› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Na Górze Chrobrego powstanie hotel

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    10.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 3 ocen 3 / 100%
A A A
7 zdjęćNa Górze Chrobrego powstanie hotel fot. Konrad Kosacz

Już za kilka lat Góra Chrobrego może stać się prawdziwym rajem dla narciarzy. Zarządzający tym terenem inwestor, zamierza wybudować na nim stację narciarską z prawdziwego zdarzenia, hotel oraz zaplecze sportowo-rekreacyjne.

Przedsiębiorstwo Turystyczne „Góra Chrobrego” Sp. z o.o. dzierżawi od miasta teren Góry Chrobrego już od 2 lat. Przez ten czas inwestor zdołał w dużym stopniu zmienić jej oblicze, przygotowując m.in. stok narciarski z dwoma trasami zjazdowymi i jednym wyciągiem orczykowym o długości około 400 m, zapleczem gastronomicznym i parkingiem. W trakcie obecnego sezonu letniego otwarto park linowy.

To jednak nie koniec ambitnych planów Przedsiębiorstwa. W lipcu do Urzędu Miejskiego trafił wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla „Budowy stacji narciarskiej oraz hotelu wraz z zapleczem sportowo-rekreacyjnym w obrębie Góry Chrobrego”.

Planowane przedsięwzięcie polegać będzie na budowie dwóch nitek wyciągów głównych - krzesełkowego o długości ok. 400 m i orczykowego o długości 280-300 m oraz dwóch nitek mniejszych wyciągów dla początkujących wraz z naśnieżaniem oraz niezbędną infrastrukturą techniczną. Zgodnie z projektem przygotowane zostaną także 3 trasy narciarskie oraz trasa downhillowa wraz z elementami atrakcji dodatkowych (Snow park oraz Half Pipe z taśmą transportową).

W ramach pierwszego etapu planowanego przedsięwzięcia, poza ww. obiektami, przewiduje się realizację stacji narciarskiej. W celu jej prawidłowego funkcjonowania, wybudowane zostaną także budynki: główny stacji o pow. około 850 m2 (ratrakownia, restauracja na około 150-200 miejsc, pokoje gościnne dla 20-25 osób, kasy), budynek dodatkowy o pow. ponad 200 m2 (szkoła narciarska i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego wraz z pomieszczeniami socjalnymi oraz sklepem sportowym) oraz dwa mniejsze budynki socjalno-gastronomiczne, sterownia, stacja dolna i górna wyciągu. Powstaną także drogi wewnętrzne i parkingi na ponad 300 miejsc parkingowych oraz infrastruktura towarzysząca.

Zgodnie przyjętym planem inwestycyjnym, po wykonaniu pierwszego etapu zamierzenia, realizowany będzie etap drugi. Polegał on będzie na budowie 3 - 4 kondygnacyjnego hotelu dla około 80 –100 osób, wraz z zapleczem sportowo – rekreacyjnym, restauracją oraz zespołem SPA o pow. 900 m2.

 • Na Górze Chrobrego powstanie hotel
 • Na Górze Chrobrego powstanie hotel
 • Na Górze Chrobrego powstanie hotel
 • Na Górze Chrobrego powstanie hotel
 • Na Górze Chrobrego powstanie hotel
 • Na Górze Chrobrego powstanie hotel
 • Na Górze Chrobrego powstanie hotel
ilość zdjęć 7 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dolores Ming
ponad rok temu 3
http://dom.elblag.net/artykuly...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Greg
ponad rok temu 2
Przydalyby sie jakies sporty letnie w tym miejscu. Tak by miejsce bylo atrakcyjne caly rok, anie tylko zima.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rev!
ponad rok temu 1
Wypożyczalnia rowerów by się przydała... Brakuje mi tego w E-gu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.