› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
lumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrhRegal Park flat & business????? a nie Królewski park mieszkalno-biznesowy!!!!! "A niechaj... ~ Polski ChińczykTrochę to wszystko naciagane. Budynek sądu ma 46m. Regal park ma być wyższy, więc policzmy. 13... ~ Realistachyba wieże samobójców, Elbląg miasto emerytów i rencistów, młodzi bez żadnych perspektyw... ~ faridTo jest jak ostatnia deska ratunku. Pan poseł nie związany z władzami Miasta, ani tymi przed... ~ elblążankaCzy Pan Poseł weźmie udział w sesji RM w piątek, bo idealna sytuacja do przedstawienia... ~ Ukropdobrze że ma pomysł, fajnie jakby to nie było tylko obietnicą przedwyborczą, bo zbliżamy się... ~ arcziTo mi wygląda bardziej na pasaż handlowy, niźli na galerię handlową... przykłady: Latchorzew,... ~ BuziaczekOstatnim Dowódcą tej jednostki był płk Jarosław HALICKI. mjr ŚCIBISZ był tylko pełniącym... ~ jaSą dwie grupy, których interesy są przeciwstawne - decydenci i odbiorcy ciepła. Dla... ~ EmerytNie tylko Toruń korzysta z turbiny gazowej i taniego ciepła. W Zielonej Górze pracuje turbina... ~ ZamechowiecŻadnych negocjacji z Energą - niech ten przeżytek techniki sprzedadzą na złom ~ ECZawsze musi być jakiś katalizator - dobrze że robi to poseł niezależny co widać po diagnozie... ~ romanKuoując tani węgiel sprowadzany przez Pana Posła Andrzeja Kobylarza z Rosji ~ kobyła z PardubicPanie Pośle - może dlatego że jest Pan z poza Elbląga to jest też Pan z poza układu który... ~ AnnaNareszcie ktoś mówi to wprost - trzeba przerwać niemoc zrobić to co dawno powinno być... ~ Mieszkaniec zawady

Żyrandole dostępne na rynku – najpopularniejsze rodzaje i modele

› poradnik 3 miesiące temu    23.03.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Żyrandole dostępne na rynku – najpopularniejsze rodzaje i modele

Żyrandol to urządzenie oświetleniowe, które mocowane jest do sufitu w przeróżnych pomieszczeniach. Żyrandole zazwyczaj są umieszczane w salonach i pokojach gościnnych. Bardzo ważne jest, aby żyrandol był wydajny świetlnie i pasował do wnętrza. Salon oraz pokoje gościnne pełnią pewnego rodzaju rolę reprezentacyjną, więc powinny być atrakcyjnym i komfortowym pomieszczeniem.

Odpowiednio dobrany żyrandol musi uzupełniać wnętrze i nadawać mu indywidualny charakter. Oferowane obecnie na rynku żyrandole do salonu to niezwykle szeroki asortyment produktów, różniących się między sobą wieloma czynnikami. Poszczególne żyrandole mają odmienne style, wielkości, wykonane są z przeróżnych materiałów i mają dowolne liczny punktów świetlnych. Oprócz tego każdy z żyrandoli nawiązuje do innego stylu i posiada alternatywny design.

Żyrandol kryształowy
 

Współcześnie ciekawym i popularnym żyrandolem są lampy kryształowe, które zbudowane są z małych kryształów. Żyrandole kryształowe kojarzą się z bogactwem i przepychem, a jednocześnie z ekstrawagancją. Kryształowe żyrandole są uwielbiane od lat i doceniane przez licznych królów i władców. Wiele ciekawych żyrandoli kryształowych z minionych epok wisi w kościołach, pałacach i muzeach.

Stylistyka żyrandoli kryształowych jest ponadczasowa.  Umieszczenie w salonie takiego żyrandolu to doskonały wybór, który dobrze sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. W żyrandolach kryształowych zjawiskowo odbija się świtało tworząc wyrazisty akcent.

