› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Zbigniew Kuśmierz: Dla kogo będzie ten nowy basen?

› bieżące ponad rok temu    6.12.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 41 ocen 98 / 79%
A A A
Zbigniew Kuśmierz: Dla kogo będzie ten nowy basen? fot. Euro-Projekt Grzegorz Latecki

Powracamy do tematu wyboru firmy, która zaprojektowała nowy kompleks basenowy. Jak wiadomo – Euro-Projekt Grzegorza Lateckiego został przez miasto wybrany „z polecenia” urzędników. Były wspólnik Lateckiego, Zbigniew Kuśmierz, który również prowadzi taką działalność wskazuje, że wiele projektów, które przypisuje się Lateckiemu, wykonał także On. Pyta też, dla kogo ma być nowy kompleks basenowy.


Obaj panowie – Grzegorz Latecki i Zbigniew Kuśmierz pracowali kilka lat temu razem. Tworząc spółkę Euro-Projekt. Kiedy ich drogi się rozeszły, obaj zostali przy nazwie Euro-Projekt, dodając tylko do nazwy firmy swoje imiona i nazwiska. Kiedy Ratusz „wybrał” w sposób typowo uznaniowy firmę Lateckiego do wykonania projektu basenu, na specjalnej konferencji prasowej przedstawiciele Urzędu Miejskiego, uzasadniając wybór tej firmy, wskazywali na wiele dokonań projektanta. Z tymi stwierdzeniami nie zgadza się Zbigniew Kuśmierz.

- To właśnie spółka cywilna (aktualnie w likwidacji) a nie wyłącznie firma Euro-Projekt Grzegorz Latecki – jak czytamy w artykule z 06.11.2013 roku „Nie było przetargu, było polecenie….” (korzystając ze strony internetowej tej firmy) wykonała cytowany projekt przebudowy pomieszczeń I piętra budynku Urzędu Stanu Cywilnego oraz program funkcjonalno-użytkowy dla rozbudowy i remontu Amfiteatru Miejskiego – informuje Zbigniew Kuśmierz.

Autorem zaś projektu przebudowy budynku LOK oraz projektu renowacji zabytkowego obiektu Biblioteki Elbląskiej jest zgodnie z przedstawionymi nam umowami wyłącznie Euro-Projekt Zbigniew Kuśmierz. Również w przypadku przywołanego w ww. artykule przez Monikę Borzdyńską, projektu przebudowy Szkoły Muzycznej sytuacja nie jest jednoznaczna - spółka cywilna wykonała projekt rozbudowy, przebudowy i remontu budynku Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych natomiast firma Euro-Projekt Grzegorz Latecki wyłącznie projekt kolorystyki starej bryły budynku szkoły.

W rozmowie ze Zbigniewem Kuśmierz (właścicielem istniejącej od 2005 roku firmy Euro-Projekt) dowiedzieliśmy się, iż wystosował on pismo między innymi do rzecznika prasowego prezydenta z wyjaśnieniem krzywdzącej dla niego sytuacji dotyczącej umieszczenia na stronie internetowej innej firmy jego dorobku (wraz z wykazem projektów) oraz z prośbą zweryfikowania co najmniej umów, których stroną jest Gmina Elbląg. Chciał tym samym - jak twierdzi – zwrócić uwagę inwestora, jakim jest miasto również na inne firmy projektowe o dużym dorobku i doświadczeniu.

Monika Borzdyńska zapewnia jednak, że nie mogło dojść do pomyłki i wszystko przebiegało zgodnie z prawem.

Miasto twierdzi, że nawet jeżeli nie otrzyma dofinansowania to samo podejmie się budowy w kilku etapach.

- Niepokoi fakt, iż w ogłoszeniu o zamówieniu publicznym na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu – etap I” przewidziano unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej – dodaje Zbigniew Kuśmierz.

