› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ EdJa bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają ~ Aniado kumaty. Przecież to prywatna działka. Notabene właściciel ten sam na którego działce... ~ qqqZdaje się, że to była działka prywatna więc miasto będzie kiedyś z tego miało podatki od... ~ POinformowanybardzo ladne miejsce na budownictwo i widoki na jezioro Drużno i z tylu jest ładne jeziorko do... ~ Elblążaninkto jak glosował!!!??? ~ ciekawyile miasto dostał za ten teren!!!????? ~ podatnik

Zlewozmywaki jednokomorowe i dwukomorowe - zestawienie wad i zalet

› bieżące 2 miesiące temu    3.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zlewozmywaki jednokomorowe i dwukomorowe - zestawienie wad i zalet

Kupując zlewozmywak, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Poza kształtem, wielkością, sposobem montażu czy rodzajem zastosowanego materiału, nie bez znaczenia pozostaje także liczba komór. Do najczęściej wybieranych rozwiązań należą modele jedno- oraz dwukomorowe. Jakie plusy i minusy posiadają oba typy zlewozmywaków?

Zlewozmywaki jednokomorowe - zalety

Ze względu na nieduże gabaryty, modele jednokomorowe należą do najbardziej uniwersalnych zlewozmywaków. Często wybierane są do małych kuchni, które z uwagi na ograniczoną przestrzeń muszą być wyposażane bardzo ostrożnie. Zlewozmywak jednokomorowy może jednak z powodzeniem sprawdzić się także w dużym pomieszczeniu. Sporym powodzeniem cieszą się zwłaszcza egzemplarze z ociekaczem, który pozwala na zwiększenie funkcjonalności kuchni w mało inwazyjny sposób.

Zlewozmywaki jednokomorowe stanowią dobre rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy w kuchni rzadko urządza się większe gotowanie, a liczba domowników jest niewielka. Jeżeli pomieszczenie dodatkowo wyposażone jest w zmywarkę, większy model dwukomorowy może się okazać po prostu zbędny.

Wady zlewozmywaków jednokomorowych

Podstawową wadą najpopularniejszych modeli nakładanych jest konieczność optymalnego dopasowania do szafki, na której zostanie zamontowany zlewozmywak. W przypadku egzemplarzy wpuszczanych (wbudowanych) ograniczeniem będzie natomiast blat, w którym wycięty musi zostać odpowiedniej wielkości otwór. Spore wyzwanie stanowią w takiej sytuacji zwłaszcza powierzchnie kompozytowe oraz kamienne.

Producenci starają się na szczęście jak najlepiej dopasowywać swoje wyroby do standardowych wymiarów mebli kuchennych. Model jednokomorowy może też w niektórych przypadkach okazać się niewystarczającym rozwiązaniem ze względów praktycznych. Przy intensywnym użytkowaniu kuchni, problemem jest wówczas brak wolnego miejsca - np. na odcedzenie wody czy odłożenie kolejnych brudnych naczyń.

Zlewozmywaki dwukomorowe - zalety

Modele dwukomorowe należą do większych gabarytowo zlewozmywaków. Z tego powodu najczęściej montowane są w kuchniach, które posiadają wystarczająco dużo wolnej przestrzeni roboczej. Stanowią dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie na co dzień nie korzysta się ze zmywarki. Dzięki obecności dwóch komór, uporanie się ze sporą ilością brudnych naczyń nie stanowi dużego problemu - pierwsza komora wykorzystywana jest do zmywania, a druga do płukania. Obecność dwóch otworów może być niezwykle przydatna także w sytuacji, gdy kuchnia użytkowana jest często i intensywnie. Taki zlewozmywak pozwala bowiem na łatwe oddzielenie czystej żywności od tej, która wymaga opłukania. Z tego względu modele dwukomorowe zwykle stosowane są np. w hotelach, restauracjach oraz kuchniach firmowych.

Wady zlewozmywaków dwukomorowych

Największą wadą zlewozmywaków dwukomorowych jest konieczność dobrze przemyślanego ulokowania tak dużego elementu. Niektóre modele mają komory ułożone w jednej linii, podczas gdy inne przystosowane są do zamontowania w narożniku lub posiadają niestandardowy kształt. Kluczowy jest dobór takiej lokalizacji zlewozmywaka, aby dało się zyskać do niego szybki dostęp z dowolnego miejsca w kuchni.

Obecność zróżnicowanych form dodatkowo utrudnia rozeznanie, dlatego model dwukomorowy najlepiej dobierać jeszcze na etapie projektu kuchni - planując układ pomieszczenia z uwzględnieniem gabarytów wybranego modelu. W przeciwnym wypadku element ten może być bardzo trudny w dopasowaniu i zamontowaniu. Najwięcej problemów sprawia konieczność rozłączenia odpływu w taki sposób, aby pobierał zawartość z obu komór.

Model jednokomorowy czy dwukomorowy?

Wybór konkretnego typu zlewozmywaka powinien być dokonany przede wszystkim w oparciu o metraż oraz układ kuchni. Jeżeli wolna przestrzeń pomieszczenia jest na wagę złota, najlepszym rozwiązaniem będzie model jednokomorowy. To dobre wyjście także wówczas, gdy w kuchni znajduje się zmywarka i nie ma potrzeby częstego korzystania z odpływu. W przypadku, gdy miejsca brakuje nawet na blacie, warto zdecydować się na zlewozmywak bez ociekacza.

Jeżeli natomiast w domu sporo się gotuje, pojedyncza komora może się okazać niewystarczająca. W przypadku dostępu do dużego blatu i sporej przestrzeni użytkowej, bez wątpienia warto zdecydować się na zlewozmywak dwukomorowy. Bogaty wybór obu typów wyposażenia posiada firma Prima Gran. W ofercie znaleźć można dwukomorowe zlewozmywaki kuchenne (https://primagran.pl/zlewozmywaki-granitowe/zlewozmywaki-dwukomorowe/) w zróżnicowanych wariantach stylistycznych i kolorystycznych, które są w stanie niezwykle efektownie uzupełnić każdą nowoczesną aranżację. Wyjątkowy design sprawia, że jest to inwestycja na lata, która nadaje przestrzeni charakteru i szyku.

Pamiętajmy, że niezależnie od wybranej przez nas marki zlewów, decyzja musi być przemyślana oraz dopasowana do indywidualnych preferencji każdego z nas. Tylko w taki sposób zapewnimy sobie komfort płynący z użytkowania kuchni dla siebie i wszystkich domowników.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.