› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Zapomniane dzielnice Elbląga. Czy miasto się wreszcie tym zainteresuje?

› bieżące ponad rok temu    5.09.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 8 ocen 4 / 75%
A A A
Zapomniane dzielnice Elbląga. Czy miasto się wreszcie tym zainteresuje? fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Nazywany jest różnie. „Meksyk”, „Hotelowiec”, „Śmietnisko” – mowa o pojedynczym bloku przy ul. Łęczyckiej. „Baraki”, „Centrum narkotyczne Elbląga” obok WORDu na Zatorzu. Dlaczego miasto nie reaguje?

Ile razy mieszkańcy naszego miasta słyszeli niepochlebne opinie na temat zapomnianych dzielnic Elbląga? Plotki dotyczące tego, co się dzieje na Zatorzu i jacy ludzie tam mieszkają już dawno przeszły w miano historycznych. Tak naprawdę nikt nic z tym nie robi, ani miasto, ani sami mieszkańcy. Pozostaje możliwość plotkowania.

W „barakach” mieszkają najczęściej osoby, które zostały wyeksmitowane z swoich dotychczasowych lokali za zaległości w płatnościach. Czy to jest wyznacznikiem tego, że tych mieszkańców traktuje się jak intruzów?

- Faktem jest, że większość z nas wylądowała tutaj na własne zamówienie. Alkohol, brak pracy, brak przede wszystkim chęci do zmian. Jednak część z nas miała różne „przeboje” w swoim życiu, niektórzy mieszkają tu… bo nie mają innej możliwości. A tego już się nie widzi – wyjaśnia nam nasz rozmówca, który pragnie pozostać anonimowy.

Prawdą jest, że Zatorze ciekawą dzielnicą pod względem atrakcji nie jest. Prócz kompleksu boisk – innych rzeczy brak. Młodzi więc poszli w alkohol, narkotyki i inne używki. Nudzą się – to jest wytłumaczenie. Również podejście rodziców często nie jest odpowiednie, co generuje przemoc i inne problemy.

Warto tutaj przywołać film „13 dzielnica”. W nim również była ukazana dzielnica, która dla rządu generowała tylko problem, zarówno organizacyjny jak i finansowy. Problem starano się rozwiązać w sposób najgorszy – całkowicie zniszczyć bloki, ludzi, wszystko. Czy w przypadku Zatorza polityka Urzędu Miasta nie jest podobna?

Co można by było zmienić? Przede wszystkim trzeba by było z tymi ludźmi porozmawiać, spytać, jakich zmian oni oczekują. Co dają w zamian. Nie lepiej byłoby wykorzystać pewne środki z Urzędu Miasta na usprawnienie tego miejsca, niż co weekend wysyłać patrole Policji z interwencjami? Następnie zapewnić jakąkolwiek rozrywkę dla młodych, edukację prorodzinną dla ich rodziców.

Hotelowiec przy Łęczyckiej, popularnie nazywany „Meksykiem”. Dlaczego? Odpowiedzmy sobie po prostu na pytanie dlaczego jest tak nazywany? Dzieją się tam rzeczy podobne do tych z Zatorza – narkotyki, alkohol, przemoc rodzinna. Czy można coś w tej materii zmienić? Oczywiście, że tak. Urząd Miasta musi jednak pamiętać, że to nie stanie się „od razu”. Jest to proces o wiele bardziej złożony i długotrwały.
 

Powiązane

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pik
ponad rok temu ocena: 0%  8
Czemu nic nie wspomnieli o zakanale tam też nie jest kolorowo
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cazdv
ponad rok temu ocena: 0%  7
a co z zakanałem :/
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żatorzanka
ponad rok temu ocena: 0%  6
Zatorze to nie tylko BARAKI
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ UCIEKINIER
ponad rok temu ocena: 0%  5
zdjęcie jest ok tylko jakiś gamoń zamiast Skrzydlata napisał Łęczycka a tych bzdur i tak nikt nie redaguje wiec poszło w świat..:( TRAGEDIA:(
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fk
ponad rok temu ocena: 0%  4
Liczą się czyny nie słowa, bo gadać to każdy potrafi... Tylko nikt nie potrafi pomóc tym ludziom, a tam na prawdę mieszkają "normalne" rodziny z dziećmi, które codziennie muszą patrzeć na tę patologię.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cezar
ponad rok temu ocena: 0%  3
Fota przedstawia ulicę Skrzydlatą a piszą o Łęczyckiej. Czy autorzy nie są z Elbląga ?
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
ponad rok temu ocena: 57%  2
Ogólnie Patologia.Ale mozna duzo zmienić,zbudować im z BUDŻETU MIASTA miejsca do rozrywki,dać tym ludziom pracę ale to godziwą,i z czasem zaangażować pseudo pracodawców żeby każdy rezygnując z tych luksusów które posiada pomógł w zbudowaniu nowych osiedli socjalnych właśnie dla tych ludzi.Ale nie mowa tu o slamsach tylko o normalnych blokach,takich jak na modrzewinie.Pieniądze są tylko najpierw trzeba zbudować sanktuaria,kościoły,nowe gmachy sądu,może nowe urzędy,zapchać sobie konta w bankach a dopiero później myśli sie o LUDZIACH.
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 43%  1
Spokojnie, przecież Pan Gawroński obiecał w swojej ulotce wyborczej, że zajmie się problemem podwórek w okręgu 5.
odpowiedz oceń komentarz 3 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.