W połowie grudnia dowiemy się czy Elbląg dostanie dofinansowanie do budowy basenu. Koncepcja zakłada budowę 4 basenów, jacuzzi oraz kompleksu saun. Całość będzie wybudowana w jak najnowocześniejszych technologiach ze wspomaganiem komputerów i elektroniki.

Jak pisaliśmy wcześniej, obiekt będzie podzielony na strefę sportową i rekreacyjną. Najwięcej, bo aż 525m2 zajmować będzie powierzchnia lustra wody w basenie pływacko-sportowym (pojemność niecki 840 m3). Trzy pozostałe niecki, przeznaczone do celów rekreacyjnych dla „zwykłych” elblążan, zajmą łącznie 494 m2 powierzchni lustra wody (łączna pojemność tych 3 niecek rekreacyjnych to 435 m3).

Jak czytamy w zamieszczonych na stronie Urzędu Miasta załącznikach do specyfikacji basen pływacko-sportowy wyposażony będzie w system ICT monitorujący skuteczność metod trenowania. Montaż zestawu sprzętu sportowego i wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych do nagrywania podwodnego i nadwodnego (z boku i z góry oraz z tyłu i z przodu) zawodników oraz oprogramowanie do analizy treningu sportowego i postępów zawodnika umożliwi nowoczesną metodę nauki i doskonalenia sportowych technik pływania. „Oprogramowanie ma za zadanie pokryć wszystkie potrzeby wizualnej analizy technicznej wszystkich stylów pływania w czasie treningu. Oprogramowanie będzie posiadać pełny zakres funkcjonalności zaawansowanego komunikowania i będzie umożliwiało wizualne analizy w trakcie pracy z zawodnikiem oraz prezentację w Internecie. (…) Kolejnym elementem szkoleniowym jest możliwość nałożenia na siebie sylwety dwóch zawodników lub dwóch występów jednego zawodnika w celu ich porównania. Dodatkowym elementem szkoleniowym będzie możliwość prezentacji ruchu zawodników w postaci serii obrazów statycznych wzdłuż trajektorii ruchu – co umożliwia bardzo zaawansowaną analizę ułożenia ciała pływaka”, Czy jednak w Elblągu jest zapotrzebowanie na tego typu wysoce specjalistyczny sprzęt treningowy? Czy nowy obiekt – wybudowany oczywiście z zastosowaniem nowoczesnej technologii - nie powinien być raczej dostępny dla przeciętnego mieszkańca miasta i nastawiony przede wszystkim – jak mogłaby sugerować nazwa projektowanego centrum - na rekreację?

Ustaliliśmy, iż według stanu na dzień 25.11.2013 roku w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Pływackim zrzeszonych było 5 elbląskich klubów: 3 kluby uczniowskie, Klub Sportowy Orzeł oraz Klub Pływacki Victory Masters (którego członkiem jest między innymi autor PFU basenu).

Jak twierdzi Monika Borzdyńska – rzecznik prasowy prezydenta miasta - koncepcja musiała zawierać jak najwięcej elementów, które będą punktowane w konkursie o 16 mln 351 tys. zł. Liczą się nowoczesne technologie, systemy, bezpieczeństwo, wykorzystanie potencjału miejsca. Zastosowanie ich zwiększy możliwość otrzymania dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Chociaż konkurencja jest duża, to miasto teraz ma szanse na wygraną.

