› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11

Zlewozmywaki jednokomorowe i dwukomorowe - zestawienie wad i zalet

› bieżące 5 miesięcy temu    3.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zlewozmywaki jednokomorowe i dwukomorowe - zestawienie wad i zalet

Kupując zlewozmywak, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Poza kształtem, wielkością, sposobem montażu czy rodzajem zastosowanego materiału, nie bez znaczenia pozostaje także liczba komór. Do najczęściej wybieranych rozwiązań należą modele jedno- oraz dwukomorowe. Jakie plusy i minusy posiadają oba typy zlewozmywaków?

Zlewozmywaki jednokomorowe - zalety

Ze względu na nieduże gabaryty, modele jednokomorowe należą do najbardziej uniwersalnych zlewozmywaków. Często wybierane są do małych kuchni, które z uwagi na ograniczoną przestrzeń muszą być wyposażane bardzo ostrożnie. Zlewozmywak jednokomorowy może jednak z powodzeniem sprawdzić się także w dużym pomieszczeniu. Sporym powodzeniem cieszą się zwłaszcza egzemplarze z ociekaczem, który pozwala na zwiększenie funkcjonalności kuchni w mało inwazyjny sposób.

Zlewozmywaki jednokomorowe stanowią dobre rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy w kuchni rzadko urządza się większe gotowanie, a liczba domowników jest niewielka. Jeżeli pomieszczenie dodatkowo wyposażone jest w zmywarkę, większy model dwukomorowy może się okazać po prostu zbędny.

Wady zlewozmywaków jednokomorowych

Podstawową wadą najpopularniejszych modeli nakładanych jest konieczność optymalnego dopasowania do szafki, na której zostanie zamontowany zlewozmywak. W przypadku egzemplarzy wpuszczanych (wbudowanych) ograniczeniem będzie natomiast blat, w którym wycięty musi zostać odpowiedniej wielkości otwór. Spore wyzwanie stanowią w takiej sytuacji zwłaszcza powierzchnie kompozytowe oraz kamienne.

Producenci starają się na szczęście jak najlepiej dopasowywać swoje wyroby do standardowych wymiarów mebli kuchennych. Model jednokomorowy może też w niektórych przypadkach okazać się niewystarczającym rozwiązaniem ze względów praktycznych. Przy intensywnym użytkowaniu kuchni, problemem jest wówczas brak wolnego miejsca - np. na odcedzenie wody czy odłożenie kolejnych brudnych naczyń.

Zlewozmywaki dwukomorowe - zalety

Modele dwukomorowe należą do większych gabarytowo zlewozmywaków. Z tego powodu najczęściej montowane są w kuchniach, które posiadają wystarczająco dużo wolnej przestrzeni roboczej. Stanowią dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie na co dzień nie korzysta się ze zmywarki. Dzięki obecności dwóch komór, uporanie się ze sporą ilością brudnych naczyń nie stanowi dużego problemu - pierwsza komora wykorzystywana jest do zmywania, a druga do płukania. Obecność dwóch otworów może być niezwykle przydatna także w sytuacji, gdy kuchnia użytkowana jest często i intensywnie. Taki zlewozmywak pozwala bowiem na łatwe oddzielenie czystej żywności od tej, która wymaga opłukania. Z tego względu modele dwukomorowe zwykle stosowane są np. w hotelach, restauracjach oraz kuchniach firmowych.

Wady zlewozmywaków dwukomorowych

Największą wadą zlewozmywaków dwukomorowych jest konieczność dobrze przemyślanego ulokowania tak dużego elementu. Niektóre modele mają komory ułożone w jednej linii, podczas gdy inne przystosowane są do zamontowania w narożniku lub posiadają niestandardowy kształt. Kluczowy jest dobór takiej lokalizacji zlewozmywaka, aby dało się zyskać do niego szybki dostęp z dowolnego miejsca w kuchni.

Obecność zróżnicowanych form dodatkowo utrudnia rozeznanie, dlatego model dwukomorowy najlepiej dobierać jeszcze na etapie projektu kuchni - planując układ pomieszczenia z uwzględnieniem gabarytów wybranego modelu. W przeciwnym wypadku element ten może być bardzo trudny w dopasowaniu i zamontowaniu. Najwięcej problemów sprawia konieczność rozłączenia odpływu w taki sposób, aby pobierał zawartość z obu komór.

Model jednokomorowy czy dwukomorowy?

Wybór konkretnego typu zlewozmywaka powinien być dokonany przede wszystkim w oparciu o metraż oraz układ kuchni. Jeżeli wolna przestrzeń pomieszczenia jest na wagę złota, najlepszym rozwiązaniem będzie model jednokomorowy. To dobre wyjście także wówczas, gdy w kuchni znajduje się zmywarka i nie ma potrzeby częstego korzystania z odpływu. W przypadku, gdy miejsca brakuje nawet na blacie, warto zdecydować się na zlewozmywak bez ociekacza.

Jeżeli natomiast w domu sporo się gotuje, pojedyncza komora może się okazać niewystarczająca. W przypadku dostępu do dużego blatu i sporej przestrzeni użytkowej, bez wątpienia warto zdecydować się na zlewozmywak dwukomorowy. Bogaty wybór obu typów wyposażenia posiada firma Prima Gran. W ofercie znaleźć można dwukomorowe zlewozmywaki kuchenne (https://primagran.pl/zlewozmywaki-granitowe/zlewozmywaki-dwukomorowe/) w zróżnicowanych wariantach stylistycznych i kolorystycznych, które są w stanie niezwykle efektownie uzupełnić każdą nowoczesną aranżację. Wyjątkowy design sprawia, że jest to inwestycja na lata, która nadaje przestrzeni charakteru i szyku.

Pamiętajmy, że niezależnie od wybranej przez nas marki zlewów, decyzja musi być przemyślana oraz dopasowana do indywidualnych preferencji każdego z nas. Tylko w taki sposób zapewnimy sobie komfort płynący z użytkowania kuchni dla siebie i wszystkich domowników.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.