› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Zima się kończy, czas na... wiosenne porządki!

› bieżące ponad rok temu    26.02.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 10 / 100%
A A A
Zima się kończy, czas na... wiosenne porządki!

Wiosenne porządki to część naszej tradycji. Już dawniej wraz z nadejściem wiosny szorowano izby, bielono domy i grabiono podwórka. Smutna i ospała zima musiała zniknąć wraz z ostatnim pociągnięciem miotły!

Rytuał wiosennego porządkowania narodził się w starożytności. Plemiona Celtyckie w taki właśnie wyjątkowy sposób przygotowywały się na nadejście wiosny. Święto Imbolc obchodzone 1 lutego ku czci bogini wiosny, Brygidy, wyznaczało moment duchowych i domowych porządków.  Chrześcijaństwo zaadaptowało ten pogański zwyczaj. Kiedy nadchodziło święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone 2 lutego, domy i kościoły musiały lśnić. Dziś także oddajemy się tradycji wiosennych porządków. Gruntowne sprzątanie wnosi do naszych domów i serc nieco świeżości. Podpowiadamy, jak sprzątać, żeby wszystko lśniło!

Jak się przygotować?

Do porządków trzeba się dobrze przygotować – inaczej cały proces niepotrzebnie się przedłuży. Warto przygotować dość dużą gąbkę, niepylącą ściereczkę, szmatę, wiadro lub miskę, mop oraz odkurzacz. Wybór detergentów to sprawa indywidualna: należy jednak pamiętać, by wybierać środki odpowiednie dla materiału, z jakiego wykonany jest dany sprzęt czy mebel (emalia, drewno, skóra, stal) oraz typu zabrudzenia (kurz, tłuszcz, zacieki, lepki brud). Przed użyciem sprawdźmy, czy dany preparat nie zarysuje czyszczonej powierzchni i nie pozostawi smug. Mamy dobrą wiadomość dla tych, którym leżą na sercach sprawy środowiska naturalnego: większość sprzętów domowych można wyczyścić bez użycia szkodliwej chemii. Z pomocą przyjdą nam stare, babcine sposoby. Dzięki wodzie z octem usuniemy kamień i pleśń, a dzięki sodzie znikną tłuste plamy.

Praktyczne pomoce

Tym, którzy pragną uniknąć wielogodzinnego szorowania podłóg, ścian, ceramicznych powierzchni i różnego typu zagłębień, polecamy mopy i odkurzacze parowe. Mop parowy to skrzyżowanie odkurzacza z tradycyjnym mopem do podłogi. Pozwala pozbyć się zaschniętego brudu i tłustych plam bez konieczności użycia detergentów, a w dodatku zabija bakterie i roztocza. Mop parowy przydaje się nie tylko usuwania brudu z podłóg ― za jego pomocą można także wyczyścić fugi w łazience, odświeżyć tapicerkę w samochodzie oraz umyć okna. Odkurzacz parowy to kolejne, świetne rozwiązanie dla alergików. Podobnie jak mop parowy skutecznie usuwa roztocza, bakterie i grzyby. Odkurzacze parowe są niezwykle wszechstronne. Można je stosować do czyszczenia podłóg, parkietów, paneli, ścian, okien, prania dywanów, mebli tapicerowanych, czyszczenia armatury kuchennej, łazienkowej, płyt grzejnych, żaluzji lub kaloryferów. To szerokie spektrum działania sprawia, że każdy dom będzie czysty jak łza! Westwing podpowiada, na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz parowy do domu.

Sprzątanie czas zacząć

Sprzątanie zaczynamy od góry – najpierw myjemy wierzchy szafek wiszących, czyścimy żyrandole, odkurzamy klosze i abażury oraz okapy kuchenne, a następnie zajmujemy się niżej położonymi sprzętami i meblami. Nie zapominajmy o wnętrzach lodówek i piekarników. Warto również przywrócić świeżość wnętrzom szafek, powyrzucać z nich zbędne rzeczy, odsunąć sprzęty i meble, zajrzeć do dawno nieoglądanych kątów.  Półki, regały i książki można przetrzeć miękką szmatką. Kruche dekoracje lub ozdoby pełne wgłębień dobrze czyści się z kurzu miotełką z piór, ale można je także opłukać, a następnie dokładnie osuszyć. Płyn do naczyń i detergent z alkoholem doskonale sprawdzą się podczas mycia okien. W szafach i szufladach warto rozłożyć woreczki z suszoną lawendą lub miętą, które będą zmysłowo pachnieć, a w dodatku odstraszą mole. Odkurzanie i mycie podłóg zostawiamy na koniec, pamiętając, że podłogi drewniane i panele trzeba zakonserwować i nabłyszczyć.


Po udanym szaleństwie wiosennych porządków warto się zrelaksować, rozluźnić i przygotować siły na rozkwit wiosny. Zapewniamy, że w czystym domu odpoczywa się lepiej, a podziwianie mieszkania, które lśni i pachnie świeżością, to prawdziwa, czysta przyjemność! 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.