- Pojawia się pytanie, czy inicjatywa budowy basenu (zwłaszcza w zaproponowanym kształcie) nie jest inwestycją robioną na siłę i wbrew wszystkiemu - również rzeczywistym potrzebom mieszkańców miasta. Czy Miasto dokładnie wie na co się decyduje? - pyta Zbigniew Kuśmierz.
 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (41)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elblag
ponad rok temu ocena: 50%  41
Jak jest układ to i projekcik się znajdzie... Po co komu ten basen, w kilku etapach mają wybudować...po co...kto tam będzie pływać... Wiadomo, że z systemów nikt nie będzie korzystał ,a po 2 latach od otwarcia nie będzie kasy żeby dokładać do baseniku i zamkną tą paskudną budę...
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pływak
ponad rok temu ocena: 86%  40
Niech w końcu ktoś kompetentny z UM zadeklaruje ,że część sportowa basenu będzie dostępna bez problemu dla wszystkich mieszkańców Elbląga, bo moczenie nóg w niecce o głębokości 1,3 m ( a taka jest niecka rekreacyjna ) lub w pozostałych o gł.0,9 m i 0,5 m to chyba nie to o co nam chodzi. Taniej jest popluskać się w wannie w domu a nie budowć sadzawkę za 25 mln.
odpowiedz oceń komentarz 18 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dariusz
ponad rok temu ocena: 81%  39
W sytuacji kiedy miasto nie jest w dobrej kondycji finansowej, budowa tak dużego kompleksu,którego utrzymanie bardzo dużo kosztuje powinno być skonsultowane z mieszkańcami. Czy urzędnicy poinformują społeczeństwo na jaką kwotę jest szacowane roczne utrzymanie obiektu???? Nikt o tym nie mówi, bo tego nie chce? Muszę w tym miejscu zacytować Pana Arka: "Ktoś kiedyś wspominał o arogancji władzy,on wtedy nie był przy władzy - nie mogę sobie przypomnieć kto to był ?"
odpowiedz oceń komentarz 13 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ projektantka
ponad rok temu ocena: 80%  38
Brawo! W mieście pełnym układów i korupcji trzeba walczyć o swoje! Niech projektanci spoza układów też mają szansę otrzymać zlecenie!
odpowiedz oceń komentarz 16 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ emma
ponad rok temu ocena: 73%  37
Nikt nie mówi, że basen nie jest potrzebny. Pada pytanie czy stać nas na cztery baseny z najnowocześniejszą technologią i instalacją przygotowaną pod planowaną rozbudowę w drugim etapie (czy ktoś w ogóle wie jak ma wyglądać etap II??). Wybudowanie to jeden koszt, utrzymanie to drugi długoterminowy wydatek. W sytuacji kiedy po zmianie władzy zostajemy poinformowani o tragicznej sytuacji finansowej miasta, pytanie czy stać nas na budowę i utrzymanie wielkiego centrum rekreacji wodnej nabiera jeszcze większego sensu.
odpowiedz oceń komentarz 16 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pływający
ponad rok temu ocena: 50%  36
Widać, że sami znawcy tematu dyskutują. Kiedy ostatni raz byliście na basenie przy Karowej? Gdybyście tam chodzili (próbowali się dostać), to inaczej byście śpiewali. Drugi basen jest konieczny, a to i tak będzie na takie miasto mało. Chyba, że fani Platformy mają wejścia na basen....
odpowiedz oceń komentarz 5 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
ponad rok temu ocena: 79%  35
Wybudujmy kompleks z czterema basenami przecież nas stać.........a jak nie to wyemitujemy obligacje albo weźmiemy jakiś kredyt.......a jak przekroczymy limit zadłużenia i będziemy ciąć koszty to pozamykajmy szkoły, teatr, przestańmy remontować drogi, zrezygnujmy z komunikacji miejskiej (niech ludzie się trochę poruszają). Przecież nie możemy pozwolić na to żeby takie duże miasto nie miało centrum rekreacji wodnej, a mieszkańcy zmuszeni byli do jeżdżenia na basen do Braniewa (bo nie odpowiadają im warunki na istniejącym basenie)......kto nie chce basenu ten jest tępakiem z PO albo nie umie pływać!!!
