› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Znalezione nie kradzione? A jednak

› bieżące ponad rok temu    10.06.2015
Magdalena Marcinkiewicz
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Znalezione nie kradzione? A jednak

Przetrzymywanie w domu znalezionej rzeczy może być traktowane jako przywłaszczenie, za co grozi nawet kara pozbawienia wolności. Warto zatem bezpośrednio zgłosić się na Policję. A co się dzieje dalej z przedmiotami, które nie zostaną odebrane?

Chwila nieuwagi wystarczy, żeby zgubić cenną rzecz na ulicy. Klucze, telefony komórkowe, portfele i pieniądze – to rzeczy, które najczęściej trafiają do elbląskiej Komendy Miejskiej Policji. Zdarzają się jednak przedmioty o trochę większych gabarytach.

Czasami trafiają do nas różnego rodzaju narzędzia – przecinaki, kombinerki i inne. Nie brakuje również wózków dziecięcych, które najczęściej zabierane są z klatek i zostawiane na ulicach

– informuje podkom. Krzysztof Nowacki, rzecznik prasowy KMP w Elblągu.

W dobie internetu wiele osób umieszcza ogłoszenia, w których załączają fotografię z krótkim opisem i próbują odnaleźć właściciela. Jednak odzew nie zawsze jest taki, jakiego można byłoby się spodziewać. I wtedy następuje problem – co dalej.

Najlepiej jest przynieść zgubioną rzecz na Policję. Wtedy osoby, które znalazły przedmiot nie muszą szukać na własną rękę. Korzystamy z pomocy lokalnych mediów, dzięki czemu większość rzeczy trafia z powrotem do właściciela

– dodaje rzecznik.

Czasami znalazcy mają różne intencje, dlatego należy uważać na konsekwencje. - Przetrzymywanie czyjejś rzeczy we własnym domu może być potraktowane jako przywłaszczenie - stwierdza podkom. Krzysztof Nowacki

Odpowiedzialność sprawcy zależy od wartości przedmiotu. Jeśli nie przekracza 250 zł, wówczas jest to wykroczenie za popełnienie, którego grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Jeśli wartość ta jest wyższa, to sprawca odpowiada za przestępstwo przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej określone w art. art. 284 Kodeksu Karnego za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja informuje również, że wszystkie rzeczy, które posiadają numery seryjne są sprawdzane w systemie. - W ten sposób wiemy, czy dany przedmiot był kradziony czy też nie.

W tak dużym mieście policyjne magazyny bardzo często się zapełniają. Co dalej się dzieje z rzeczami, po które nikt się nie zgłasza?

Po upływie wyznaczonego terminu odbioru rzeczy trafiają do Urzędu Miasta, gdzie następuje proces likwidacji. Część rzeczy, które nadają się do użytku są przekazywane różnym organizacjom. W przypadku zgubionych pieniędzy są wpłacane do Skarbu Państwa

– podsumowuje podkom. Krzysztof Nowacki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ radio
ponad rok temu ocena: 33%  3
Hah parodia, włamali mi się do auta ukradli niewiele ale przez przypadek albo spłoszeni przez kogoś zostawili mi cudze radio w aucie, pojechałem na policje oddać po godzinie trwania czynności stwierdzili że idą sprawdzić te radio czy nie jest już na liście poszukiwanych przedmiotów bo tak to jeszcze będę jako podejrzany no urwa 1.5h w plecy a na koniec jeszcze czułem się jak bym to ja je ukradł, więc radzę się zastanowić bo strata czasu a na koniec bonus może jeszcze być ciąganie po sądach itp.. Znajdziesz coś lepiej nie dotykaj zostaw tam gdzie jest albo wyrzuć i zapomnij.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 25%  2
to normalne złodziejstwo!!! ten kto znalazł powinien dostać tą rzecz jezeli nikt się po nią nie zgłosił
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asad
ponad rok temu ocena: 50%  1
już widzę proces likwidacji w UM...
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.