Żyrandol szklany
 

Żyrandole szklane to głównie żyrandol kryształowy, ale nie tylko, mogą być w formie szklanych kuli lub innych aranżacji. Z wykorzystaniem nowoczesnych technologii najbardziej znani projektanci i producenci opraw oświetleniowych dokonują rzeczy niemożliwych i tworzą magiczne i nietuzinkowe szklane żyrandole.

Różnego rodzaju szklany żyrandol idealnie wpasowuje się w nowoczesne i klasyczne wnętrza. W każdym pomieszczeniu o minimalistycznym stylu i nieco surowym wystroju taki żyrandol będzie prawdziwym skarbem.

Żyrandol z naturalnych surowców
 

Bardzo chętnie zakupywane są żyrandole tworzone z nietypowych materiałów. Do największych trendów aranżacyjnych należą żyrandole powstałe z naturalnych surowców. Najczęściej wybierane są żyrandole z betonu architektonicznego, drewna oraz mosiądzu.  

Tego typu żyrandol odznacza się dłużą trwałością materiału, jest łatwe do czyszczenia i konserwacji. Oprócz tego stanowią ciekawą i niespotykaną ozdobę każdego pomieszczenia. Bardzo dobrym produktem są żyrandole stworzone z połączenia kilku surowców naturalnych. Żyrandole połączone w kilku surowców to oryginalnym element aranżacyjny wnętrza.

W przypadku żyrandoli mosiężnych odznaczają się bardzo długą żywotnością i występują w dwóch modelach:

 • z wykończeniem patyną antyczną (matowe wykończenie)
 • wykończenie o złotym połysku

Żyrandole papierowe
 

Nowoczesnym i designerskim rozwiązaniem jest żyrandol papierowy. Zakupić je można w niewielu sklepach, ponieważ zazwyczaj są tworzone przez wyjątkowych projektantów. Głównie wyróżnia je rozmaitość kształtów oraz stonowana kolorystyka. Żyrandole papierowe są dość trudne do czyszczenia, nie można ich moczyć, a przy wycieraniu należy uważać, aby nie powyginać poszczególnych części żyrandola.

Żyrandol z tworzyw sztucznych
 

Bardzo często wybierane są żyrandole wykonane z tworzyw sztucznych. Żyrandol z tworzywa sztucznego może posiadać przeróżną formę i kształt. Oprócz tego jest prosty do czyszczenia i utrzymania. Żyrandole z tworzywa sztucznego wielokrotnie imitują takie materiały jak szkło lub kryształ. Doskonale odnajdują się w salonach klasycznych oraz awangardowych.

Podział żyrandoli ze względu na styl
 

Klasyczny żyrandol

Sprawdzi się w każdym salonie i pomieszczeniu, ma prostą formę i stonowane kolory. Idealnie nadaje się na urządzenie mieszkania pod wynajem lub na żyrandol tymczasowy. Nie przykuwa wzroku i nie budzi zainteresowania. Zakup żyrandola klasycznego na pewno nie przytłoczy wnętrza, a jedynie je subtelnie ozdobi.

Żyrandol retro

Żyrandol w stylu retro zdobiony jest licznymi kamieniami, cekinami i dodatkami. Tego typu żyrandole doskonale pasują do ekskluzywnych i wytwornych wnętrz. Najlepiej umieszczać je w wysokich i przestronnych pomieszczeniach.

Żyrandol nowoczesny

Charakteryzuje się funkcjonalnością, regularnością i niezwykłymi formami. Żyrandole nowoczesne często posiadają wymyślne i ostre kształty. Tego typu żyrandol potrafi zastąpić dzieło sztuki w domu.

Żyrandol artystyczny

Żyrandole artystyczne tworzone są przez wybitnych projektantów lub mniej znanych artystów. Zazwyczaj pojawiają się na rynku w pojedynczych egzemplarzach. Żyrandol artystyczny odznacza się niesztampowymi kształtami, wzorami i kolorami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.