› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Zasłony metrażowe - dlaczego warto?

› poradnik miesiąc temu    8.04.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zasłony metrażowe - dlaczego warto?

Wybór zasłon jest obecnie bardzo duży przede wszystkim pod względem kolorów, materiałów, faktur. Paradoksalnie jednak, jeśli masz nieco mniej tradycyjne okna, dopasowanie do nich zasłon nie musi być już takie proste. Na rynku dominuje bowiem kilka podstawowych rozmiarów, które jednak nie są na tyle uniwersalne, aby sprawdzić się przy każdym typie. W przypadku takich nietypowych potrzeb warto rozważyć zakup zasłon metrażowych.

 1. Zasłony metrażowe - kiedy warto je kupić?
 2. Materiał na zasłony - minimalizm czy bogate wzory
 3. Tkaniny na zasłony - faktura i stopień zaciemnienia 

Zasłony metrażowe - kiedy warto je kupić?

Coraz nowocześniejsze projekty domów i mieszkań przestają się ograniczać do kilku podstawowych schematów aranżacji przestrzeni, przez co również wpływają na zmianę potrzeb klienta w zakresie dekoracji wnętrz. Okna nie występują już wyłącznie w kilku rozmiarach, ale nieograniczonej ich ilości, często na indywidualne zamówienie, niejednokrotnie w nietypowym kształcie. Dostosowanie tkaniny do aranżacji takiego okna jest więc nieco trudniejsze niż dotychczas. Chodzi nie tylko o rodzaj tkaniny, lecz także jej długość czy szerokość. Zasłony na metry dają natomiast możliwość dopasowania materiału właściwie do każdego okna, niezależnie od jego rozmiaru. Nowoczesne zasłony metrażowe mogą dzięki temu mieć bardzo różny rozmiar, dostosowany nie tylko do wielkości okna, lecz także samego pomysłu aranżacji przestrzeni okiennej. Umiejętne dobranie materiału na zasłony pozwala osiągnąć zamierzony efekt bez uciążliwych przeróbek i wcześniejszych poszukiwań zasłon, które próbuje się następnie dopasować do specyfiki wnętrza. 

Materiał na zasłony - minimalizm czy bogate wzory

W przypadku zasłon metrażowych, podobnie jak w przypadku tych tradycyjnych, oferta jest bardzo bogata. Materiały na zasłony są tak różnorodne - zarówno minimalistyczne, w stylu prowansalskim, skandynawskim, jak i bardziej zwiewne. Właściwie do każdego stylu bez problemu można dobrać odpowiednie rozwiązanie. Nie trzeba więc martwić się, że kosztem idealnego dopasowania rozmiaru, ograniczony zostaje wybór rozwiązań kolorystycznych tkaniny, wzornictwa i aranżacji. Wśród zasłon metrażowych można znaleźć zarówno te bardzo wyszukane, z bogatymi zdobieniami, jak i te proste, pasujące właściwie do każdego wnętrza i nierzucające się w oczy. Bez problemu można więc kupić wymarzony materiał na zasłony bez konieczności liczenia się z potrzebą późniejszego dopasowywania jego rozmiarów do konkretnego okna.

Tkaniny na zasłony - faktura i stopień zaciemnienia 

Zasłony na metry dają również bardzo szerokie możliwości w wyborze samej tkaniny, a nie tylko motywu, którym zostaje ona ozdobiona. Chodzi tutaj nie tylko o wysoką jakość konkretnych materiałów, choć oczywiście ogromne znaczenie ma ich odporność na działanie promieni słonecznych. Dobre jakościowo tkaniny gwarantują także odpowiedni poziom zaciemnienia pomieszczenia. Nie każdemu klientowi zależy jednak na maksymalnych właściwościach kryjących (te znaczenie mają głównie w sypialni). Część osób bardzo często szuka zasłon, które zagwarantują intymność, ale jednocześnie będą w jakimś procencie przepuszczały do środka promienie słoneczne. W tym przypadku bardzo często sięga się przede wszystkim po tkaniny żakardowe, które są nie tylko lekkie, ale i bardzo delikatne, sprawdzają się właściwie w każdym rodzaju wnętrza. Spora część klientów wybiera je zarówno do salonu, jak i sypialni. W przypadku tego drugiego pomieszczenia wiele osób stawia jednak na pełne zaciemnienie i wybiera nieco cięższe tkaniny. Takie nowoczesne zasłony świetnie prezentują się przede wszystkim w dużych, minimalistycznie urządzonych sypialniach.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.