› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ EdJa bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają ~ Ania

Zbiornik buforowy a zasobnik cwu. 2 różnice, które pomogą Ci podjąć decyzję o zakupie.

› poradnik 12 miesięcy temu    23.03.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zbiornik buforowy a zasobnik cwu. 2 różnice, które pomogą Ci podjąć decyzję o zakupie.

Ponad 40% Polaków przy wyborze urządzenia grzewczego kieruje się ceną, kolejne 40% - wygodą. Wybieramy rozwiązania, którym nie będziemy musieli poświęcać czasu i które będą korzystne cenowo mimo rosnących rachunków za energię i opał. Coraz więcej osób szuka też alternatywnych opcji, które dadzą im większą kontrolę nad wydatkami w sezonie grzewczym. Dużą popularność zyskują takie urządzenia, jak zasobnik cwu czy zbiornik buforowy. Niektóre z nich podgrzewają cwu, inne mogą zostać podłączone również do co. Podpowiadamy, które z nich wybrać.

Zasobnik cwu – działanie
 

Zasobnik cwu to urządzenie przeznaczone do współpracy ze źródłami ciepła, takimi jak najpopularniejsze w Polsce kotły na paliwo stałe czy z pompami ciepła oraz odbiornikami ciepła – grzejnikami lub ogrzewaniem podłogowym. Urządzenie może być podłączone maksymalnie do dwóch źródeł ciepła, co eliminuje możliwość zastosowania w jednej instalacji np. kotła i odnawialnego źródła ciepła – w tym kolektorów słonecznych. Decydując się na zbiornik cwu trzeba pamiętać o cyklicznej wymianie katody i anody, które z czasem powodują zakamienianie się zbiornika.

Zasobnik cwu a zbiornik buforowy – różnice
 

Wielu użytkowników zastanawia się, jaki zasobnik cwu wybrać do swojej instalacji, nie zdając sobie sprawy z istnienia na rynku podobnego, ale ulepszonego urządzenia – zbiornika buforowego. O czym powinieneś wiedzieć, przed podjęciem decyzji o zakupie?

Czas grzania wody
 

To jeden z podstawowych elementów, na którym zależy domownikom. Przy źle skonstruowanej instalacji lub nieprawidłowo dobranych urządzeniach zdarza się, że użytkownicy muszą czekać na ciepłą wodę w kranie czy pod prysznicem. Generuje to podwójne straty: czasu i kosztów. Standardowe zasobniki cwu charakteryzują się niską wydajnością bieżącej wody. Wykorzystywane w nich stalowe wężownice posiadają niski współczynnik przenikania ciepła, przez co moc urządzenia grzewczego nie jest w stanie szybko „przełożyć się” do zasobnika cwu z wodą. W efekcie zanim w kranie pojawi się ciepła woda, litry zimnej wody są wylewane bez potrzeby.

Z kolei zbiornik buforowy wykorzystuje technologię przepływowego ogrzewania wody użytkowej, przez co ciepła ciecz pojawia się w kranie natychmiast po jego okręceniu i to niezależnie od liczby miejsc poboru jednocześnie. Co więcej, miedź, z której produkowane są wężownice ma aż sześciokrotnie większy współczynnik przenikania ciepła niż stal, więc jest w stanie o wiele szybciej przejąć energię od urządzenia grzewczego.

Dodatkowe koszty
 

Często zakup urządzenia to dopiero początek inwestycji. Dodatkowych kosztów można jednak uniknąć, dobrze zaznajamiając się ze specyfiką produktu przed jego zakupem. Na tym również polega różnica między zasobnikiem cwu a zbiornikiem buforowym. W przypadku pierwszego z nich trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami serwisowania. Wynika to z obecności katody i anody, których obecność nie dopuszcza do korozji wewnątrz zbiornika. Katody najczęściej zawierają magnez, który wchodzi w reakcje z tlenem, a to doprowadza do tworzenia się rdzy. Regularna (nawet co półtora roku) wymiana katody i anody jest więc niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zasobnika cwu.

Jak dobrać zbiornik cwu, żeby nie generował takich kosztów? Wystarczy wybrać zbiornik buforowy, który nie wykorzystuje katody i anody ze względu na obecność w urządzeniu tzw. wody kotłowej. Zbiornik nie wymaga więc serwisowania i jest całkowicie bezobsługowy, a gwarancja na jego pracę wynosi 10 lat.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.