odpowiedz oceń komentarz 23 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arek
ponad rok temu ocena: 85%  34
Urzędnicy mówią otwarcie: Czy dostaną pieniądze lub nie z UE to i tak basen wybudują. Uważam,że w przypadku nie otrzymania dofinansowania z budową basenu piwinni poczekać do następnych wyborów. Już raz sami zdecydowali,że nie będzie stadionu - bez żadnych konsultacji- rzekomo nie było na to pieniędzy!!! Teraz kiedy pieniądze się jednak znalazły (???) decydują,że basen wybudują.Są już pewni, że zostaną wybrani na następne 4 lata. Ktoś kiedyś wspominał o arogancji władzy,on wtedy nie był przy władzy - nie mogę sobie przypomnieć kto to był ?
odpowiedz oceń komentarz 23 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
ponad rok temu ocena: 71% 33
Brawo Panie Arku!!!! Podpisuję się pod Pańskim komentarzem obiema rękami!!!
oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szpec
ponad rok temu ocena: 25%  32
będzie ze dwie agencje
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~tupot
ponad rok temu ocena: 42%  31
Ale publiczne wylewanie swoich żali Panie K. Rozumiem, że w ten sposób próbuje Pan zdobyć jakieś zlecenia z UM :)))))
odpowiedz oceń komentarz 8 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 65% 30
do tupota: tylko tyle zrozumiałeś z tego artykółu? należy umieć czytać tekst ze zrozumieniem chyba że nie potrafisz i popierasz prezentowane metody działania. Ja doszukałem sie w zaprezentowanym tekście głębszego sensu.
oceń komentarz 11 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~~tupot
ponad rok temu ocena: 32% 29
Do ~dociekliwy. Hmmm...głębszy sens...hahaha rozbawiłeś mnie MISTRZU. Widzę tu albo fana teorii spiskowych, albo poplecznika Pana K., który kompletnie nie wiedział jak ma odpowiedzieć na to co napisałem. Niestety MISTRZU każdy sobie zdaje sprawę z tego jakie były prawdziwe intencje Pana K. "Chciał tym samym - jak twierdzi – zwrócić uwagę inwestora, jakim jest miasto również na inne firmy projektowe o dużym dorobku i doświadczeniu" więc daruj sobie te marne wypociny o głębszym sensie i zajmij się czymś bardziej pożytecznym, bo aż taki dociekliwy (jak sugerujesz i jak ci się wydaje) to ty nie jesteś.
oceń komentarz 6 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ projektantka
ponad rok temu ocena: 73% 28
A więc twoim zdaniem w porządku jest przydzielanie zadań projektowych nie w procesie przetargu, a "z polecenia"? gratuluję MISTRZU! To jest nie fair nie tylko w stosunku do pana Kuśmierza ale też do wszystkich innych elbląskich (i okolicznych) projektantów!
oceń komentarz 11 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 44%  27
Ja się nie dziwie że to miasto jest zacofane skoro jakiś szczur lądowy pyta się PO co basen? Tu się klania kultura fizyczna drogi panie autorze. wbrew pozorom jest w tym miescie i okolicznych miejscowościach wiele osob które zaplaca za wejście na plywalnie. Obecnie w tym miescie jest tylko jedna plywalnia, której standard wyposazenia,NIECKA to głęboki PRL. oGROMNE PROBLEMY Z WEJSCIEM, OBSLUGA ,niczym z filmow bareji. basen będzie sluzyl i sportowcom, i dzieciakom ze szkol,pracownikom firm oraz wszystkim chętnym. Wstyd ze w 120 tys miescie nie można normalnie poplywac tylko trzeba jezdzic do braniewa
odpowiedz oceń komentarz 7 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miłośnik
ponad rok temu ocena: 36%  26
Pańskie pytanie Panie Kuśmierz, że inicjatywa budowy basenu jest na siłę i wbrew wszystkim, jako podsumowanie artykułu, jest wyjątkowo przenikliwe i świadczy o Pana wybitnej inteligencji oraz o tym, że zapewne nie umie Pan pływać. Jak się Pan nauczy, to może Pan zrozumie ludzi, którzy czekają na basen od wielu lat.
