› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Zbiornik buforowy a zasobnik cwu. 2 różnice, które pomogą Ci podjąć decyzję o zakupie.

› poradnik 8 miesięcy temu    23.03.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zbiornik buforowy a zasobnik cwu. 2 różnice, które pomogą Ci podjąć decyzję o zakupie.

Ponad 40% Polaków przy wyborze urządzenia grzewczego kieruje się ceną, kolejne 40% - wygodą. Wybieramy rozwiązania, którym nie będziemy musieli poświęcać czasu i które będą korzystne cenowo mimo rosnących rachunków za energię i opał. Coraz więcej osób szuka też alternatywnych opcji, które dadzą im większą kontrolę nad wydatkami w sezonie grzewczym. Dużą popularność zyskują takie urządzenia, jak zasobnik cwu czy zbiornik buforowy. Niektóre z nich podgrzewają cwu, inne mogą zostać podłączone również do co. Podpowiadamy, które z nich wybrać.

Zasobnik cwu – działanie
 

Zasobnik cwu to urządzenie przeznaczone do współpracy ze źródłami ciepła, takimi jak najpopularniejsze w Polsce kotły na paliwo stałe czy z pompami ciepła oraz odbiornikami ciepła – grzejnikami lub ogrzewaniem podłogowym. Urządzenie może być podłączone maksymalnie do dwóch źródeł ciepła, co eliminuje możliwość zastosowania w jednej instalacji np. kotła i odnawialnego źródła ciepła – w tym kolektorów słonecznych. Decydując się na zbiornik cwu trzeba pamiętać o cyklicznej wymianie katody i anody, które z czasem powodują zakamienianie się zbiornika.

Zasobnik cwu a zbiornik buforowy – różnice
 

Wielu użytkowników zastanawia się, jaki zasobnik cwu wybrać do swojej instalacji, nie zdając sobie sprawy z istnienia na rynku podobnego, ale ulepszonego urządzenia – zbiornika buforowego. O czym powinieneś wiedzieć, przed podjęciem decyzji o zakupie?

Czas grzania wody
 

To jeden z podstawowych elementów, na którym zależy domownikom. Przy źle skonstruowanej instalacji lub nieprawidłowo dobranych urządzeniach zdarza się, że użytkownicy muszą czekać na ciepłą wodę w kranie czy pod prysznicem. Generuje to podwójne straty: czasu i kosztów. Standardowe zasobniki cwu charakteryzują się niską wydajnością bieżącej wody. Wykorzystywane w nich stalowe wężownice posiadają niski współczynnik przenikania ciepła, przez co moc urządzenia grzewczego nie jest w stanie szybko „przełożyć się” do zasobnika cwu z wodą. W efekcie zanim w kranie pojawi się ciepła woda, litry zimnej wody są wylewane bez potrzeby.

Z kolei zbiornik buforowy wykorzystuje technologię przepływowego ogrzewania wody użytkowej, przez co ciepła ciecz pojawia się w kranie natychmiast po jego okręceniu i to niezależnie od liczby miejsc poboru jednocześnie. Co więcej, miedź, z której produkowane są wężownice ma aż sześciokrotnie większy współczynnik przenikania ciepła niż stal, więc jest w stanie o wiele szybciej przejąć energię od urządzenia grzewczego.

Dodatkowe koszty
 

Często zakup urządzenia to dopiero początek inwestycji. Dodatkowych kosztów można jednak uniknąć, dobrze zaznajamiając się ze specyfiką produktu przed jego zakupem. Na tym również polega różnica między zasobnikiem cwu a zbiornikiem buforowym. W przypadku pierwszego z nich trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami serwisowania. Wynika to z obecności katody i anody, których obecność nie dopuszcza do korozji wewnątrz zbiornika. Katody najczęściej zawierają magnez, który wchodzi w reakcje z tlenem, a to doprowadza do tworzenia się rdzy. Regularna (nawet co półtora roku) wymiana katody i anody jest więc niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zasobnika cwu.

Jak dobrać zbiornik cwu, żeby nie generował takich kosztów? Wystarczy wybrać zbiornik buforowy, który nie wykorzystuje katody i anody ze względu na obecność w urządzeniu tzw. wody kotłowej. Zbiornik nie wymaga więc serwisowania i jest całkowicie bezobsługowy, a gwarancja na jego pracę wynosi 10 lat.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.