› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Zastosowanie ozonowania w gastronomii i hotelarstwie

› bieżące 10 miesięcy temu    23.12.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zastosowanie ozonowania w gastronomii i hotelarstwie

Hotele i restauracje o wysokich standardach zdrowotnych i higienicznych korzystają z generatorów ozonu. Istnieją zaawansowane technologicznie, łatwe w użyciu urządzenia przenośne i systemy o szerokim i zróżnicowanym zastosowaniu w branży hotelarskiej. Generują one gaz ozonowy z normalnego powietrza, a ozon jest najskuteczniejszą metodą dezodoryzacji i dezynfekcji, nie pozostawiając przy tym żadnych niebezpiecznych pozostałości chemicznych.

Zastosowanie ozonu w gastronomii

Ozon utlenia wszelkie bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie, dlatego też wykorzystanie go w kuchni tworzy całkowicie sanitarne środowisko, w którym przygotowuje się żywność wolną od zarazków i chorób. Jest znacznie bardziej skuteczny niż konwencjonalne metody czyszczenia, ponieważ jako gaz dociera do wszystkich powierzchni, nawet za szafkami, pod szafkami, na ścianach i sufitach.

Neutralizuje bakterie i zabija nieprzyjemne zapachy, pozostawiając kuchnię całkowicie wolną od nieprzyjemnych zapachów. Poza tym pozbywa się także kurzu, odpływów lub oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń chemicznych, takich jak klej czy farba. Wnętrza lodówek i zamrażarek pochłaniają nieprzyjemne zapachy ryb lub czosnku, których nie można wyczyścić detergentami.

Ozon przenika również przez wszystkie powierzchnie wewnątrz leczonego obszaru, niszcząc zapachy wewnątrz lodówki lub zamrażarki, nawet w pęknięciach i narożnikach, do których konwencjonalne metody czyszczenia nie mogą dotrzeć. Wydłuża on także trwałość produktów łatwo psujących się w spiżarni lub w lodówce. Utrzymuje powietrze wolne od bakterii, co spowalnia dojrzewanie owoców i warzyw oraz znacznie wydłuża żywotność mięsa i jaj. Dodatkowo zapobiega też rozprzestrzenianiu się owadów i wszelkiego rodzaju pleśni. Obniża także wilgotność, a utrzymywanie jej na odpowiednim poziomie jest niezwykle ważny dla nowoczesnej kuchni.

Zastosowanie ozonu w hotelarstwie

Ozon neutralizuje wszelkie zapachy i jest szczególnie skuteczny w usuwaniu zapachu dymu papierosowego, nawet jeśli przeniknął on przez meble i zasłony. Eliminowany jest również zapach farby lub oparów kleju, rozlanego alkoholu, moczu zwierząt domowych, pleśni i wilgoci, zapachów ciała i uszkodzeń spowodowanych przez ogień itp. Poza tym goście w swoich pokojach raczej nie chcą borykać się z denerwującymi ich owadami, a że samopoczucie gości powinno być priorytetem, to ozon może pomóc uporać nam się z tym problemem. Dodatkowo pozbędzie się on wszelakich wirusów i bakterii, które mogły zostać po poprzednich lokatorach. Dodatkowym bonusem jest ochrona rzeczy gości takich jak  ubrania, czy buty od wszelkiego rodzaju roztoczy.

Reasumując, ozonowanie w obecnych czasach jest niezwykle efektywne. Coraz więcej produktów zawiera chemię, która może osadzać się w niedostępnych normalnie miejscach. Jeśli zależy nam na dobrych oraz zdrowych miejscach pracy, zarówno dla pracowników, jak i klientów, to naprawdę powinnyśmy wziąć pod rozwagę używanie ozonu, jako głównego środka dezynfekcji.

Więcej o tej usłudze znajdziesz na https://profesjonalneozonowanie.pl/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.