› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Zraszacz ogrodowy – podlewanie dla zabieganych

› bieżące ponad rok temu    14.06.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Zraszacz ogrodowy – podlewanie dla zabieganych

Zielony ogród z równiutko przyciętą trawą, kwiatami oraz krzewami to idealne miejsce na odpoczynek w leniwe popołudnie lub wolny weekend. Właśnie tam przenosi się życie rodzinne oraz towarzyskie, kiedy możemy porozmawiać z dziećmi, spotkać się z przyjaciółmi lub po prostu poczytać książkę.

Aby nasz ogród był piękny należy o niego dbać. Jednym z najlepszych sposobów jest zainstalowanie zraszacza ogrodowego, który regularnie będzie nawadniał trawę oraz pozostałą roślinność. Jak go zamontować na działce?

Zaprojektuj nawadnianie

Zanim oddamy codzienne podlewanie w „ręce” elektroniki powinniśmy sporządzić plan systemu nawadniającego. Na powierzchni ogrodu rozmieszczamy zraszacze ogrodowe, określając zasięg ich działania. Bardzo ważne jest, aby strefy te lekko na siebie nachodziły, co zagwarantuje dokładne nawodnienie w każdym miejscu. Warto tutaj wspomnieć, że zraszacz ogrodowy działa jedynie do 60% swojego zasięgu, a pozostała część zależy od czynników atmosferycznych, takich jak wiatr. Koniecznie weźmy to pod uwag planując system w swoim ogrodzie. Aby ułatwić sobie przygotowania warto podzielić ogród na sekcje, gdzie zainstalujemy urządzenia zraszające. Pozwoli to kontrolować podlewanie, np. włączać system tylko tam, gdzie jest taka potrzeba.

Zdalne sterowanie

Jeśli jesteśmy zabiegani, zapracowani lub nie chcemy codziennie pamiętać o włączeniu systemu idealnym rozwiązaniem będzie zautomatyzowanie zraszaczy ogrodowych. Wystarczy wyposażyć system w sterownik, na którym programujemy kiedy i na jak długo zraszacze mają być włączone. Mogą przykładowo uruchamiać się w konkretne dni oraz w specjalnej kolejności, aby nie zmniejszały znacząco ciśnienia wody. Ciekawymi opcjami są także czujniki: deszczowy, który w razie opadów nie włączy zraszacza i wilgoci gleby, który zareaguje zgodnie ze stanem podłoża. Dzięki temu będziemy pewni, że ogród podlany jest nie tylko regularnie, ale także odpowiednio. Pamiętajmy, aby przed zimą system odłączyć od wody i oczyścić, a wiosną sprawdzić wszystkie elementy oraz udrożnić dysze zraszaczy ogrodowych.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.