odpowiedz oceń komentarz 5 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
ponad rok temu ocena: 84%  25
Czy ja idąc na basen też będę mógł skorzystać z tego specjalistycznego oprogramowania czy będzie ono służyło tylko i wyłącznie zawodnikom zrzeszonym w kubach pływackich?
odpowiedz oceń komentarz 16 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ projektantka
ponad rok temu ocena: 73% 24
I o to się m. in. w artykule rozchodzi. "Zwykły" elblążanin NIE będzie mógł skorzystać z tego specjalistycznego sprzętu. Jaki jest więc sens budowania kompleksu REKREACYJNEGO nastawionego na wyczynowe pływanie??
~ Benek
ponad rok temu ocena: 72%  23
Brawo Zbyszek nie pozwól okradać się z dorobku na który ciężko pracowałeś.
odpowiedz oceń komentarz 21 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POdpłaceni?
ponad rok temu ocena: 13%  22
emma napisała: "plebs niech się gnieździ na 494 m2, w czasie gdy sportowcy będą używać "swoje " 525m2" Przeczytałaś swój post? Ktoś ci płaci za takie głupoty? Pożycz wizę od koleżanki i wyjedź do ruskich. Będzie ci lepiej (chyba, że to ta sama osoba pisze, bo poziom podobny)
odpowiedz oceń komentarz 2 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do jajo
ponad rok temu ocena: 43%  21
a to jajo to zgniłe jakieś. Jak już piszesz to chociaż byś dobrze sprawdził a nie walisz na oślep.
odpowiedz oceń komentarz 3 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~układy
ponad rok temu ocena: 40% 20
To ty sprawdź najpierw co piszesz. To akurat jest prawda
~ do do jajo
ponad rok temu ocena: 11% 19
To może ty o tym nie wiesz? To teraz jesteś lepiej poinformowany.
~ maz
ponad rok temu ocena: 28%  18
myślę Panie Kuśnierz że dobrej marki sobie Pan nie wyrabia
odpowiedz oceń komentarz 5 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ projektantka
ponad rok temu ocena: 69% 17
Bo walczy o swoje i stara się UCZCIWIE zarobić na chleb w mieście pełnym układów?? Przecież został OKRADZIONY ze swojego wieloletniego dorobku! Tylko ludzie walczący o siebie mogą coś w życiu osiągnąć.
~ jajo
ponad rok temu ocena: 45%  16
Niepokoją mnie tylko powiązania rodzinne pana Kusmierza.Zona pracuje na wysokim stanowisku w ZBK ciotka niegdyś zasiadała w radzie miejskie i jej przewodniczyła a pan Kuśmierz wykonuje projekty dla UM i kto jeszcze ?
odpowiedz oceń komentarz 9 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ a
ponad rok temu ocena: 75% 15
Pan Kuśmierz nawet nie ma w Elblągu ciotki :)
~ wiza
ponad rok temu ocena: 83%  14
Od początku było widać panie Wilk, że ten pana basen to temat dęty?
odpowiedz oceń komentarz 19 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A to dobre ....
ponad rok temu ocena: 50%  13
Jak razem kombinowali z Urzędem to było cacy! A teraz jak to robi tylko jeden to już jest be?
odpowiedz oceń komentarz 9 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yhm
ponad rok temu ocena: 67%  12
Basen na pewno będzie dla Pana Lateckiego, ktory przecież jest pływakiem to chyba nawet zrzeszonym w jakims kole. Więc basen będzie mógł wykorzystywać według zapotrzebowania, a poza tym zna się facet na tym sprzecie skoro to pływanie to jego pasja.
odpowiedz oceń komentarz 8 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ emma
ponad rok temu ocena: 81%  11
Z całym szacunkiem dla autora wcześniejszego komentarza chciałabym powiedzieć, że dorośli ludzie nie wyzywają od tępaków i baranów tych, którzy mają inne zdanie. Tu nie chodzi o przynależność do partii czy sympatie polityczne tylko o przyszłość naszego miasta i nasze pieniądze. Zapłacimy za basen wszyscy, a nie wszystkich stać będzie na jego użytkowanie- płatny parking przed basenem, płatne wejście na basen i czy w ogóle miasto zrobiło analizę kosztów utrzymania tak wielkiego obiektu.
