowania tą okolicą bowiem jest to obszar naszego miasta traktowany do tej pory „po macoszemu”. Jako radna poprzednich kadencji Rady Miasta zgłaszałam potrzebę dokonania remontu i zbudowania ulic Częstochowskiej, Winnickiej, Sosnowej i Iławskiej.

Moje wystąpienia były również z inicjatywy mieszkańców, którzy złożyli stosowną petycję w tej sprawie. Przypomnę tylko, że ulice te założone zostały przed II wojną św. i od tamtej pory nie przeprowadzano żadnych prac remontowych. Jest to zjawisko niedopuszczalne, biorąc pod uwagę ich stan techniczny i wynikające z tego zagrożenia. Jednym z argumentów oddalających w czasie modernizacje była budowa kościoła i transport materiałów budowlanych ciężkim sprzętem transportowym. Ten etap mamy za sobą i dlatego wnioskuję o uwzględnienie w planie remontów na rok 2014 ulic: Częstochowska, Winnicka, Iławska, Sosnowa. Mam nadzieję, że wniosek spotka się z przychylnością władz miasta.

Chciałabym również zainteresować urzędującego prezydenta terenem sąsiadującym z rozebraną już kaplicą. Jest to naturalne zagłębienie terenu, jar, który systematycznie traktowany jest jako wysypisko śmieci i miejsce spotkań chuliganów, pijaczków i innych typków „spod ciemnej gwiazdy”. Wnioskuję o rekultywację tego miejsca i przeznaczenie na tereny wypoczynku i rekreacji dla mieszańców okolicznych bloków. Tym ruchem jednocześnie pozbędziemy się patologicznego problemu i stworzymy miejsce do aktywnego wypoczynku elblążan. W dniu 21.10.2013 r w okresie między sesjami zgłosiłam wniosek o dokonanie naprawy chodnika w ciągu ul. Fromborskiej.

Zachodzi potrzeba poszerzenia zakresu zgłoszonych nieprawidłowości, ponieważ stan techniczny innych ciągów pieszych wykonanych z płyt chodnikowych również wymaga natychmiastowego remontu.

Z taką sytuacją mamy do czynienia np. na ul. Królewieckiej. Nierówne, pozapadane i połamane płyty stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych a poruszanie się wózkiem inwalidzkim czy też z wózkiem dziecięcym jest prawie niemożliwe. Godny zaznaczenia jest fakt, że traktem tym poruszają się osoby udające się do Szpital Wojewódzkiego i zlokalizowanych na jego terenie licznych przychodni zdrowia. W związku z tym wnoszę o dokonanie niezbędnych prac naprawczych w możliwie najkrótszym terminie.

Maria Kosecka

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 100%  12
Dobrze się stało, że w końcu ta dzielnica doczekała się remontu. FAKT NIEZAPRZECZALNY DZIĘKI INTERPELACJI MARII KOSECKIEJ !!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do yataman
ponad rok temu ocena: 100%  11
Zgłoś się do radnych PIS z tego okręgu to ci pomogą..Jesteś pełen nienawiści i zazdrości,że tak naprawde to nic nie możesz.Siedzisz bezradny człowieczku i klepiesz bzdury.
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Urzednik
ponad rok temu ocena: 100%  10
Miały być szybkie remonty i przebudowy ulic ! Miała być rzetelna informacja o postępie robót i co ?? Na terenach budowy pracuje czasami po 2 - 3 pracowników. P. Wilk miał Nas mieszkańców informować o postępach robót i dlaczego to tak wolno idzie. Mosty na rzece Elbląg budowali i budowali a miało być tak szybko. Jak umowy są konstruowane skoro firmy budowlane nie ponoszą odpowiedzialności za terminy. Budują byle jak i powoli. Na ul Robotniczej zapadają się studzienki na nowo pobudowanej drodze, obok ZUS. Na Brzeskiej przy nowym rondzie podczas opadów stoi woda. Przechodzący ludzie po czubek głowy oblani. Przy browarze prace przerwane . Czy ktoś sprawuje nadzór nad tymi pseudo firmami. Dlaczego nikt nie reaguje na uwagi mieszkańców. CZY WY URZĘDNICY Z RATUSZA CHODZICIE I JEŹDZICIE Z ZAMKNIĘTYMI OCZAMI ????
odpowiedz oceń komentarz 16 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 94%  9
Mieszkańcy z tego okręgu mają szczęście. Kosecka jest skuteczna i załatwia sprawy ważne i istotne dla mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz 15 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yataman
ponad rok temu ocena: 0% 8
o ta napewno jest skuteczna, wlasnie to widac jaki burdel ma na swojej dzielnicy, tylko czekac az ktos zginie wtych ciemnosciach na fromborskiej poslizgnie sie na psim gownie na tym zdewastowanym chodniku notabene takze nieoswietlonym.
~ zniesmaczony
ponad rok temu ocena: 95%  7
Złośliwa jak byś się trochę wysiliła i odłożyła złośliwości to byś dostrzegła działania i realizacje postawionych celów,prawdopodobnie jesteś z pisowskiego obozu i tak nie przyjmiesz żadnych argumentów.To że wydatki zastały zaplanowane na remont Częstochowskiej -to czyja zasługa,przez ponad 50lat nic z tym tematem nie zrobiono............
odpowiedz oceń komentarz 21 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Podatnik
ponad rok temu ocena: 0%  6
Bez jaj! Dopiero co rozebrali starą kaplicę, już remontów potrzebują. czyja to wina, że kościół budują latami? Inni też czekają na remonty.
odpowiedz oceń komentarz 0 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ złośliwa
ponad rok temu ocena: 23%  5
"Jako radna poprzednich kadencji Rady Miasta zgłaszałam..." Dopiero teraz, bo jest w starciu z Wilkiem? Co Pani Kostecka zdziałała w tej sprawie "jako radna poprzednich kadencji"?
odpowiedz oceń komentarz 5 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kolo
ponad rok temu ocena: 75%  4
bo to trzeba żeby ludzie z tych trzech opuszczonych przez władze miasta dzielnic iść na następną sesję RM i zapytać pana prezydenta i radnych o co chodzi z ich pamięcią .
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ M
ponad rok temu ocena: 100%  3
miło by było!
odpowiedz oceń komentarz 21 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ opinia
ponad rok temu ocena: 85%  2
Remont jest niezbędny ,mieszkańcy od wielu lat domagają się remontu ul.Częstochowskiej.z tego co wiem to środki na ten cel były już zaplanowane w tamtym roku .Poprzedni Prezydent uznał racje mieszkańców
odpowiedz oceń komentarz 23 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 89%  1
A pan Wilk takich problemów mieszkańców nie zauważa!?
odpowiedz oceń komentarz 25 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.