odpowiedz oceń komentarz 34 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ opus
ponad rok temu ocena: 31%  10
tylko tepy POwiec moze pytac dla kogo ten basen! kazdy kto choc raz skorzystal z tego burdelu przy robotniczej zwanym elblaska kryta plywalnia, zaraz po wyjsciu mowi ze przydalby sie w elblagu drugi basen. Ten jeden to za malo, jest duzo chetnych do plywania ,k duzo szkol, klubow. NP taka grupa enduro man elblag ,niby triathlonisci a udalo im sie wyszarpac tylko jedna godzine plywania w tygodniu! jedna!!! co to jest godzina tereningu raz na tydzien? druga plywalnia poprawila by ten stan rzeczy. budowac i to jak najszybciej!!! POwcy szczekaja ,karawana jedzie dalej!
odpowiedz oceń komentarz 9 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ supo
ponad rok temu ocena: 0% 9
Tylko tępy PISowiec może oddać przyznane na stadion pieniądze! Każdy kto choć raz skorzystał z tego burdelu przy Agrykola zwanym stadionem miejskim, zaraz po wyjściu mówi, że przydałby się w Elblągu porządny stadion. Ja np. bardzo lubię biegać i biorę udział w maratonach. W Elblągu brakuje bieżni z prawdziwego zdarzenia. Wybudować stadion lekkoatletyczny i to jak najszybciej!!! A PISowa karawana niech jedzie dalej... Najlepiej jak najdalej od Elbląga.
~ zmartwiony
ponad rok temu ocena: 82%  8
a słynne już zarządzenie nr 417/2013 z 19 sierpnia 2013 roku Prezydenta Wilka na podstawie którego zlecono PFU bez ŻADNEJ procedury i to za maksymalną kwotę ZNIKNĘŁO z listy zarządzeń na stronie UM. To jednak chyba coś jest na rzeczy.
odpowiedz oceń komentarz 31 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krzyś 68956
ponad rok temu ocena: 29%  7
dla ludzi baranie, tak jak to jest w cywilizowanym kraju
odpowiedz oceń komentarz 5 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nikt
ponad rok temu ocena: 79%  6
Nowym basenem zawładną kolejne kluby sportowe ,które w najlepszych godzinach będą miały warsztat pracy utrzymywany z podatków. Reszta odpłatnie przypadnie tym ,których będzie stać na bilet. Reszta będzie się rekreować w rzece Elbląg.
odpowiedz oceń komentarz 22 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ emma
ponad rok temu ocena: 83%  5
W PFU jest napisane, żeby rozdzielić część sportową od rekreacyjnej...plebs niech się gnieździ na 494 m2, w czasie gdy sportowcy będą używać "swoje " 525m2....a zapłacą za to wszyscy mieszkańcy.
odpowiedz oceń komentarz 33 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~artykuł sponsorowany
ponad rok temu ocena: 0%  4
Nie powinno na końcu pisać "artykuł sponsorowany"? Kogoś strasznie d....a boli że to nie on wykonał ten projekt. Pan K. jak nie chce to niech nie chodzi na ten basen. Może sobie wybudować basen na miarę własnych oczekiwań obok swojej REZYDENCJI.
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ na ulicy mówią
ponad rok temu ocena: 77%  3
Przyznam szczerze, że zastanawia mnie czy autor zakładając spółkę z panem Lateckim to go nie znał? Dziś jest zdziwiony? Bo ja się dziwię, że on się dzisiaj dziwi, że stało się jak się stało!
odpowiedz oceń komentarz 27 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ winnych ukarać razem z wilkiem i resztą...
ponad rok temu ocena: 79%  2
sprawa powinna trafić do prokuratury, sprawa śmierdzi z daleka, ten Wilk nie ma pojęcia o procedurach i przepisach, myśli że dalej jest w elsinie...
odpowiedz oceń komentarz 27 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PK
ponad rok temu ocena: 0%  1
W połowie grudnia dowiemy się czy Elbląg dostanie dofinansowanie do budowy basenu.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.